Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş küçük rakipleri ile kortta ter döktü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş küçük rakipleri ile kortta ter döktü

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarında tenis branşının çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Aktaş, maç teklifini geri çevirmeyen küçük rakipleriyle kortta ter döktü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarında tenis branşının çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Aktaş, maç teklifini geri çevirmeyen küçük rakipleriyle kortta ter döktü.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından organize edilen Yaz Spor Okulları tüm hızıyla devam ediyor.

Sporun tabana yayılması ve tüm gençlerin en az bir spor dalıyla ilgilenmesi hedefiyle sportif çalışmalara büyük önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da fırsat buldukça spor okullarına devam eden küçük sporcuları ziyaret ediyor.

Hüdavendigar Kent Parkı'ndaki kortlarda devam eden tenis branşının çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Aktaş, önce kurslar hakkında bilgi aldı ardından da küçük tenisçilerle sohbet etti. Bir yıldır tenis oynayan küçük sporcuya maç teklif eden Başkan Aktaş, "Masa tenisi biliyorum ama kort tenisi bilmiyorum" diyerek ilk kez eline raketi alıp, korta geçti. Küçük rakibiyle çekişmeli bir maç yapan Başkan Aktaş, daha sonra kendisini izleyen küçük sporcuların yanına gelip, "Sizinle de maç yapalım mı? Ama siz beni yenersiniz" dedi. "Yeneriz" diyen küçük rakipleriyle de maç yapan Başkan Aktaş, günü adeta spor yaparak geçirdi. Kapalı kortların ardından açık kortlarda da küçük sporcularla maç yapıp, sohbet eden Başkan Aktaş, yaz okullarına katılımın yüksek olmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

4500 küçük sporcu

Bursa'nın 17 ilçesinde fiziki dönüşümleri gerçekleştirirken çocuklar ve gençlere yönelik spor odaklı çalışmaları da aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Başkan Aktaş, "Temel hedefimiz, sporu tabana yaymak ve her çocuğumuzun her gencimizin en az bir spor dalından istifade etmesini sağlamak. Bir taraftan onları Türk sporuna kazandırırken, diğer taraftan da hoşça vakit geçirmeleri ve birbirleriyle kaynaşmalarını temin edecek ortamı hazırlıyoruz. Yaz Spor Okulları'nda yüzme, karate, voleybol, basketbol, bisiklet, kano, masa tenisi, jimnastik, boks, tenis ve satranç olmak üzere 11 farklı branşta, dört dönem eğitim verildi. 19 Haziran'da başlayan yaz spor okulları 14 Eylül'de sona erecek. Bu zamana kadar 4 bin 500 çocuğumuz eğitim aldı. Mihraplı Tenis Kortları'nda yapılan Tenis Yaz Spor Okulu'nda günde 60-70 öğrenci eğitimlerini sürdürüyor. Son 6 ayda 800 çocuğumuz burada eğitim aldı. Çocuklarını buraya gönderen ailelere katılımları için teşekkür ediyorum" dedi.

Bursa'da cinayet şoku! Bursa'da cinayet şoku!

Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince... Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince...

Bursa Nilüfer'de su kesintisi	Bursa Nilüfer'de su kesintisi

Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir

Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar! Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar!

Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER) Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER)

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

Bursa'da kar yağışı! Bursa'da kar yağışı!

Gönül ilişkisi şüphesiyle kaçırıp 130 bin dolar fidye istemiş Gönül ilişkisi şüphesiyle kaçırıp 130 bin dolar fidye istemiş

Yeni çipli kimlik kartları hakkında bilmeniz gerekenler
Yeni çipli kimlik kartları hakkında bilmeniz gerekenler