Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında 16 kilo daha kokain bulundu

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında 16 kilo daha kokain bulundu

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında su geçirmez malzemelere sarılı çantalar içinde 16 kilo kokain bulundu. Daha önce de aynı bölgede can yeleklerine sarılı 200 kilo kokain bulunmuştu.

Bulgaristan'ın kuzeydoğusundaki Karadeniz'in Şabla burnu açıklarında geçen hafta 150 paket 3 çuval içinde can yeleklerine bağlı şekilde denize atılmış 174 kilogram kokain bulunmuştu. Ardından bölgede sürdürülen aramalarda Varna kentinde bir tatil köyü kıyısında dalgaların sahile attığı su geçirmez malzemelere sarılı çantalar içine konulmuş 25 paket halinde 25 kilo 420 gram kokain daha bulunmuştu. 

Bulgaristan, Karadeniz'de bulunan 200 kilo kokainin ardından bölgede Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait botlar ve helikopterler, jandarma ve sınır polisinin Karadeniz'de sürdürdüğü aramalarda bugün de Kaliakra Burnu kıyılarında su geçirmez malzemelere sarılı çanta içinde 16 kilo kokain daha bulundu. Kokainlerin daha önce bulunan uyuşturucularla aynı olup olmadığı araştırılıyor.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, uyuşturucu maddelerle ilgili yaptığı açıklamada, "Her gün birkaç yüz kilogram kokain, eroin, tonlarca esrar buluyoruz. Kurumlar çok hamaratlı çalışıyor" dedi.

Bulgaristan polisi de özellikle Karadeniz kıyısında yaşayanları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Uyarıda sahile vuran çantaları bulanların, durumu en yakın polise bildirmelerini istedi.

'KOKAİN BALIKLARI ÖLDÜREBİLİR'

Bulgaristan'ın son dönemlerde kokain bulması deniz bilimcilerini de harekete geçirdi. Ülkedeki uzmanlar, "Koliler halindeki kokain paketleri daha büyük balıklar tarafından yutulabilir. Bu da onların ölümüne yol açar. Paketler yırtılıp, kokain denize dağılırsa, daha küçük balıklar da bunlarla ölebilir. Doğadaki bütün hayvanlarda olduğu gibi, balıkların organizması da yapay üretilmiş maddeleri kabul edemez" dedi.

Yıldırım, İmamoğlu'nu tebrik etti Yıldırım, İmamoğlu'nu tebrik etti

3 araç birbirine girdi! Beton mikseri ağaçlara çarparak durabildi 3 araç birbirine girdi! Beton mikseri ağaçlara çarparak durabildi

Eski İTO Başkanı Atalay Şahinoğlu'na veda Eski İTO Başkanı Atalay Şahinoğlu'na veda

Cinnet getirdi, dehşet saçtı! 3 ölü Cinnet getirdi, dehşet saçtı! 3 ölü

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Prof. Dr. Kılavuz görevi devraldı Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Prof. Dr. Kılavuz görevi devraldı

Anayasa Mahkemesinden ''spin ve drift'' kararı! Bursa ve Trabzon'da... Anayasa Mahkemesinden "spin ve drift" kararı! Bursa ve Trabzon'da...

 DEAŞ Terör Örgütü militanı Bursa'da yakalandı DEAŞ Terör Örgütü militanı Bursa'da yakalandı

Bursa Uludağ'da bahar karı Bursa Uludağ'da bahar karı

Bakanlık ''Birlik Operasyonu'' görüntülerini paylaştı Bakanlık "Birlik Operasyonu" görüntülerini paylaştı

Bursa polisi uyuşturucu ticareti yapanlara göz açtırmadı Bursa polisi uyuşturucu ticareti yapanlara göz açtırmadı

Bugün Berat Kandili! Bugün Berat Kandili!

Bursaspor- Kasımpaşa maçını kim alır? (SÖZ BURSALILARDA) Bursaspor- Kasımpaşa maçını kim alır? (SÖZ BURSALILARDA)

Bursa'da anne olmak için beyin pilinin yerini ameliyatla değiştirdi Bursa'da anne olmak için beyin pilinin yerini ameliyatla değiştirdi

Bursa'daki balık tezgahları güneşi bekliyor (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahları güneşi bekliyor (ÖZEL HABER)

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'la büyük Bursa buluşması Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'la büyük Bursa buluşması

Rising City'de 'OPUS by Evke' rüzgarı esiyor (ÖZEL HABER) Rising City'de 'OPUS by Evke' rüzgarı esiyor (ÖZEL HABER)

Bursa'da o mağaranın içi böyle görüntülendi! Bursa'da o mağaranın içi böyle görüntülendi!