Bursa'da derede toplu balık ölümlerine inceleme başlatıldı

Bursa'da derede toplu balık ölümlerine inceleme başlatıldı

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Hasanpaşa Deresi'nde meydana gelen toplu balık ölümlerinin nedeninin belirlenmesi için dereden su ve ölü balık numuneleri alınarak laboratuvara gönderildi.

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Hasanpaşa Deresi'nde toplu balık ölümleri meydana geldi. Balık ölümlerinin dereye yakın bölgedeki fabrikanın atıkları veya dereye bırakılan kimyasal atıklardan kaynaklandığını iddia eden mahalle halkı eylem yaptı.

Hasanpaşa Mahallesi sakinleri, derenin kirlenmesi ve balık ölümleri sebebiyle büyük endişe yaşadıklarını belirterek, mahallede ilk defa böyle bir durum yaşandığını ifade etti.


Hasanpaşa Mahallesi Muhtarı Suat Karakaya ise, "Benzer bir durum daha önce Kulaca Deresi'nde yaşanmıştı. Olayın sebebini tam olarak bilemiyoruz ama muhtemelen dereye boşaltılan zehirli bir atıktan kaynaklanıyor. Derenin üst tarafında da fabrikalar bulunuyor. Yetkililerin gerekli araştırmayı yaparak, sorumlularını bulmalarını istiyoruz" diye konuştu.Tarım İl Müdürlüğü ekipleri de bugün Hasanpaşa Deresi'nin farklı noktalarından su ve ölü balık numuneleri alarak laboratuvara götürdü. Yapılacak analizlerle toplu balık ölümlerinin nedeni belirlenecek.

Bursa'da feci TIR kazası! Bursa'da feci TIR kazası!

45 yerinden bıçaklayıp eğlenmeye gitti 45 yerinden bıçaklayıp eğlenmeye gitti

Bursa'da aileler kavga etmesin diye duruşma salonunun kapısında cinayet ekibi bekledi Bursa'da aileler kavga etmesin diye duruşma salonunun kapısında cinayet ekibi bekledi

Bursa'da kaçak ev oyunu yıkımla bitti Bursa'da kaçak ev oyunu yıkımla bitti

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'den önemli açıklamalar AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'den önemli açıklamalar

Emekli astsubay karısını öldürüp intihar etti Emekli astsubay karısını öldürüp intihar etti

Benzin ve motorine indirim geliyor! Benzin ve motorine indirim geliyor!

Bursa'da ulaşıma yapılan zam geri alındı! Bursa'da ulaşıma yapılan zam geri alındı!

Bursa'da kumar baskını: 42 gözaltı Bursa'da kumar baskını: 42 gözaltı

Aysın Komitgan; <br /> Kaçak yapı merkezi Yıldırım'da imar plan devrimi Aysın Komitgan;
Kaçak yapı merkezi Yıldırım'da imar plan devrimi

Bursa Karacabey'de açık otoparklar bedava Bursa Karacabey'de açık otoparklar bedava

Bursa'da 18 yılda verilen 23 günlük yıllık izin Yargıtay'a takıldı Bursa'da 18 yılda verilen 23 günlük yıllık izin Yargıtay'a takıldı

Araç tamir ve bakım ücretleri yüzde 42 arttı Araç tamir ve bakım ücretleri yüzde 42 arttı

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (16 Kasım 2018 Cuma) Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (16 Kasım 2018 Cuma)