Bursa'da ahşap sanat ile birleşiyor

Bursa'da ahşap sanat ile birleşiyor

Bursa'da evinin garajında ahşaptan takılar yapan Kerem Sertaç Şekür, yaptığı tasarımlar ve ürünleri müşterilerin beğenisine sunuyor. Yapılan kişiye özel tasarımlar ise yoğun ilgi görüyor.

SEFA BALABAN - BURCU SEKMEN / BURSADABUGUN

Bursa'da ahşap sanatla buluşuyor en özel anların hediyesi oluyor. Evinin altında bulunan garajda kurduğu atölyede ahşaptan takılar yapan Kerem Sertaç Şekür, sevgililer günü yoğunluğu yaşıyor. Yaptığı tasarımlar ile birden farklı kalemde el emeği üretimi yapan Şekür, "2007 yılında hobi olarak başladım ben bu işe. Burası evimin altında bulunan ufak bir atölye. Bu atölyede çocukluğum geçti.

Çocukluğumda da ahşap işleri ile uğraşmayı çok severdim. İlk yüzüğümü de 2007 yılında yaptım. O ahşap yüzüğü de zaman geçtiğinde geliştirdim. Daha sonra da insanlar tarafından beğenildikçe ilgi duydu. Yaklaşık 4 yıldır bu işle aktif olarak ilgileniyorum. Belirli kademelerden geçtikten sonra bu işi daha aktif hale getirmeye başladık. Son iki yılda 2 bin adet sipariş aldım. Onları teslim etmek ile uğraşıyorum" dedi.

BİR YÜZÜKĞÜN YAPIMI 3-4 GÜN SÜRÜYOR

Ahşap işlemenin önemli bir emek gerektirdiğinden bahseden Şekür, "Ahşap yüzükler kişiye özel yüzükler olduğu için bize bildiriyorlar. Beğendikleri model üzerinden daha sonra biz çalışmaya başlıyoruz. 3-4 gün sürebiliyor bir yüzüğün yapılması. Sadece yüzük değil, bileklik, küpe, kolye gibi ürünler de tasarlayıp yapıyoruz. Ahşap ile birlikte farklı metallleri de birleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Ankara'da kışlada patlama Ankara'da kışlada patlama

Bursa Yıldırım'da su kesintisi Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etimesgut'ta halka hitap etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etimesgut'ta halka hitap etti

Bursa'da inşaattan düşen üniversiteli son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da inşaattan düşen üniversiteli son yolculuğuna uğurlandı

Bursa'da ''Kedili Tekke'' binası millet kıraathanesi oldu Bursa'da "Kedili Tekke" binası millet kıraathanesi oldu

Bursa'da önce eski karısını, sonra kendisini bıçakladı Bursa'da önce eski karısını, sonra kendisini bıçakladı

Bursa'da muayene için geldiği hastanede temizlik yaptı Bursa'da muayene için geldiği hastanede temizlik yaptı

Bursalı Hümeyra, 5 gün sonra eve döndü Bursalı Hümeyra, 5 gün sonra eve döndü

Cinsel yaşamının sona ermesini gerekçe gösteren kadından rekor tazminat davası! Cinsel yaşamının sona ermesini gerekçe gösteren kadından rekor tazminat davası!

Bakan Soylu, Türkiye'de doğan Suriyeli çocuk sayısı açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'de doğan Suriyeli çocuk sayısı açıkladı

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak