Bursa'da BURBAK krizi!

Bursa'da BURBAK krizi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin otopark fiyatını 24 saate kadar 1 liraya çekmesi, Bursa'da BURBAK'ta istifa depremi ile sonuçlandı.

Trafik sorununun ilk sırada olduğu Bursa'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın otopark ücretini Ankara'da olduğu gibi 1 lira seviyesine çekmek istemesi üzerine, BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin, 2 genel müdür yardımcısı ve 6 üst düzey yöneticinin istifası ile sonuçlandı.

Yıllık zararı, tahsil edilmeyen otopark ücretleri nedeni ile 20 milyon lira düzeyinde olan BURBAK'ın kapalı otoparklarından da yaklaşık 3 milyon zararı olduğu biliniyor. Her ay 1 milyon 200 bin lira Büyükşehir'den personel giderleri için takviye alan BURBAK'da istifaların sadece 9 üst düzey yönetici ile sınırlı kalmayacağı dile getiriliyor.

2 Kasım 2017 Recep Altepe'nin istifası ile boşalan koltuğa oturan Alinur Aktaş, BURULAŞ, BURFAŞ ve BUSKİ Genel Müdürlüğü personeli ile yollarını ayırmış, BURBAK için vatandaşların yoğun şikayetlerine rağmen tasarrufta bulunmamıştı.

Altepe sonrası, Büyükşehir'in icraatlarına olan sert eleştirileri ile Ankara'nın hedefinde olan Aktaş'ın, son yaptığı çıkışla kamuoyunun dikkatini çeken eski Bakan Faruk Çelik'in üstü kapalı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına potansiyel adaylığına göz kırpması, BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin ve ekibinin Çelik'e yakın isimler olması da son krizi tetikleyen nedenler arasında gösteriliyor.

BURBAK'ın mevcut durumda zarar ettiğini belirten, belediyenin gelir uzmanları, otopark fiyatlarının araç başına günlük 1 liraya düşürülmesi ile BURBAK'ın bütçesinde yılda 120 milyon zarar oluşacağının göz ardı edilmemesini dile getirdiler. Son istifalarla birlikte, Büyükşehir ve bağlı bulunan 8 şirkette bahar temizliğinin önümüzdeki hafta başında başlatılacağını belirten belediye kaynakları, aynı operasyonun nisan ayı başında ilçe belediyelerine sıçrayacağını belirtti.

 

 

Bursa'da palet deposunda korkutan yangın! Bursa'da palet deposunda korkutan yangın!

Sivas'ta av tüfeğiyle dehşet! 3 kişi hayatını kaybetti Sivas'ta av tüfeğiyle dehşet! 3 kişi hayatını kaybetti

Kırmızıtaş Holding'in patronları tutuklandı Kırmızıtaş Holding'in patronları tutuklandı

Hurda teşviki yasalaştı Hurda teşviki yasalaştı

Facebook'un kurucusu Zuckerberg'den skandal sonrası ilk açıklama Facebook'un kurucusu Zuckerberg'den skandal sonrası ilk açıklama

İnternete RTÜK denetimi getirildi İnternete RTÜK denetimi getirildi

Hastane inşaatından tarihi eser fışkırdı! Hastane inşaatından tarihi eser fışkırdı!

Anadolu Farm'dan açıklama: ''İnsanların anaparasını ödeyecek güçteyiz'' Anadolu Farm'dan açıklama: "İnsanların anaparasını ödeyecek güçteyiz"

Ünlü ismin annesi ilaç verilerek öldürüldü iddiası Ünlü ismin annesi ilaç verilerek öldürüldü iddiası

Bursa'daki patlama güvenlik kamerasına yansıdı Bursa'daki patlama güvenlik kamerasına yansıdı

Bursagaz'dan Bahar Mahallesi'ndeki patlamayla ilgili açıklama Bursagaz'dan Bahar Mahallesi'ndeki patlamayla ilgili açıklama

10 ay önce kazayla başından vurmuştu, evlendiler 10 ay önce kazayla başından vurmuştu, evlendiler

Bursa'da pizza götüren gence otomobil çarptı Bursa'da pizza götüren gence otomobil çarptı

Bursa Orhangazi'de  eski muhtar Ahmet Altın zeytinlikte ölü bulundu Bursa Orhangazi'de eski muhtar Ahmet Altın zeytinlikte ölü bulundu

Bursa'da doğalgaz patlamasında hayatını kaybeden genç kıza son görev Bursa'da doğalgaz patlamasında hayatını kaybeden genç kıza son görev

Bursa'da otopark kaosu! Bursa'da otopark kaosu!

Altının gram fiyatı rekor kırdı Altının gram fiyatı rekor kırdı