Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, İznik Gölü'ndeki tarihi yapıyı inceledi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, İznik Gölü'ndeki tarihi yapıyı inceledi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İznik Gölü'nde bir süre önce fark edilen ve Senato Sarayı olduğu değerlendirilen yapıyı, sal üzerinde inceledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve Hristiyan dünyası için en önemli buluşmalardan 1'inci Konsil ve 7'nci Konsil'in gerçekleştiği İznik'e giderek incelemelerde bulundu.

Alinur Aktaş'a, İznik Belediye Bakanı Osman Sargın, UNESCO İznik Alan Başkanı Prof. Dr. Mustafa Taş, Kazı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık eşlik etti.

Restorasyonu devam eden Roma Tiyatrosu ve İstanbul Kapı'yı gezen Alinur Aktaş, daha sonra İznik Gölü'nde bir süre önce gökyüzünden yapılan çekimlerde fark edilen ve Senato Sarayı olduğu değerlendirilen yapıyı, sal üzerinde inceledi. Aktaş, ardından, tarihi yapıdaki bazilikalardan çıkarılan, aralarında insan iskeleti, örtü ve tuğlaların da bulunduğu tarihi eserlerin saklandığı özel bölümü gezdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın, tarihi eserlerin çok daha iyi değerlendirilmesi için nelerin yapılacağı konusunda bilgi alıp, görüş alışverişinde bulunduğu öğrenildi.

 

4 katlı bina çöktü! 4 katlı bina çöktü!

Bursa Büyükşehir Başkanı Aktaş, tanzim satış noktasında vatandaşa hizmet etti Bursa Büyükşehir Başkanı Aktaş, tanzim satış noktasında vatandaşa hizmet etti

Bursa'da minibüsle otomobilin çarpıştığı kaza kamerada Bursa'da minibüsle otomobilin çarpıştığı kaza kamerada

Katliam gibi olay! Çocuklarının gözü önünde dehşet saçtı Katliam gibi olay! Çocuklarının gözü önünde dehşet saçtı

Sokak ortasında skandal görüntü! Sokak ortasında skandal görüntü!

21 kişi hayatını kaybetmişti...  Çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda! 21 kişi hayatını kaybetmişti... Çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda!

Bursa'ya Cumhurbaşkanı'ndan doping etkisi Bursa'ya Cumhurbaşkanı'ndan doping etkisi

''Yılın Mutlu İlçesi'' Bursa Nilüfer oldu "Yılın Mutlu İlçesi" Bursa Nilüfer oldu

Bursa'da açılan üç tanzim satış noktasında alışverişler başladı Bursa'da açılan üç tanzim satış noktasında alışverişler başladı

Fahri konsolos ve eski CEO Zafer Türker yaşamına son verdi Fahri konsolos ve eski CEO Zafer Türker yaşamına son verdi

Bursa'da okulda ahşap oyuncak imal ediyorlar Bursa'da okulda ahşap oyuncak imal ediyorlar