Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey hamsi festivalinde horon tepti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey hamsi festivalinde horon tepti

Gürsu'da 3. Hamsi ve Yöresel Ürünler Festivali'ne katılan Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, vatandaşlarla birlikte horon tepti, mangalın başına geçerek hamsi pişirip ikram etti.

Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, hafta sonunda da vatandaşlarla birlikteydi.

Gürsu Trabzonlular Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği  Hamsi ve Yöresel Ürünler Festivali'ne katılan Bozbey, Karadenizli vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

Vatandaşlarla birlikte horon tepen Bozbey, daha sonra da mangalın başına geçerek hamsi pişirdi. Bozbey, pişirdiği hamsilerden ikramda bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, burada yaptığı konuşmada

Nilüfer'de 17 yıldır "Karadenizliler Gecesi" düzenlediklerini söyledi. Karadeniz'in bir kültür olduğunu vurgulayan Bozbey, Bursa'da yaşanan turizm sorununa da dikkat çekti. Karadenizliler'in yöreyi ve yöresel ürünlerin tanıtılması konusunda ilerlediğini belirten Bozbey, Bursa'nın bu konuda zayıf kaldığını söyledi. Bozbey, "Karadenizliler, turizm konusunda çok ilerlemiş. Bursa, maalesef bu konuda zayıf kaldı. 1 Nisan'dan sonra inşallah Bursa'yı, turizm konusunda da gülümseteceğiz. Bursa'nın tarihi, kültürü, doğası ve çok güzel ürünleri var. İnşallah bunları tüm dünyaya tanıtmak, bizlere nasip olacak" şeklinde konuştu.

Bursa'nın adayı olarak yola çıktıklarını vurgulayan Mustafa Bozbey, "Bursa, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm kültürleri sunan zengin bir kent. Nilüfer'de yaptıklarımızı görüyorsunuz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Çünkü biz, insan odaklı çalışıyoruz" dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey, Gürsu'nun ardından, Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde de vatandaşlarla bir araya geldi. Yavuz Selim ve Duaçınarı Mahalleleri'nde kahvehaneleri ziyaret eden Bozbey, vatandaşlarla birlikte çay içerek sohbet etti.

Mustafa Bozbey, Panayır Mahallesi'nde de Ardahan İli Posoflular Kültür ve Dayanışma Derneği'nin gerçekleştirdiği "5. Geleneksel Kaz Yemeği Gecesi"ne katıldı. Bozbey burada da dernek üyeleriyle birlikte halay çekti.

Bursa'da sokak ortasında silahlı saldırı dehşeti! Bursa'da sokak ortasında silahlı saldırı dehşeti!

Marmara Denizi'nde 3.6 büyüklüğünde deprem Marmara Denizi'nde 3.6 büyüklüğünde deprem

Polisleri darp eden ünlü oyuncu Özgün Aydın'a istenilen ceza belli oldu Polisleri darp eden ünlü oyuncu Özgün Aydın'a istenilen ceza belli oldu

Bursa'da hayvanlarını otlatırken yılan soktu Bursa'da hayvanlarını otlatırken yılan soktu

Bursa Osmangazi'den macera dolu park Bursa Osmangazi'den macera dolu park

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı duyurdu: 10 bin kişi alacağız THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı duyurdu: 10 bin kişi alacağız

Kızına cinsel istismar sanığı babaya 30 yıl hapis istemi Kızına cinsel istismar sanığı babaya 30 yıl hapis istemi

Aydın'da balıkçıların ağına sığır kafatası takıldı Aydın'da balıkçıların ağına sığır kafatası takıldı

Üniversitedeki katliamda sır perdesi aralanıyor Üniversitedeki katliamda sır perdesi aralanıyor

Bursa'da kiraz hasadı başladı: Kilosu 8 lira Bursa'da kiraz hasadı başladı: Kilosu 8 lira

Romanya 8 Türk balıkçıyı gözaltına aldı, 3 balıkçı hafif yaralı Romanya 8 Türk balıkçıyı gözaltına aldı, 3 balıkçı hafif yaralı

Bursa'da FETÖ operasyonu: 16 kişi gözaltında Bursa'da FETÖ operasyonu: 16 kişi gözaltında

Bursa'da karaciğer dostu enginar tezgahta! Faydaları saymakla bitmiyor... Bursa'da karaciğer dostu enginar tezgahta! Faydaları saymakla bitmiyor...

Bursa'da otobüsün bagajından kaçak göçmenler çıktı Bursa'da otobüsün bagajından kaçak göçmenler çıktı

Merkez Bankası'ndan kritik swap hamlesi Merkez Bankası'ndan kritik swap hamlesi