Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş küçük rakipleri ile kortta ter döktü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş küçük rakipleri ile kortta ter döktü

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarında tenis branşının çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Aktaş, maç teklifini geri çevirmeyen küçük rakipleriyle kortta ter döktü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarında tenis branşının çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Aktaş, maç teklifini geri çevirmeyen küçük rakipleriyle kortta ter döktü.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından organize edilen Yaz Spor Okulları tüm hızıyla devam ediyor.

Sporun tabana yayılması ve tüm gençlerin en az bir spor dalıyla ilgilenmesi hedefiyle sportif çalışmalara büyük önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da fırsat buldukça spor okullarına devam eden küçük sporcuları ziyaret ediyor.

Hüdavendigar Kent Parkı'ndaki kortlarda devam eden tenis branşının çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Aktaş, önce kurslar hakkında bilgi aldı ardından da küçük tenisçilerle sohbet etti. Bir yıldır tenis oynayan küçük sporcuya maç teklif eden Başkan Aktaş, "Masa tenisi biliyorum ama kort tenisi bilmiyorum" diyerek ilk kez eline raketi alıp, korta geçti. Küçük rakibiyle çekişmeli bir maç yapan Başkan Aktaş, daha sonra kendisini izleyen küçük sporcuların yanına gelip, "Sizinle de maç yapalım mı? Ama siz beni yenersiniz" dedi. "Yeneriz" diyen küçük rakipleriyle de maç yapan Başkan Aktaş, günü adeta spor yaparak geçirdi. Kapalı kortların ardından açık kortlarda da küçük sporcularla maç yapıp, sohbet eden Başkan Aktaş, yaz okullarına katılımın yüksek olmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

4500 küçük sporcu

Bursa'nın 17 ilçesinde fiziki dönüşümleri gerçekleştirirken çocuklar ve gençlere yönelik spor odaklı çalışmaları da aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Başkan Aktaş, "Temel hedefimiz, sporu tabana yaymak ve her çocuğumuzun her gencimizin en az bir spor dalından istifade etmesini sağlamak. Bir taraftan onları Türk sporuna kazandırırken, diğer taraftan da hoşça vakit geçirmeleri ve birbirleriyle kaynaşmalarını temin edecek ortamı hazırlıyoruz. Yaz Spor Okulları'nda yüzme, karate, voleybol, basketbol, bisiklet, kano, masa tenisi, jimnastik, boks, tenis ve satranç olmak üzere 11 farklı branşta, dört dönem eğitim verildi. 19 Haziran'da başlayan yaz spor okulları 14 Eylül'de sona erecek. Bu zamana kadar 4 bin 500 çocuğumuz eğitim aldı. Mihraplı Tenis Kortları'nda yapılan Tenis Yaz Spor Okulu'nda günde 60-70 öğrenci eğitimlerini sürdürüyor. Son 6 ayda 800 çocuğumuz burada eğitim aldı. Çocuklarını buraya gönderen ailelere katılımları için teşekkür ediyorum" dedi.

Bursa'da ambulansın çarptığı kişi can verdi Bursa'da ambulansın çarptığı kişi can verdi

Bursa'da Balkan Festivali'nde çiftetelli resitali Bursa'da Balkan Festivali'nde çiftetelli resitali

Zirve arifesinde dikkat çeken açıklama! Zirve arifesinde dikkat çeken açıklama!

Bursa'da düğün magandası dehşet saçtı: 3 yaralı Bursa'da düğün magandası dehşet saçtı: 3 yaralı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı! İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı!

Kayıp genç aranırken ceset bulundu! Kayıp genç aranırken ceset bulundu!

Denize giren genç boğuldu Denize giren genç boğuldu

Çin'den ABD'ye sert yanıt Çin'den ABD'ye sert yanıt

13 yaşındaki çocuğa cinsel istismara tutuklama 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismara tutuklama

Sedat'ın hayatına mal olan anlaşmadan Filistin'e tam özerklik Sedat'ın hayatına mal olan anlaşmadan Filistin'e tam özerklik

Erdoğan'dan sürpriz ziyaret Erdoğan'dan sürpriz ziyaret

Kazıklı tedavi yapan 'Kara Hekim' yakalandı! Kazıklı tedavi yapan 'Kara Hekim' yakalandı!

Kargo ile kendisine uyuşturucu yolladı Kargo ile kendisine uyuşturucu yolladı

112'yi arayıp cesedinin adresini verdi! 112'yi arayıp cesedinin adresini verdi!

48 yıllık sırrı kargocu ortaya çıkardı 48 yıllık sırrı kargocu ortaya çıkardı

Üniversite otobüsünde kabusu yaşadı! Üniversite otobüsünde kabusu yaşadı!

71 yaşındaki bekçi aşık olduğu kadını öldürdü sonra da... 71 yaşındaki bekçi aşık olduğu kadını öldürdü sonra da...

MHP'nin af teklifi açıklandı MHP'nin af teklifi açıklandı