Bozbey: Bursa turizmden daha fazla faydalanmalı

Bozbey: Bursa turizmden daha fazla faydalanmalı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yöre Temsil Kurulu'nu ağırlayan Başkan Mustafa Bozbey, Bursa'nın turizmden daha fazla faydalanması gerektiğine dikkat çekti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yöre Temsil Kurulu'nun (YTK) yeni yönetimi, Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamında ziyaret etti. Halk Evi'nde gerçekleşen ziyarette TÜRSAB Güney Marmara YTK Başkanı Murat Saraçoğlu ile yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Bursa turizminin konuşulduğu ziyarette Başkan Mustafa Bozbey, Bursa'nın, sağlık, kültürel, eğlence ve tarih turizmi konusunda çok önemli değerlere sahip olduğunu, ancak bu değerlerin yeteri kadar tanıtılamadığını söyledi. 

Bursa'nın turizmden hak ettiği katkıyı alamadığını ifade eden Başkan Bozbey, "Bursa, turizmden yeterince katkıyı alamayan şehirlerin belki en başında yer alıyor. Benim düşünceme göre bunun en büyük sebebi Bursa'ya gelen turistlerin geceleyebileceği yerlerin, sosyal ve kültürel atmosferin olmaması" dedi. 

Gelen turistlerin Bursa'da en az bir ya da iki gece konaklatılmasının gerektiğinin altını çizen Başkan Bozbey şöyle devam etti: 

"Bunu başaramazsak şu an olduğu gibi turistler gelip günübirlik turun ardından İstanbul'a gider, parayı da orada bırakır. Gelen turistlerin karşılığını esnafta ya da eğlence alanında görmemiz lazım." 

Uludağ'ın yılın 12 ayında değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Bozbey, "Uludağ'da yabancı dil merkezi projesi uygulansa 8 ay boyunca büyük oranda turist çekebilir. 4 ay kayak yapılır, geriye kalan 8 ay boyunca da yabancı dil kursu verilir. Orada sosyal alanlar eksik. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılabileceği alanların yapılması lazım. Bunların yapılmasıyla Uludağ, bu konuda öne çıkan bir değer olabilir." 

Bursa'nın sağlık turizmi konusunda Avrupa'da da önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Başkan Bozbey, projeler geliştirilerek sağlık turizminden daha fazla pay elde edilebileceğini ifade etti. 

Nilüfer Belediyesi olarak Gölyazı'da arkeolojik kazı çalışmaları yaptıklarını hatırlatan Başkan Bozbey, kazıların ardından Açıkhava Müzesi yapacaklarını söyledi. Başkan Bozbey, "Gölyazı farklı bir alana doğru gidiyor. Gölyazı'da gelen turistlere sunabileceğimiz önemli bir yer var. Nekropol alanında kazı çalışmalarını tamamladık. Açık hava müzesi projesini hayata geçireceğiz. Bunun yanında Apollonia tapınağı ve yaklaşık 4 bin kişilik bir anfi tiyatro olduğu var sayılıyor. Kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Ardından kazı çalışmalarına başlayacağız. Ancak Gölyazılılar'ın da turizmi anlaması lazım. Yerel halkın turisti sahiplenmesi gerekiyor" dedi. 
Başkan Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi olarak Bursa'nın turizmden maksimum derecede yararlanabilmesi için gereken desteğe hazır olduklarını da dile getirdi. 
 

Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi

Bursa'da 3.2 büyüklüğünde deprem! Bursa'da 3.2 büyüklüğünde deprem!

''1 günde evsiz kaldık'' "1 günde evsiz kaldık"

Her şey işe gitmeyince ortaya çıktı! Eve gelen yakınları... Her şey işe gitmeyince ortaya çıktı! Eve gelen yakınları...

Gece kulübü çıkışı ortalık karıştı! Gece kulübü çıkışı ortalık karıştı!

Ortalık bir anda karıştı! ''Hepiniz çocuğa çöküyorsunuz'' Ortalık bir anda karıştı! "Hepiniz çocuğa çöküyorsunuz"

30 kadının görüntüleri çıktı... Bin 150 kadına satmış 30 kadının görüntüleri çıktı... Bin 150 kadına satmış

Görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü... Sis kazalara neden oldu Görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü... Sis kazalara neden oldu

Sayı artıyor! Toplam 11 cansız beden bulundu Sayı artıyor! Toplam 11 cansız beden bulundu

'Gökküre' ele geçirildi! Fiyatı ise... 'Gökküre' ele geçirildi! Fiyatı ise...

Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Yeni atanan öğretmen görev yerine giderken trafik kazasında öldü Yeni atanan öğretmen görev yerine giderken trafik kazasında öldü

İşverene yeni teşvik müjdesi! İşverene yeni teşvik müjdesi!

ABD destroyeri Karadeniz'e dönüyor ABD destroyeri Karadeniz'e dönüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar