Bu vahşetin cezası belli oldu!

Bu vahşetin cezası belli oldu!

Antalya'da boşanmak isteyen eşini, başına taşla vurarak yaraladığı ileri sürülen sanığa 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Recep G, müşteki Melike G. ve taraf avukatları katıldı. Söz verilen Recep G, sık sık evi terk eden eşinin kendisini darbettirmeye çalıştığını öne sürdü.

Buluştuğu eşinin yanından ayrıldığı sırada yerden taş alarak fırlattığını ve yere düştüğünü savunan Recep G, "Üzerime saldırdığı sırada elindeki taşı aldım. Alkolün etkisiyle kendimi kaybettim. Melike'ye birkaç kez vurdum, ittirdim. Yuvarlanarak başını kayaya çarptı." dedi.

Sağlık ekibini kendisinin çağırdığını belirten Recep G, öldürme kastının olmadığını, bu nedenle beraatini talep ettiğini dile getirdi.

Mahkeme heyeti, Recep G'yi, eşe yönelik "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Melike G, adliye çıkışında gazetecilere, bir süre hastanede kaldıktan sonra 2 ay kadar babasının kendisine baktığını söyledi.

Tedavi sürecince tek başına evin içinde bile yürüyemediğini belirten Melike G, "Daha sonra dikişlerim alındı ama parmağımdaki kırık kemik kaynamadı. Doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi." dedi.

Melike G, maruz kaldığı şiddetin etkileri nedeniyle çalışamadığını, bu nedenle çocuklarına kavuşamadığını dile getirdi.

Biri 5 diğer 3 yaşındaki 2 çocuğunun bir ay süreyle devlet korumasına alındıktan sonra geçici olarak kayınpederine verildiğini anlatan Melike G, "Çocuklarımı göremiyorum, arada bir konuşuyorum. Olayın etkilerini atabilmek için psikolojik tedavi görüyorum. Doktor, bu süreçte etkilenmemem için çocuklarımla görüşmemi istemiyor. Yaklaşık bir sene boyunca kendimi toparlayana kadar çocuklarımı belirli aralıklarla göreceğim." diye konuştu.

BAŞINA 50 DİKİŞ ATILMIŞTI

Antalya'da aralarında sorunlar bulunan Recep G. (30) ile konuşmak için buluşan Melike G, 27 Ağustos'ta yaşanan kavga sırasında eşinin taşla vurması nedeniyle başı ve kolundan yaralandığını iddia etmişti. Hastaneye kaldırılan kadının başına 50 dikiş atılmış, kolu ve parmaklarında kırık ile vücudunda doku zedelenmeleri tespit edilmişti. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan Recep G. tutuklanmıştı. 

''IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı'' "IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı"

Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

 Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Belediye başkanı değil gölge başkan'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Belediye başkanı değil gölge başkan"

Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek

Bursa'da şoförsüz kaza Bursa'da şoförsüz kaza

Köpeğini iple bağlayıp metrelerce sürükleyen sürücünün cezası belli oldu Köpeğini iple bağlayıp metrelerce sürükleyen sürücünün cezası belli oldu

Ticaret Bakanı Pekcan Bursa'da konuştu: İhracatı tabana yaymak zorundayız Ticaret Bakanı Pekcan Bursa'da konuştu: İhracatı tabana yaymak zorundayız

Bursa'daki vahşette mahkeme heyeti olay yerinde keşif yaptı Bursa'daki vahşette mahkeme heyeti olay yerinde keşif yaptı

Akut Bursa, Afrika'ya yardıma gidiyor Akut Bursa, Afrika'ya yardıma gidiyor

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Bursa'ya birlikte geliyor! Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Bursa'ya birlikte geliyor!

Zirveyi sallayan iddia Zirveyi sallayan iddia

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Uygulanacak projelere Bursalılarla karar vereceğiz'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Uygulanacak projelere Bursalılarla karar vereceğiz"

Bursa'da ev arkadaşını öldüren sanık: Doldur boşalt yaparken silah ateş aldı Bursa'da ev arkadaşını öldüren sanık: Doldur boşalt yaparken silah ateş aldı