Boston'daki Türk restoranı Nahita'ya gurmelerden tam not

Boston'daki Türk restoranı Nahita'ya gurmelerden tam not

ABD'nin Boston kentinde açılan Türk restoranı 'Nahita' estetik konsepti ve lezzetli mutfağıyla eleştirmenlerden tam not aldı.

Boston Magazine dergisinde, kentte açılan Nahita isimli Türk restoranından övgü dolu sözlerle bahseden bir makale yayınlandı. Yazıda "Nahita" isminin Türk kenti Niğde'nin antik çağdaki adı olduğu bilgisi de yer aldı. Dergide restoranın açılışı, "Eğer tatilin ardından işe dönüşün acısını biraz hafifletmek istiyorsanız size bir haber: Parlak bir global restoran grubu sonunda Boston'da bayrağını dalgalandırmaya başladı" sözleriyle duyuruldu.

Boston Magazine yemek editörü Scott Kearnen imzalı yazıda d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) grubunun Boston'da açtığı Nahita adlı restoranla ilgili yazılanlar şöyle:

NUSRET VE ZUMA İLE KARDEŞ MEKAN

Asya ve Latin Amerika mutfağı Türk restoran grubunun Boston'daki ilk girişiminde buluşuyor. Back Bay bölgesinde açılan restoranın saşimi, tako ve bolca Türk baharatı içeren menüsü ormanı andıran palmiye yaprakları ve İtalyan mermerinden oluşan dekorasyonla birleşiyor.

Nahita, 12 ülkede faaliyet gösteren d.ream grubunun bir girişimi. Global restoran grubunun en çok bilinen operasyonları arasında sosyal medyada tuzlama akımıyla tanınan şef Nusret Gökçe'nin yönetimindeki Nusr-Et ve Japon mutfağından Zuma da bulunuyor.

YEMEKLERDE TÜRK DOKUNUŞU

Mekanda 160 kişilik yemek salonunun yanı sıra 20 sandalyeli özel lounge bulunuyor. Menüdeki "Whole snapper" deniz mahsulleri arasında öne çıkan spesiyal.

ŞEF EFE ÖNOĞLU'NUN LEZZETLERİNE TAM NOT

Arlington Street üzerindeki mekanda, Şef Efe Önoğlu yönetimindeki Nahita mutfağı ABD'lilerin beğenisine sunuldu. Asya ve Latin Amerika lezzetlerini kapsayan spesiyalleri arasında tarifinde Japon ve Peru esintileri taşıyan Nikkei, Japon mutfağından saşimi ve Latin Amerika'dan takolar bulunuyor. Ayrıca menüde bolca Türk dokunuşları da görmek mümkün.

Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu

Marmara beşik gibi sallanıyor! Bursa ve Çanakkale'de... Marmara beşik gibi sallanıyor! Bursa ve Çanakkale'de...

Bursa'da denize düşen kediyi buz gibi suya girerek kurtardı Bursa'da denize düşen kediyi buz gibi suya girerek kurtardı

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Bursa'da piknik tüpünden enstrüman yaptı Bursa'da piknik tüpünden enstrüman yaptı

Üniversite öğrencisi köprü korkuluklarında asılı bulundu Üniversite öğrencisi köprü korkuluklarında asılı bulundu

Herkesi ilgilendiren haber! Torba yasa teklifleri kabul edildi Herkesi ilgilendiren haber! Torba yasa teklifleri kabul edildi

Bursa'da çocuklarının intihara sürüklendiğini savunan ailenin hukuk mücadelesi Bursa'da çocuklarının intihara sürüklendiğini savunan ailenin hukuk mücadelesi

Günlük kazançları 400 bin lira! Günlük kazançları 400 bin lira!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Şubat 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Şubat 2019 Çarşamba)

Bursa'da insanların fotoğraflarından karikatür bebekler yapıyor  Bursa'da insanların fotoğraflarından karikatür bebekler yapıyor

Bursa'da villa cinayeti sanıklarına verilen müebbet, 'iyi hal' indirimiyle 25 yıla düşürüldü Bursa'da villa cinayeti sanıklarına verilen müebbet, 'iyi hal' indirimiyle 25 yıla düşürüldü

Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi

Palu ailesi iddianamesinde önemli detaylar Palu ailesi iddianamesinde önemli detaylar

''1 günde evsiz kaldık'' "1 günde evsiz kaldık"