Bursa'da BURBAK krizi!

Bursa'da BURBAK krizi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin otopark fiyatını 24 saate kadar 1 liraya çekmesi, Bursa'da BURBAK'ta istifa depremi ile sonuçlandı.

Trafik sorununun ilk sırada olduğu Bursa'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın otopark ücretini Ankara'da olduğu gibi 1 lira seviyesine çekmek istemesi üzerine, BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin, 2 genel müdür yardımcısı ve 6 üst düzey yöneticinin istifası ile sonuçlandı.

Yıllık zararı, tahsil edilmeyen otopark ücretleri nedeni ile 20 milyon lira düzeyinde olan BURBAK'ın kapalı otoparklarından da yaklaşık 3 milyon zararı olduğu biliniyor. Her ay 1 milyon 200 bin lira Büyükşehir'den personel giderleri için takviye alan BURBAK'da istifaların sadece 9 üst düzey yönetici ile sınırlı kalmayacağı dile getiriliyor.

2 Kasım 2017 Recep Altepe'nin istifası ile boşalan koltuğa oturan Alinur Aktaş, BURULAŞ, BURFAŞ ve BUSKİ Genel Müdürlüğü personeli ile yollarını ayırmış, BURBAK için vatandaşların yoğun şikayetlerine rağmen tasarrufta bulunmamıştı.

Altepe sonrası, Büyükşehir'in icraatlarına olan sert eleştirileri ile Ankara'nın hedefinde olan Aktaş'ın, son yaptığı çıkışla kamuoyunun dikkatini çeken eski Bakan Faruk Çelik'in üstü kapalı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına potansiyel adaylığına göz kırpması, BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin ve ekibinin Çelik'e yakın isimler olması da son krizi tetikleyen nedenler arasında gösteriliyor.

BURBAK'ın mevcut durumda zarar ettiğini belirten, belediyenin gelir uzmanları, otopark fiyatlarının araç başına günlük 1 liraya düşürülmesi ile BURBAK'ın bütçesinde yılda 120 milyon zarar oluşacağının göz ardı edilmemesini dile getirdiler. Son istifalarla birlikte, Büyükşehir ve bağlı bulunan 8 şirkette bahar temizliğinin önümüzdeki hafta başında başlatılacağını belirten belediye kaynakları, aynı operasyonun nisan ayı başında ilçe belediyelerine sıçrayacağını belirtti.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür

Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık

AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü

Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu

3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu 3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu

İntihar etmeden önceki son sözleri ''Evlatlarımdan özür diliyorum'' oldu  İntihar etmeden önceki son sözleri "Evlatlarımdan özür diliyorum" oldu

Meteorolojiden Bursa için fırtına uyarısı Meteorolojiden Bursa için fırtına uyarısı

17 yaşındaki gencin 'tosun' isyanı! Suç duyurusunda bulundu 17 yaşındaki gencin 'tosun' isyanı! Suç duyurusunda bulundu

Bursa'da cezaevine tekerlekli sandalyeyle götürüldü Bursa'da cezaevine tekerlekli sandalyeyle götürüldü

Bursa'da kaza yerinden geçen anneyi ağlatan tesadüf Bursa'da kaza yerinden geçen anneyi ağlatan tesadüf

Bursa'da FETÖ/PDY operasyonu!  26 polis gözaltında Bursa'da FETÖ/PDY operasyonu! 26 polis gözaltında

Sedanur'un ölümüne ilişkin bir gözaltı daha Sedanur'un ölümüne ilişkin bir gözaltı daha