Brent petrolün varili 61.98 dolar oldu

Brent petrolün varili 61.98 dolar oldu

Brent petrolün varili haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 61,98 dolardan işlem görüyor.

Cuma gününe 61,81 dolardan başlayan ve gün içinde 62,50 dolara çıkan Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 61,76 dolardan açıldı. Brent petrolün varili saat 09.32 itibarıyla yüzde 0,35 artışla 61,98 dolardan işlem gördü. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 52,22 dolardan alıcı buldu. 

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları kaynaklı ekonomik endişeler dolayısıyla düşüş gösteren finansal piyasalarla birlikte petrol piyasasında da fiyatlar yatay seyir izliyor. 

Rus enerji şirketi Rosneft'in Başkanı İgor Sechin'in, geçen günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve bazı OPEC dışı ülkelerin üretim kesintisi kararının stratejik bir tehdit olduğunu ve ABD'nin işini kolaylaştırdığını ifade eden bir mektup yazdığı belirtildi. 
Mektupta bu yönde açık bir talep bulunmamasına rağmen bunun, Sechin'in kesintilerin sonlandırılmasını istediğini gösteren önemli bir etken olduğu kaydediliyor. 

Bu arada, petrol sahası hizmeti şirketi Baker Hughes'un yayımladığı haftalık verilere göre, ABD'deki petrol sondaj kulesi sayısı 2-8 Şubat döneminde bir önceki haftaya göre 7 artarak 854'e yükseldi. 

Uzmanlar, ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısındaki artışın petrol fiyatlarını düşürdüğünü ancak ABD'nin Venezuela'ya uyguladığı yaptırımın fiyatların belirli bir seviyenin altına inmesini engellediğini belirtiyor. 

Brent petrolde, teknik olarak 61,60 ila 61,73 dolar aralığının direnç, 61,34 ila 61,47 dolar aralığının destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ediliyor. 

Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı! Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı!

Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı

Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti

Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Bursa'ya ziyaret Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Bursa'ya ziyaret

Trump'a karşı dava açtı Trump'a karşı dava açtı

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Facebook kullananlar için çok önemli haber! Facebook kullananlar için çok önemli haber!

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!