Bursa'da 12. nesil yeni Toyota Corolla tanıtıldı

Bursa'da 12. nesil yeni Toyota Corolla tanıtıldı

Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bugüne dünyada 46 milyondan fazla tercih edilen Corolla'nın 12. neslinin tanıtım etkinliği Bursa Toyota Çavdarlı Plaza'da yapıldı.

Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bugüne dünyada 46 milyondan fazla tercih edilen Corolla'nın 12. neslinin tanıtım etkinliği Bursa Toyota Çavdarlı Plaza'da yapıldı.

Etkinlikte konuşan Toyota Çavdarlı Plaza Satış Müdürü Mehmet Araz, "Dünyanın en çok tercih edilen otomobili unvanını elinde bulunduran Corolla, şimdi çok daha gösterişli ve dikkat çekici bir görünüm kazandı." dedi.

Araz, yeni Corolla'nın hem dış tasarımı hem de lüks ve konforlu kabiniyle segmentinde standartları yeniden belirleyeceğini söyledi.

Yeni Corolla'nın özelliklerine değinen Araz, "Yeni Corolla'nın hibrit versiyonunda standart olarak sunduğumuz en gelişmiş güvenlik sistemlerini içeren 'Toyota Safety Sense' kaza yapma ihtimalini en aza indirirken, yüksek teknolojisiyle hem sürücüler hem de yayalar için güven veriyor." ifadesini kullandı.

Araz, uzun süredir Corolla tutkunlarının merakla beklediği elektrikli açılabilir sunroof özelliğinin de 12. nesil otomobilde bulunduğunu dile getirdi.

"Yeni Corolla ile her binek modelimizin bir hibrit versiyonu bulunuyor"

Yeni Corolla'nın üstün sürüş dinamikleri ve teknolojik özellikleri, lüks ve fonksiyonel kabini, sıra dışı tasarımıyla öne çıktığını vurgulayan Araz, şöyle konuştu:

"Bugün dünya üzerinde Toyota markalı 13 milyonu aşan hibrit otomobil, trafikte bulunuyor. Toyota, hibrit otomobillerin sağladığı benzersiz sürüş keyfinin yanı sıra şarj istasyonu ve benzeri altyapı gereksinimi duymayan hibrit teknolojisini en ekonomik ve ekolojik çözüm olarak sunuyor. ÖTV düzenlemesiyle hibrit araçlar, artık Türkiye'de de daha erişilebilir fiyat seviyesinde satışa sunuluyor. Bu düzenleme ile Türkiye üretimi olan hibrit araçlar daha da rekabetçi olacak. Yeni Corolla ile her binek modelimizin bir hibrit versiyonu bulunuyor. Marka olarak 2020 yılı için planladığımız bu durumu Türkiye'de 2019 yılında gerçekleştirdik."

Konuşmaların ardından yeni Toyota Corolla, üzerindeki örtü kaldırılarak katılımcılara tanıtıldı.

Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Yeni atanan öğretmen görev yerine giderken trafik kazasında öldü Yeni atanan öğretmen görev yerine giderken trafik kazasında öldü

İşverene yeni teşvik müjdesi! İşverene yeni teşvik müjdesi!

ABD destroyeri Karadeniz'e dönüyor ABD destroyeri Karadeniz'e dönüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa'da sokaklarda yaşayan yaşlı kadına belediye sahip çıktı Bursa'da sokaklarda yaşayan yaşlı kadına belediye sahip çıktı

Takla atan otomobil metrelerce sürüklendi Takla atan otomobil metrelerce sürüklendi

Ortağı ile arkadaşını vurdu, hastane bahçesinde intihar etti Ortağı ile arkadaşını vurdu, hastane bahçesinde intihar etti

Meteoroloji'den Bursa uyarısı! Meteoroloji'den Bursa uyarısı!

İYİ Parti Mersin'de aday çıkaramıyor İYİ Parti Mersin'de aday çıkaramıyor

Eşini ve sevgilisi olduğu iddia edilen direksiyon hocasını öldüren şahıs hakim karşısına çıktı Eşini ve sevgilisi olduğu iddia edilen direksiyon hocasını öldüren şahıs hakim karşısına çıktı

Eski eşini darp eden kocayı, linç edilmekten polis kurtardı
Eski eşini darp eden kocayı, linç edilmekten polis kurtardı

13'üncü yüzyıla ait 5 milyon TL değerinde Hz. İsa tablosu ele geçirildi 13'üncü yüzyıla ait 5 milyon TL değerinde Hz. İsa tablosu ele geçirildi