Bursa'da cezaevinden izinli çıktı, uzaklaştırma kararı aldıran eşini öldürdü

Bursa'da cezaevinden izinli çıktı, uzaklaştırma kararı aldıran eşini öldürdü

Bursa'nın Gemlik ilçesinde 3 çocuğunun annesi Çiğdem Alparslan'ı (34) cezaevinden çıktığı izinde 19 bıçak darbesiyle öldüren Mehmet Hanifi Alparslan (35) hakkında, 'tasarlayarak eşe karşı kasten öldürme' suçundan ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Soruşturma dosyasında, olaydan iki ay önce yine cezaevinden izinli çıkan eşiyle tartışan Çiğdem Alparslan'ın başvurusu üzerine Mehmet Hanifi Alparslan hakkında evden uzaklaştırma kararı verildiği ortaya çıktı.

Gemlik'te, 2013 yılında Coşkun Parlak'ı öldürdükten sonra hüküm giyen Mehmet Hanifi Alparslan'ın eşi Çiğdem Alparslan, geçim sıkıntısı yaşayınca üç çocuğu ile birlikte kayınpederi Ebubekir ve kayınvalidesi Ayşe Alparslan'ın, Eşref Dincer Mahallesi Şeker Sokak'taki evine yerleşti. 4 Mayıs 2018 günü, kaldığı Bandırma Açık Cezaevi'nden 5 gün izin alıp Gemlik'e gelen Mehmet Hanifi Alparslan, anne ve babasıyla eşi ve çocuklarının yaşadığı eve gitti. Anne ve babası, gelinlerine zarar vereceği düşüncesiyle Alparslan'ı eve almadı. Geceyi sokakta geçiren Alparslan, tekrar eve gelip, anne ve babasından özür dileyip ellerini öptü.

5 Mayıs günü Mehmet Hanifi Alparslan, iddiaya göre bir başka yere taşınması için eşi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından Mehmet Hanifi Alparslan, sigara içmek için terasa çıkan eşi Çiğdem Alparslan'ı ekmek bıçağı ile 19 yerinden yaraladı. Çiğdem Alparslan, yakınları tarafından kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Olayın ardından kaçan Mehmet Hanifi Alparslan ise yakalanıp, tutuklandı.OLAYDAN 2 AY ÖNCE UZAKLAŞTIRMA KARARI ALINMIŞ

Bursa Cumhuriyet Savcısı Celalettin Karanfil, Mehmet Hanifi Alparslan hakkındaki soruşturmayı tamamlandı. Soruşturma dosyasında olaydan iki ay önce 9 Mart 2018'de yine cezaevinden izinli çıkan Mehmet Hanifi Alparslan ile Çiğdem Alparslan arasında şiddetli tartışa yaşandığı belirtildi. Bunun üzerine Çiğdem Alparslan'ın aile mahkemesine başvurduğu, mahkemenin de Mehmet Hanifi Alparslan'ın cezaevinden izinli çıktığı dönemlerde evden uzaklaştırılması yönünde karar verdiği belirtildi. Soruşturma dosyasında, "Mehmet Hanifi Alparslan, Mayıs ayında cezaevinden 5 gün izin alarak çıktı. O gün, kendi öz babası ve annesi tarafından eşine zarar verecek diye eve alınmayınca geceyi sokakta yatarak geçirdi. Bir gün sonra tekrar evlerine gelip bu kez babası ve annesinin elini öpüp özür diledi. Eve kabul edilen Alparslan, bir başka eve taşınmasını istediği eşinden olumsuz yanıt alınca sinirlendi.  Alparslan, sigara içmek için evin terasına çıkan eşini ekmek bıçağı ile 19 yerinden yaralayarak öldürdü" ifadelerine yer verildi.

Savunmasında, eşi Çiğdem Alparslan'ın annesi ve babası ile kalmaması için tartıştığını, sözünü dinlemeyince de öldürdüğü söyleyen Mehmet Hanifi Alparslan hakkında, Bursa 1. Ağır Ceza mahkemesinde, 'Tasarlayarak Eşe Karşı Kasten Öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Alparslan'ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı

ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı

MGK toplantısı sona erdi MGK toplantısı sona erdi

Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı

İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi

Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı

Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre

Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı

İngilizler Rus uçaklarını engelledi İngilizler Rus uçaklarını engelledi

90 bin lirasını polis kurtardı 90 bin lirasını polis kurtardı

Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama! Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama!

Bursa'da gece güreşleri moda oldu Bursa'da gece güreşleri moda oldu

Trump Ortadoğu ülkelerini tehdit etti Trump Ortadoğu ülkelerini tehdit etti

Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında karar! Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında karar!

Profesör Sakınç: ''Marmara'da 7,2 ile 7,4 civarında deprem olacak'' Profesör Sakınç: "Marmara'da 7,2 ile 7,4 civarında deprem olacak"

Bursa'da polisi metrelerce sürükledi Bursa'da polisi metrelerce sürükledi

Bursa'da tartıştığı abisini vurmuştu, adliyeye sevk edildi Bursa'da tartıştığı abisini vurmuştu, adliyeye sevk edildi

Günde 2 bardak idrar içiyor! Günde 2 bardak idrar içiyor!