Bursa'da "Bildirim" izleyicilerden tam not aldı

Bursa'da ''Bildirim'' izleyicilerden tam not aldı

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, yeni sezonun ikinci oyunu 'Bildirim' oyunuyla tiyatro severlerin karşısına çıktı. Nâzım Hikmet Kültürevi'nde düzenlenen prömiyerde izleyici ile buluşan oyun  büyük alkış aldı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, Bursa'da sanatseverlere tiyatro keyfi yaşatmaya devam ediyor. Sezonu Kanlı Düğün ile açan Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, tiyatro meraklılarını  "Bildirim" isimli yeni bir oyunla buluşturdu.

Çek Cumhuriyeti'nin eski Cumhurbaşkanı, ünlü tiyatro yazar Václav Havel'in yazdığı, yönetmenliğini de Işıl Kasapoğlu'nun üstlendiği oyunun prömiyeri Nâzım Hikmet Kültürevi'nde sahnelendi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman'ın da aralarında yer aldığı izleyiciler oyunu büyük bir ilgiyle izledi.

Václav Havel'in, korku, çıkarlar ve rekabetin egemen olduğu bir bürokrasi çarkında insanın benliğini koruyabilme mücadelesinin kara komedisini anlattığı  "Bildirim" adlı oyun, Zehra İpşiroğlu tarafından Türkçeye çevrildi. Oyun, Adem Mülazim , Ayşe Gülerman, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu ve  Zeynep Çelik Küreş tarafından sahnelendi.

İki bölümden oluşan "Bildirim" izleyicilerden tam not aldı.

İzleyicilerin ayakta alkışladığı oyunun sonunda, eserin sahnelenmesinde katkısı olanlar sahneye davet edildi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman da ekibi Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına çiçek vererek kutladı.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu'nun sahnelediği "Bildirim" 9 Kasım Cuma günü saat 20.00'de, 10 Kasım Cumartesi günü de saat 15.00 ve 20.00'de, Nâzım Hikmet Kültürevi'nde  izleyici ile buluşacak. Oyun 24 Kasım'a kadar cuma günleri saat 20.00'de, cumartesi günleri de  15.00 ile 20.00'de sahnelenecek. 

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, bu sezon sekiz oyunla izleyicisiyle buluşacak. Prömiyerleri yapılan "Kanlı Düğün" ve "Bildirim" adlı oyunların yanı sıra iki oyunun daha prömiyeri gerçekleştirilecek. Sezon boyunca  "Yeni Dünya Bir Uzay Macerası" ve "Bahçe" adlı çocuk oyunlarını da sahneleyecek olan Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, çocukları da tiyatroyla buluşturacak.

Ayrıca Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu'nun geçtiğimiz sezon oyunları olan  "III. Reich", "İki Efendinin Uşağı" ve "Cambazın Cenazesi" oyunları da sahnelenmeye devam edilecek.

 

İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı

Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe! Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe!

İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm

Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu

İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı! İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı!

Ve ilk kafile sınıra ulaştı! Ve ilk kafile sınıra ulaştı!

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi

4 mahalleyi tehdit eden orman yangını 4 mahalleyi tehdit eden orman yangını

İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi. İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi.

Torba teklifteki 5. madde kabul edildi Torba teklifteki 5. madde kabul edildi

RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere ''şiddet'' cezası RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere "şiddet" cezası

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı