BUİGDER'de Mesut Demir dönemi başladı

BUİGDER'de Mesut Demir dönemi başladı

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği (BUİGDER) 5. Olağan Genel Kurulu'nda tek liste ile seçime giren Mesut Demir başkanlık koltuğuna oturdu. Mesut Demir, geleneksel gazeteciliğin dijitale evrilmeye başladığı bu süreçte BUİGDER'in bir amiral gemi olma özelliği taşıdığını söyledi.

BURCU SEKMEN-SEFA BALABAN / BURSADABUGUN 

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği (BUİGDER) 5. Olağan Genel Kurulu Karaman Dernekler Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde derneğin kurucu üyesi Mesut Demir, başkanlık koltuğuna oturdu. Divan başkanlığını Özcan Yazıcı'nın yaptığı genel kurulda konuşan BUİGDER Başkanı Mesut Demir, "İnternet gazeteciliği mesleğinin ilerlemesi ve gazetecilik ilkelerine göre yürütülmesine katkı koymak amacıyla 2012 yılında kurulan derneğimizde 5. Olağan Genel Kurulu'muzu gerçekleştiriyoruz. Geleneksel gazeteciliğin dijitale evrilmeye başladığı bu süreçte BUİGDER bir amiral gemi olma özelliği taşıyor. Bursa'nın internet gazeteciliğindeki ilk meslek örgütü olan derneğin çıtasını yukarı çekmek için tüm üyelerin katılımı ve ortak akıl ile çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Derneğimize kurulduğu günden bu yana katkıları olan başkan, yönetim kurulu üyesi ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Derneğin başarısını daha yükseklere taşımak için bayrağı teslim aldıklarını dile getiren Başkan Mesut Demir, "Meslek örgütleriyle işbirliği içinde güçlü bir platform oluşturarak günümüzün olmazsa olmazı haline gelen internet yasasının bu yıl yasalaşması için Ankara'da ciddi lobi çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bu yıl çıkması öngörülen internet yasası ile ilgili söz sahibi bir dernek profiline sahip olacağız.  BUİGDER olarak, öncülük görevini sürdürerek, internet haber sitelerine pusula olmaya devam edeceğiz. Dernek, sosyal sorumluluk faaliyetleri ve işbirlikleriyle Bursa'da adını daha etkin bir biçimde duyurma şansına da sahip olacağız. Genel kurulumuzun derneğimize, internet medyası camiasına ve Bursamıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Mesut Demir başkanlığındaki BUİGDER yönetimi şu isimlerden oluştu; Esat Kaplan, Bahar Görgün, Aydın Güneş, Murat Bilir, Canan Yılmaz, İlker Türker, Serkan Yetişmişoğlu, Bekir Uğur Gür, Sümeyye İnan. Denetleme Kurulu; Osman Tüysüz, Hüseyin Altınırmak, Emine Pınar Turan, Ersel Nalbant, Muhammed Rasim Altın, Gülcan Tekin. 

Boeing'in 787 Dreamliner uçağının ''gelişigüzel'' üretildiği iddiası! Boeing'in 787 Dreamliner uçağının "gelişigüzel" üretildiği iddiası!

''Hazreti İsa olduğunu'' iddia eden öğretmene soruşturma "Hazreti İsa olduğunu" iddia eden öğretmene soruşturma

103 kovandaki arıların tamamı öldü 103 kovandaki arıların tamamı öldü

Van'da korkutan deprem! Van'da korkutan deprem!

Kayınpeder gelinini vurdu Kayınpeder gelinini vurdu

Bursa-Ankara yolunda feci kaza Bursa-Ankara yolunda feci kaza

Bursa-Ankara yolunda TIR kazası trafiği kitledi Bursa-Ankara yolunda TIR kazası trafiği kitledi

AK Parti'den YSK'ya ek dilekçe AK Parti'den YSK'ya ek dilekçe

Oto yıkamacıya silahlı saldırı Oto yıkamacıya silahlı saldırı

Genç kadın, evinde tabancayla vurularak öldürüldü Genç kadın, evinde tabancayla vurularak öldürüldü

''Bu menfur saldırılar bizleri yıldırmayacak'' "Bu menfur saldırılar bizleri yıldırmayacak"

Otelin balkonundan düşen Alman turist hayatını kaybetti Otelin balkonundan düşen Alman turist hayatını kaybetti

Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği

Türkiye, 210 büyük deprem yaşadı, 86 bin 802 kişi yaşamını yitirdi Türkiye, 210 büyük deprem yaşadı, 86 bin 802 kişi yaşamını yitirdi

Pompalı tüfekle vurduğu eşini hastane önüne bırakıp kaçtı Pompalı tüfekle vurduğu eşini hastane önüne bırakıp kaçtı

Bursa'da muhtarı bıçakladılar Bursa'da muhtarı bıçakladılar