Bu kare yürekleri yakmıştı... Gözaltılar var!

Bu kare yürekleri yakmıştı... Gözaltılar var!

Karaburun açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin batmasına ilişkin yasa dışı geçişi organize ettikleri tespit edilen 4 kişi yakalandı. Zanlıların İstanbul'dan gelen ve kişi başı bin 500 dolara anlaştıkları düzensiz göçmenleri İzmir'de karşıladıkları ve bir evde iki grup halinde misafir ettikleri ileri sürüldü.

İzmir'in Karaburun ilçesinde teknenin batması sonucu 8  düzensiz göçmenin cesedine ulaşılan ve bir kişinin de sağ kurtulduğu olaya  ilişkin, yasa dışı geçişi organize ettikleri iddia edilen 4 zanlı gözaltına  alındı. 

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve  İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 28 saat can yeleğiyle  yüzdükten sonra karaya çıkmayı başaran Irak uyruklu 30 yaşındaki Mıhabat İsmael  Ali'nin verdiği bilgiler doğrultusunda çalışma başlattı.

Polis ekipleri, kişi başı bin 500 dolara anlaştıkları düzensiz  göçmenleri İstanbul'dan İzmir'e gelişlerinde karşılayan ve Foça ilçesine  transferlerini sağlayan 4 zanlının kimliklerine ulaştı.

Operasyon düzenleyen ekipler, şüpheli 4 kişiyi yakaladı.

Emniyette ifadeleri alınan zanlıların İstanbul'dan gelen göçmenleri  karşıladıklarını ve Karabağlar ilçesinde iki grup halinde evlerde misafir  ettiklerini itiraf ettikleri öğrenildi.

Bu arada, tekneyi kullanan kişinin deniz yolu taşımacılığında  tecrübesinin olmadığı, kısa bir eğitim sonrası teknenin Irak uyruklu bir düzensiz  göçmene teslim edildiği bilgisine ulaşıldı.

Öte yandan, İzmir Adli Tıp Kurumunda otopsisi yapılan olayda hayatını  kaybeden 8 kişiden birinin, karaya ulaşmayı başaran Mıhabat İsmael Ali'nin eşi  olduğu kesinlik kazandı.

Olayda suda kaybolduğu değerlendirilen diğer 26 düzensiz göçmeni arama  çalışmaları sürüyor.

Karaburun açıklarında göçmenleri taşıyan teknenin batması sonrasında  6'sı karada, 2'si denizde olmak üzere 8 kişinin cesedine 10 Ekim'de ulaşılmış,  kazadan kurtulan bir kadının ifadesi doğrultusunda kayboldukları değerlendirilen  26 kişinin aranmasına başlanmıştı.

Yerli İHA Bayraktar test edildi Yerli İHA Bayraktar test edildi

Havada panik... İniş sırasında alev aldı Havada panik... İniş sırasında alev aldı

Hurda deposu alev alev yandı Hurda deposu alev alev yandı

''Çamaşır suyu bile içmiş. Artık ölmek istiyorum yeter diye'' "Çamaşır suyu bile içmiş. Artık ölmek istiyorum yeter diye"

Sabah satın almıştı... Alev topuna döndü Sabah satın almıştı... Alev topuna döndü

Lisede vahşet: Kız arkadaşını vurdu Lisede vahşet: Kız arkadaşını vurdu

Ticaret Bakanı Pekcan açıkladı: Marketlerde yöresel ürünler için... Ticaret Bakanı Pekcan açıkladı: Marketlerde yöresel ürünler için...

Korkunç kaza! 3 ölü, 3 yaralı... Korkunç kaza! 3 ölü, 3 yaralı...

Torunu o halde gördü! Dehşet olay Torunu o halde gördü! Dehşet olay

BMW'den 'Türkçe yasağı' iddialara açıklama geldi BMW'den 'Türkçe yasağı' iddialara açıklama geldi

İki dev köprü birbirine bağlandı İki dev köprü birbirine bağlandı

Bursa'da komşu aileler park yüzünden kavga etti Bursa'da komşu aileler park yüzünden kavga etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa'da insanlık dışı olay Bursa'da insanlık dışı olay