Bu defa uygulamayı Bakan Yardımcısı yaptı

Bu defa uygulamayı Bakan Yardımcısı yaptı

9 günlük bayram tatili dönüş yolculuğu başlarken karayollarında en fazla yoğunluğun yaşandığı noktalardan Kaynaşlı Otoyol gişelerinde İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, polis uygulamasına katıldı. Ersoy, uygulama noktasında polislerle birlikte kontrol yaparak 'Kırmızı Düdük' uygulaması çerçevesinde çocuklara kırmızı düdük ve şapka verdi.

9 günlük bayram tatilinin sona ermesiyle birlikte yollara çıkan sürücüleri, Kaynaşlı Otoyol gişelerinde İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy karşıladı.

Polislerle birlikte uygulama yapan Ersoy, bayram tatilinden dönen sürücülerle sohbet ederek, hatırlarını sordu. Karayolundaki yoğunluk hakkında sürücülerden bilgi alan Bakan Yardımcısı Ersoy uygulama sırasında İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'Kırmızı Düdük' uygulaması çerçevesinde araçların içlerinde bulunan kırmızı düdük ve şapka hediye etti. Çocukların uygulamayı nasıl yapacakları hakkında Ersoy; çocuklara ve ailelerine bilgiler de verdi. 
Uygulama sırasında Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'a Düzce Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve Emniyet Müdür yardımcıları ile AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin'de eşlik etti. 

Bayramın huzur ve güven içinde geçmesi için birçok tedbir aldıklarını belirten Ersoy, bu bayram kaza oranlarının düşük olduğunu ve düzenlenen kampanyalar sayesinde farkındalığın arttırılacağını belirtti. 

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, "Hem huzur hem de asayiş için aldığımız tedbirlerin yanında bu bayram İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu öncülüğünde trafik terörüne karşı önemli önlemler aldık, kampanyalar başlattık. Bugün bayram tatil dönüşü, daha rahat ve huzurlu bir yolculuk gerçekleşebilmesi ve vatandaşların tatillerini tamamlamış olarak dönebilmelerini sağlamak amacıyla aldığımız önlemlerin uygulamalarını yerinde görmek, arkadaşlarımızın bu güne kadar yaptıkları çalışmalar için teşekkür etmek ve bayramlarını tebrik etmek amacıyla denetleme ve uygulama noktalarımızı ziyaret ediyoruz. Trafiğe çıkan araç sayısının çoğalmasına, bayramın uzun bir tatil gününe denk gelmesine ve seyahat eden yolcu sayısının geçmiş yıllara göre çok artmasına rağmen trafik kazalarında önemli bir artış olmadı. Temenni ediyoruz ki kazalar hiç olmasın, canlar yanmasın. Bunun için sürücülerimizin daha dikkatli olması gerekiyor. Ölümlü kazaların çoğu maalesef aşırı hız ve sürücü hatalarından kaynaklanıyor. Bu ziyaretler ve kampanyalar ile bir kez daha farkındalığı arttırmak, sürücülerimizi daha dikkatli ve duyarlı yolculuk yapmaya davet ediyoruz" dedi. 

Uygulamanın ardından Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Kaynaşlı Bölge Trafik İstasyonundaki polislerle hatıra fotoğrafı çektirerek Ankara'ya karayoluyla dönmek üzere yola çıktı. 
 

PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı

ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı

MGK toplantısı sona erdi MGK toplantısı sona erdi

Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı

İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi

Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı

Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre

Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı

İngilizler Rus uçaklarını engelledi İngilizler Rus uçaklarını engelledi

90 bin lirasını polis kurtardı 90 bin lirasını polis kurtardı

Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama! Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama!

Bursa'da gece güreşleri moda oldu Bursa'da gece güreşleri moda oldu

Trump Ortadoğu ülkelerini tehdit etti Trump Ortadoğu ülkelerini tehdit etti

Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında karar! Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında karar!

Profesör Sakınç: ''Marmara'da 7,2 ile 7,4 civarında deprem olacak'' Profesör Sakınç: "Marmara'da 7,2 ile 7,4 civarında deprem olacak"

Bursa'da polisi metrelerce sürükledi Bursa'da polisi metrelerce sürükledi

Bursa'da tartıştığı abisini vurmuştu, adliyeye sevk edildi Bursa'da tartıştığı abisini vurmuştu, adliyeye sevk edildi

Günde 2 bardak idrar içiyor! Günde 2 bardak idrar içiyor!