Bursa'da BURBAK krizi!

Bursa'da BURBAK krizi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin otopark fiyatını 24 saate kadar 1 liraya çekmesi, Bursa'da BURBAK'ta istifa depremi ile sonuçlandı.

Trafik sorununun ilk sırada olduğu Bursa'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın otopark ücretini Ankara'da olduğu gibi 1 lira seviyesine çekmek istemesi üzerine, BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin, 2 genel müdür yardımcısı ve 6 üst düzey yöneticinin istifası ile sonuçlandı.

Yıllık zararı, tahsil edilmeyen otopark ücretleri nedeni ile 20 milyon lira düzeyinde olan BURBAK'ın kapalı otoparklarından da yaklaşık 3 milyon zararı olduğu biliniyor. Her ay 1 milyon 200 bin lira Büyükşehir'den personel giderleri için takviye alan BURBAK'da istifaların sadece 9 üst düzey yönetici ile sınırlı kalmayacağı dile getiriliyor.

2 Kasım 2017 Recep Altepe'nin istifası ile boşalan koltuğa oturan Alinur Aktaş, BURULAŞ, BURFAŞ ve BUSKİ Genel Müdürlüğü personeli ile yollarını ayırmış, BURBAK için vatandaşların yoğun şikayetlerine rağmen tasarrufta bulunmamıştı.

Altepe sonrası, Büyükşehir'in icraatlarına olan sert eleştirileri ile Ankara'nın hedefinde olan Aktaş'ın, son yaptığı çıkışla kamuoyunun dikkatini çeken eski Bakan Faruk Çelik'in üstü kapalı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına potansiyel adaylığına göz kırpması, BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin ve ekibinin Çelik'e yakın isimler olması da son krizi tetikleyen nedenler arasında gösteriliyor.

BURBAK'ın mevcut durumda zarar ettiğini belirten, belediyenin gelir uzmanları, otopark fiyatlarının araç başına günlük 1 liraya düşürülmesi ile BURBAK'ın bütçesinde yılda 120 milyon zarar oluşacağının göz ardı edilmemesini dile getirdiler. Son istifalarla birlikte, Büyükşehir ve bağlı bulunan 8 şirkette bahar temizliğinin önümüzdeki hafta başında başlatılacağını belirten belediye kaynakları, aynı operasyonun nisan ayı başında ilçe belediyelerine sıçrayacağını belirtti.

 

 

Bursa'da soğuk hava deposunda yangın çıktı! Bursa'da soğuk hava deposunda yangın çıktı!

Bursa'da 10 gün önce kaybolan genç kızdan haber alınamıyor Bursa'da 10 gün önce kaybolan genç kızdan haber alınamıyor

Bursa Hayvanat Bahçesi'nde heyecan! Dev karıncayiyen yavruladı Bursa Hayvanat Bahçesi'nde heyecan! Dev karıncayiyen yavruladı

Bursa'da tahta yarış arabaları ile ralli heyecanı yaşandı! Bursa'da tahta yarış arabaları ile ralli heyecanı yaşandı!

Ünlü rapçi Ezhel hakkında karar verildi! Ünlü rapçi Ezhel hakkında karar verildi!

Bursalı Tosun'dan 100 lira bayram harçlığı! Bursalı Tosun'dan 100 lira bayram harçlığı!

Yangına uykuda yakalandılar! 3 kişilik aileyi son anda... Yangına uykuda yakalandılar! 3 kişilik aileyi son anda...

Trafikte dehşet! Tartıştı, arabasıyla çarptı, kaçtı Trafikte dehşet! Tartıştı, arabasıyla çarptı, kaçtı

Gabar'da hain tuzak! 1 asker şehit Gabar'da hain tuzak! 1 asker şehit

Tokat'taki inanılmaz doğa olayı kamerada! Tokat'taki inanılmaz doğa olayı kamerada!

Bedava köprünün faturası ağır! 53.7 milyon lirayı buluyor Bedava köprünün faturası ağır! 53.7 milyon lirayı buluyor

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Haziran 2018 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Haziran 2018 Salı)

Sahilde çocuk cesedi bulundu! Sahilde çocuk cesedi bulundu!

Ölen Bursalı iş adamı için böyle ilan vermişti! Aldatma davasında şok karar Ölen Bursalı iş adamı için böyle ilan vermişti! Aldatma davasında şok karar

Vahşet... 4 yaşındaki oğlunu öldürüp selfie çekti! Vahşet... 4 yaşındaki oğlunu öldürüp selfie çekti!

Kezban Nine'nin 86 yıl sonra Atatürk özlemi böyle dindi Kezban Nine'nin 86 yıl sonra Atatürk özlemi böyle dindi

İşte aşkın fotoğrafı İşte aşkın fotoğrafı

Üniversitede öğrenciden genç okutmana taciz! Üniversitede öğrenciden genç okutmana taciz!