Bursa'da atlı okçu Melike genç kızlara eğitmen oldu

Bursa'da atlı okçu Melike genç kızlara eğitmen oldu

Bursa'da yaşayan 18 yaşındaki Melike Özpınar, şehir şehir gezerek erkeklerden öğrendiği atlı okçuluğu kurduğu kulüple kendisi gibi genç kızlara aşılıyor.

Küçük yaşlardan itibaren babasına ait atlara binerek biniciliğini geliştiren Melike Özpınar, 3 yıl önce yay okçuluğuyla tanıştı. Bir yıl eğitim alarak okçulukta da profesyonel olan Özpınar, daha sonra binicilikteki tecrübesiyle atlı okçu olmaya karar verdi.

Balıkesir, Ankara, Muğla gibi kentlere giderek buralarda yaşayan usta erkek atlı okçulardan talim alan Özpınar, 2 yıl boyunca atlı okçulukta ilerledikten sonra kurduğu Yeşil Bursa Rahvan Atçılık ve Atlı Okçuluk Kulübü'nde yaşları 10 ila 25 arasında değişen kızlara yay okçuluğu ve atlı okçuluk eğitimi veriyor.

Özpınar, yaptığı açıklamada, 10 yıldır at bindiğini, rahvan at yarışlarına katıldığını, Türkiye birincilikleri elde ettiğini söyledi.

Zamanla yay okçuluğuna ilgi duyduğunu anlatan Özpınar, "İlk önce yay okçuluğunda kendimi geliştirdim. Ok atarken at idmanlarını ihmal etmedim. Balıkesir, Ankara, Muğla gibi illere gittim. Türkiye'de atlı okçuluk kursu yok. Yapanlar, bilenler bilmeyenlere öğretiyor. Ben üstatlarımdan öğrendim. Öğrendiklerimi de öğretmeye çalışıyorum." diye konuştu.

- "Yurt dışında da ülkemi temsil etmek istiyorum"

Özpınar, kısıtlı imkanlarla çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirerek, şunları belirtti:

"Yay okçuluğunda antrenmanlarımız devam ediyor. Bir yandan okçuluğu öğretirken diğer yandan da at binme eğitimleri veriyorum. Bu ikisini birleştirmek çok zor. Sıkıntı yaşıyoruz, elimizde yeteri kadar at yok. Bunun için alan sıkıntımız da var ama elimizdeki imkanlar neticesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." 

Kulüpte yaşları 10 ila 25 arasında değişen 20 kızın bulunduğunu aktaran Özpınar, "Kulüp üyelerimizden 6'sı atlı okçuluğa geçti. Beraber yarışmalara katılıyoruz. Yurt dışında da ülkemi temsil etmek istiyorum." dedi. 

- "Hedefim atlı okçu olmak"

Kulüp sporcularından 23 yaşındaki Songül Tunalı da psikolog olarak çalıştığını, iş dışındaki zamanlarda okçuluk eğitimi aldığını kaydetti.

Ankara'da bir süre eğitim aldıktan sonra Bursa'da Yeşil Bursa Rahvan Atçılık ve Atlı Okçuluk Kulübü ile tanıştığını belirten Tunalı, "Atlı okçulukta başlangıç aşamasındayım. Çocukluktan beri hep hayalimdi. Hedefim atlı okçu olmak. İnşallah yarışmalara da katılırım." ifadelerini kullandı.

Bursa İznik'te tarlada iş makinesi ile kaçak kazı Bursa İznik'te tarlada iş makinesi ile kaçak kazı

Bursa dünya liginde! Bakın kaçıncı sıradayız... Bursa dünya liginde! Bakın kaçıncı sıradayız...

Bursa'da uçuruma düşen otomobildeki genç kız, hayati tehlikeyi atlatamadı Bursa'da uçuruma düşen otomobildeki genç kız, hayati tehlikeyi atlatamadı

Bursa'da su kesintisi	Bursa'da su kesintisi

Bursa'da Uludağ'da kayak sezonu açıldı, vatandaşlar pistlere akın etti Bursa'da Uludağ'da kayak sezonu açıldı, vatandaşlar pistlere akın etti

KKTC Meclis'inde 'öpücük' damgası KKTC Meclis'inde 'öpücük' damgası

Bursa'da yaşlı kadının cansız bedeni bulundu Bursa'da yaşlı kadının cansız bedeni bulundu

Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Suriyelilere broşür dağıttı Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Suriyelilere broşür dağıttı

Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü sırada Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü sırada

Uçakta taciz! Pantolon ve gömleğinin düğmeleri çözülmüş halde... Uçakta taciz! Pantolon ve gömleğinin düğmeleri çözülmüş halde...

Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan araç sahipleri dikkat Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan araç sahipleri dikkat

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 31 Aralık'a dikkat! Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 31 Aralık'a dikkat!

Bursa'da karla kesintisiz mücadele Bursa'da karla kesintisiz mücadele

Kayseri esnafı yasak dinlemedi! Gurbetçilere böyle satış yapıyorlar Kayseri esnafı yasak dinlemedi! Gurbetçilere böyle satış yapıyorlar

Türk Telekom kotasız internet tarifelerini sadece isim değiştirip yayınladı! Türk Telekom kotasız internet tarifelerini sadece isim değiştirip yayınladı!