Bursa'da "Bildirim" izleyicilerden tam not aldı

Bursa'da ''Bildirim'' izleyicilerden tam not aldı

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, yeni sezonun ikinci oyunu 'Bildirim' oyunuyla tiyatro severlerin karşısına çıktı. Nâzım Hikmet Kültürevi'nde düzenlenen prömiyerde izleyici ile buluşan oyun  büyük alkış aldı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, Bursa'da sanatseverlere tiyatro keyfi yaşatmaya devam ediyor. Sezonu Kanlı Düğün ile açan Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, tiyatro meraklılarını  "Bildirim" isimli yeni bir oyunla buluşturdu.

Çek Cumhuriyeti'nin eski Cumhurbaşkanı, ünlü tiyatro yazar Václav Havel'in yazdığı, yönetmenliğini de Işıl Kasapoğlu'nun üstlendiği oyunun prömiyeri Nâzım Hikmet Kültürevi'nde sahnelendi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman'ın da aralarında yer aldığı izleyiciler oyunu büyük bir ilgiyle izledi.

Václav Havel'in, korku, çıkarlar ve rekabetin egemen olduğu bir bürokrasi çarkında insanın benliğini koruyabilme mücadelesinin kara komedisini anlattığı  "Bildirim" adlı oyun, Zehra İpşiroğlu tarafından Türkçeye çevrildi. Oyun, Adem Mülazim , Ayşe Gülerman, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu ve  Zeynep Çelik Küreş tarafından sahnelendi.

İki bölümden oluşan "Bildirim" izleyicilerden tam not aldı.

İzleyicilerin ayakta alkışladığı oyunun sonunda, eserin sahnelenmesinde katkısı olanlar sahneye davet edildi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman da ekibi Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına çiçek vererek kutladı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu'nun sahnelediği "Bildirim" 9 Kasım Cuma günü saat 20.00'de, 10 Kasım Cumartesi günü de saat 15.00 ve 20.00'de, Nâzım Hikmet Kültürevi'nde  izleyici ile buluşacak. Oyun 24 Kasım'a kadar cuma günleri saat 20.00'de, cumartesi günleri de  15.00 ile 20.00'de sahnelenecek. 

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, bu sezon sekiz oyunla izleyicisiyle buluşacak. Prömiyerleri yapılan "Kanlı Düğün" ve "Bildirim" adlı oyunların yanı sıra iki oyunun daha prömiyeri gerçekleştirilecek. Sezon boyunca  "Yeni Dünya Bir Uzay Macerası" ve "Bahçe" adlı çocuk oyunlarını da sahneleyecek olan Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, çocukları da tiyatroyla buluşturacak.

Ayrıca Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu'nun geçtiğimiz sezon oyunları olan  "III. Reich", "İki Efendinin Uşağı" ve "Cambazın Cenazesi" oyunları da sahnelenmeye devam edilecek.

 

Bursa'da yürümekte zorlanınca kaykay ile çay dağıtmaya başladı Bursa'da yürümekte zorlanınca kaykay ile çay dağıtmaya başladı

Bakan Koca'dan flaş açıklama... Askerliğini yapmış sayılacaklar Bakan Koca'dan flaş açıklama... Askerliğini yapmış sayılacaklar

Emeklilere bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta ödenecek Emeklilere bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta ödenecek

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> BursaRay'da süre kısalacak mı? Mehmet Ali Ekmekçi;
BursaRay'da süre kısalacak mı?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2019 Cumartesi)

Kendisinden şikayetçi oldu! Kendisinden şikayetçi oldu!

Kucağında bebek ile direksiyon başına geçen sürücü tepki çekti Kucağında bebek ile direksiyon başına geçen sürücü tepki çekti

Sahibinin gezmeye çıkardığı pitbull dehşet saçtı Sahibinin gezmeye çıkardığı pitbull dehşet saçtı

Lisede taciz! O öğretmen açığa alındı Lisede taciz! O öğretmen açığa alındı

Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı

Demir çalarken suçüstü yakalandılar Demir çalarken suçüstü yakalandılar

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Ne değişti?  Serkan Yetişmişoğlu;
Ne değişti? 

Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor! Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor!

İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı

Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor

Kadınlara çift maaş imkanı Kadınlara çift maaş imkanı

Polis ekiplerine bıçakla saldırdı! Polis ekiplerine bıçakla saldırdı!