Bursa'da Boşnak dostlar bir arada

Bursa'da Boşnak dostlar bir arada

Bursa'da 2 sene önce kurulan ve Boşnak kültürünü yaşatmak adına çalışmalar yapan Boşnak Dostlar Grubu, Almira Otel'de aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Bursa'da yaşayan Boşnak kökenli iş adamları tarafından,hem karşılıklı etkileşimi kuvvetlendirmek, hem de Boşnak kültürünü unutmamak adına yapılabilecekleri görüşmek amacıyla, yaklaşık 2 yıl önce kurdukları Boşnak Dostlar Grubu, aylık olağan toplantısında bir araya geldi. Grup toplantılarına ilk zamanlar 6 kişi ile başladıklarını şuanda 20'den fazla üyelerinin olduğunu söyleyen Ersin Birnican, "Boşnak Dostlar Grubu yaklaşık 2 sene önce Bursa'da yaşayan Boşnak kökenli iş adamlarının bir araya gelmesi ile oluşturuldu. İlk başlarda 6 kişi ile başlattığımız grubumuz şuan da 20 kişi civarında. Amacımız ayda bir sefer güzel bir ortamda yemek yiyip sohbet etmek. Bu toplantılarımıza aynı zamanda konusunda uzman kişileri de davet ediyoruz. Her ayın ilk çarşamba günü nezih bir ortamda bir araya geliyoruz.

"Grubumuza İstanbul'dan da katılan arkadaşlarımız var"

Misafirlerin geldikten sonra ısrarla tekrar gelmek istediklerinden bahseden Birnican, "Amacımız Boşnak kültürünü daha iyi tanıtabilmek. Birbirlerini tanımayan ancak Boşnak kökenli olan iş adamlarımızı bir araya getirmek ve tanıştırmak. Bu anlamda senede iki defa bir organizasyon düzenlemekteyiz. Gerek grup içerisinde gerekse misafirlerimizle birlikte en azından her sene bir defa bir Bosna ziyareti yapma amacımız da var. Kısmet olursa da bu eylül ayında bu ziyareti gerçekleştireceğiz. Çok hoş ve samimi bir ortam içerisindeyiz" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran açıkladı: Rusya olumlu bakıyor! Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran açıkladı: Rusya olumlu bakıyor!

Rusya - Ukrayna arasında gerilim tırmanıyor Rusya - Ukrayna arasında gerilim tırmanıyor

Erdoğan ve Trump görüştü Erdoğan ve Trump görüştü

ABD istihbarat topluluğu yeni tehdit raporu yayınladı! ABD istihbarat topluluğu yeni tehdit raporu yayınladı!

Bursa Görükle'de çekçekçi isyanı Bursa Görükle'de çekçekçi isyanı

Yüksek Hızlı Tren'in çarpışma anı kamerada!	Yüksek Hızlı Tren'in çarpışma anı kamerada!

Bursa İznik'te tarlada iş makinesi ile kaçak kazı Bursa İznik'te tarlada iş makinesi ile kaçak kazı

Babaya 3 evladının yanarak can verdiği söylenemedi Babaya 3 evladının yanarak can verdiği söylenemedi

İçişleri Bakanı Soylu: Dağlarda 700 terörist kaldı İçişleri Bakanı Soylu: Dağlarda 700 terörist kaldı

Bursa dünya liginde! Bakın kaçıncı sıradayız... Bursa dünya liginde! Bakın kaçıncı sıradayız...

Bursa'da uçuruma düşen otomobildeki genç kız, hayati tehlikeyi atlatamadı Bursa'da uçuruma düşen otomobildeki genç kız, hayati tehlikeyi atlatamadı

Soruyu çözenlerin yarısı aynı hatayı yapıyor... Soruyu çözenlerin yarısı aynı hatayı yapıyor...

Evinde kalan baldızına tecavüz etti Evinde kalan baldızına tecavüz etti

Bursa'da su kesintisi	Bursa'da su kesintisi

Bursa'da Uludağ'da kayak sezonu açıldı, vatandaşlar pistlere akın etti Bursa'da Uludağ'da kayak sezonu açıldı, vatandaşlar pistlere akın etti

KKTC Meclis'inde 'öpücük' damgası KKTC Meclis'inde 'öpücük' damgası