Bursa Barosu Başkanı Altun'dan, iş adamı Özdilek'e çağrı

Bursa Barosu Başkanı Altun'dan, iş adamı Özdilek'e çağrı

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Mudanya'da bir kısmı ortaya çıkarılan Myrleia Antik Kenti üzerine yapılan alışveriş merkezini hizmete açan İşadamı Hüseyin Özdilek'e tarihi bir çağrı yaptı. Altun "Saygıdeğer işadamımız adını ölümsüzleştirmek ve asırlar boyunca anılmak istiyorsa AVM ısrarından vazgeçsin ve adıyla anılacak açık hava müzesini Mudanya'ya, Bursa'ya, Türkiye'ye hatta dünyaya miras bıraksın" dedi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi'nin Hukuk Ödülü'nü layık görülen Bursa Barosu'nun ödülünü, meslektaşı Av. Muharrem Erbey'in elinden alan Av. Gürkan Altun, törende Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın Kent Savunması Ödülü'nü verdi.

Altun, ödülü verirken yaptığı konuşmada Myrleia Antik Kenti üzerinde AVM hizmete açan İşadamı Hüseyin Özdilek'e bir çağrı yaptı. Altun, Hüseyin Özdilek'e şöyle seslendi:

"Saygıdeğer işadamımız istediği her yerde bir değil, yüzlerce alışveriş merkezi açabilir. Ama toprağın altında kalan Myrleia Antik Kenti'ni başka yerde bulma ya da yeniden kurma şansımız yok. Zeugma ve Hatay'dan sonra Türkiye'nin en değerli mozaikleri Myrelia'da bulundu. Kazılar devam ettikçe alan genişledikçe kimbilir daha ne hazineler, ne zenginlikler bulunacak. Yine antik limanda derine inildikçe bel ki de her katmanda ayrı bir tarih ve kültürler karşılaşacağız ve Troya benzeri bir açık hava müzesi ortaya çıkacak. İşadamımız adını ölümsüzleştirmek ve asırlar boyunca anılmak istiyorsa AVM ısrarından vazgeçsin ve adıyla anılacak müzeyi Mudanya'ya, Bursa'ya, Türkiye'ye hatta dünyaya miras bıraksın."

Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde konuştu Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde konuştu

Bursa'da TIR şoförüne kopya ehliyet şoku Bursa'da TIR şoförüne kopya ehliyet şoku

Bursa'da maket polis aracını gerçek sanıp, kamyonetiyle 1 saat bekledi! Derdi ünlü olmak Bursa'da maket polis aracını gerçek sanıp, kamyonetiyle 1 saat bekledi! Derdi ünlü olmak

Bursa'da CNC tezgahında feci ölüm Bursa'da CNC tezgahında feci ölüm

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den dolandırıcılık uyarısı! Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den dolandırıcılık uyarısı!

Abdullah Gül'ün ofisinden Kılıçdaroğlu açıklaması Abdullah Gül'ün ofisinden Kılıçdaroğlu açıklaması

MHP lideri Bahçeli'den Binali Yıldırım açıklaması MHP lideri Bahçeli'den Binali Yıldırım açıklaması

Bursa'da kadın doktordan genç kıza: ''Git tuvalette kendin çıkar'' Bursa'da kadın doktordan genç kıza: "Git tuvalette kendin çıkar"

Banyoda feci ölüm!
Banyoda feci ölüm!

Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyelilerin sayısını açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyelilerin sayısını açıkladı

Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 17 kişiye gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 17 kişiye gözaltı

Bursa'da karısını öldüren 79 yaşındaki zanlı: ''Pişmanım'' Bursa'da karısını öldüren 79 yaşındaki zanlı: "Pişmanım"

İnternetten tanışıp kaçarak gitti, 8 ay sonra canına kıydı İnternetten tanışıp kaçarak gitti, 8 ay sonra canına kıydı

Bursa'da araç takla attı, bebeğin burnu bile kanamadı Bursa'da araç takla attı, bebeğin burnu bile kanamadı