Bursa'da huzurevi sakinlerinden can dostlara destek

Bursa'da huzurevi sakinlerinden can dostlara destek

Bursa Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi sakinleri, yaz mevsiminde yaşamları daha da zorlaşan sokak hayvanları için kentin çeşitli noktalarına su ve mama bıraktı. Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezini de ziyaret eden huzurevi sakinleri, can dostlarla iç içe bir gün geçirdi.

Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi sakinleri, can dostlara yardım eli uzattı.

Sıcak yaz aylarında su ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yönelik sosyal sorumluluk projesi başlatan Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi sakinleri, ilk olarak Alaaddinbey'de bulunan, Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'ni ziyaret etti.

2003 yılında 7500 metrekarelik bir alanda kurulan; ameliyathane, röntgen ve muayene odaları, laboratuvar, doğum locaları, kuduz müşahede ve karantina bölümleri, kedi ve yavru bölümleri, kedi yeni doğan üniteleri, kaloriferli kafes bölümleri ve sahiplendirme bölümleri gibi her şeyin düşünüldüğü ve alanında Türkiye'ye örnek tesisi gezen huzurevi sakinleri Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker'den bilgi aldı.

Özellikle sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin yapılmasının yanı sıra burada yeni yuvaları için de bir adım atıldığını belirten Eker, sahiplendirme konusunda son derece başarılı bir grafik ortaya konulduğunun altını çizdi. 

"BİR KAP SU BİR DOLU HAYAT"

Eker "Konuklarımız, Bakım ve Tedavi Merkezimizdeki çalışmaları yerinde inceleme fırsatı buldular. Onların mutlu olduğunu görmek bizi de çok mutlu etti. Amacımız bu tür etkinliklerin çoğalması ve insanlarda sokak hayvanlarının yaşam haklarının desteklenmesi gerektiği bilinci oluşturulması. Herkesi bu duyarlı davranışa davet ediyoruz. Sokak hayvanlarının bu sıcak havalarda en büyük ihtiyacı olan su gereksinimlerini karşılamaları önemli. Bunun için herkesin kapılarının önüne bir kap su bir kap mama bırakmasını istiyoruz" dedi.

Merkezde can dostlarla birlikte keyifli dakikalar geçiren konuklar, ziyaretin ardından Nilüfer'in farklı bölgelerinde yer alan beslenme odaklarına giderek su ve mama bıraktılar.

Etkinlikte, hayvan sevgisinin sonsuz bir sevgi olduğunu belirten huzurevi sakinleri, Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'nden övgüyle söz ettiler. Konuklar, "Hayvan barınağını gördükten sonra bu sevgim daha da arttı. Burada da böyle bir etkinlikte bulunmak çok sevindirici" dediler.

 

Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi

Sedanur köyünde toprağa verildi Sedanur köyünde toprağa verildi

Anne ve 3 çocuğunu kezzapla yaktı; 'Hatırlamıyorum' dedi Anne ve 3 çocuğunu kezzapla yaktı; 'Hatırlamıyorum' dedi

Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)

Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu

Fişek sandılar bomba çıktı! Fişek sandılar bomba çıktı!

Çalışanlara erken zam! Çalışanlara erken zam!

Trafikte pes dedirten görüntü Trafikte pes dedirten görüntü

Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...
Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...

İmar barışında fazla ödeme yapana iade! İmar barışında fazla ödeme yapana iade!

İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı

Cehennemi yaşıyorlar! ''17 kez tecavüze uğradım'' Cehennemi yaşıyorlar! "17 kez tecavüze uğradım"

At ve eşek eti nasıl anlaşılır? At ve eşek eti nasıl anlaşılır?

Eski sevgilisinin dikkatini çekmek için bunu yaptı
Eski sevgilisinin dikkatini çekmek için bunu yaptı

Sahte pasaportla gittiği Almanya'da emekli oldu, 48 yıl sonra yakayı ele verdi Sahte pasaportla gittiği Almanya'da emekli oldu, 48 yıl sonra yakayı ele verdi

Yusuf Nazik 100 kişinin adını verdi Yusuf Nazik 100 kişinin adını verdi

Babası Bayburtlu çıkan Alman papaz cami yaptırdı Babası Bayburtlu çıkan Alman papaz cami yaptırdı