Bosna Hersek'ten Milli Savunma Bakanı Akar'a fahri hemşehrilik

Bosna Hersek'ten Milli Savunma Bakanı Akar'a fahri hemşehrilik

Bosna Hersek'in Zenica Doboj Kantonu Meclisi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a fahri hemşehrilik verme kararı aldı.

Bosna  Hersek'in Zenica Doboj Kantonu Meclisi (ZDK)  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a fahri hemşehrilik vereceğini açıkladı. 

Kanton Meclisinden yapılan açıklamada, meclis üyelerinin, Milli  Savunma Bakanı Hulusi Akar'a ve Hırvatistan'ın eski Cumhurbaşkanı Stjepan Mesic'e  oy birliğiyle fahri hemşehrilik verme kararı aldıkları bildirildi.

Zenica Doboj Kantonu Meclisi Başkanı Jasmin Duvnjak, yaptığı açıklamada, Bosna Hersek'te Türk Temsil Heyeti Başkanlığını da yürütmüş  olan Milli Savunma Bakanı Akar'a fahri hemşehrilik verileceğini kaydederek  Akar'ın Bosna Hersek'te barış ve güven tesisinin desteklenmesi, hoşgörü ve  dayanışma ilkeleri konusunda uluslararası ve etnik gruplar arası iş birliğinin  geliştirilmesi konusunda olağanüstü katkılar sağladığını vurguladı.

Fahri hemşehriliğin "Zenica Doboj Kanton Günü" olan 29 Ağustos'ta  verileceğini aktaran Duvnjak, "Ülkemizin ve vatandaşlarımızın dostu olduğunu  kanıtlamış olan Sayın Hulusi Akar'ın gerçekleşecek törene katılması halinde büyük  onur duyacağız." diye konuştu.

Dostluk Köprüsü Delegasyonu Derneği Başkanı Jasmin  İmamovic de  Akar'ın  Bosna Hersek, Zenica Doboj Kantonu ve Zenica'nın büyük bir dostu  olduğunu ifade ederek Akar'ın ZDK'nin geliştirilmesi kapsamında hayata geçirilen  çok sayıda projede önemli katkıları bulunduğunu kaydetti.

İmamovic, Milli Savunma Bakanı Akar'ın Bosna Hersek ve Türkiye  arasındaki bağların güçlendirmesinde önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini  sözlerine ekledi.

 

Bursa'da korkutan yangında mahsur kalan 5 çocuk kurtarıldı Bursa'da korkutan yangında mahsur kalan 5 çocuk kurtarıldı

Yaşlı kadın yanarak can verdi, dede ve torun gözyaşlarına boğuldu Yaşlı kadın yanarak can verdi, dede ve torun gözyaşlarına boğuldu

FETÖ'nün kilit isimleri külçe altınlarla yakalandı FETÖ'nün kilit isimleri külçe altınlarla yakalandı

Yok artık! Okul müdürü böyle yakalandı Yok artık! Okul müdürü böyle yakalandı

Ulaşıma kar engeli: Araçların geçişine izin verilmiyor Ulaşıma kar engeli: Araçların geçişine izin verilmiyor

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi'nden çok konuşulacak PKK itirafı ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi'nden çok konuşulacak PKK itirafı

Bursa'da cam silen kadın, 3'üncü kattan düştü Bursa'da cam silen kadın, 3'üncü kattan düştü

Hastane otoparkında silahlı saldırı: 1 ölü, 2 yaralı Hastane otoparkında silahlı saldırı: 1 ölü, 2 yaralı

Plastikler poşetler ücretli oluyor Plastikler poşetler ücretli oluyor

Farkındalık için köpeğine ''doğum günü'' düzenledi Farkındalık için köpeğine "doğum günü" düzenledi

Okul müdürü uyuşturucudan gözaltına alındı Okul müdürü uyuşturucudan gözaltına alındı

Sağlık torbası Meclis'ten geçti Sağlık torbası Meclis'ten geçti

Bakan Soylu duyurdu: 3600 konusunda söz verdik, yerine getireceğiz Bakan Soylu duyurdu: 3600 konusunda söz verdik, yerine getireceğiz

'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası 'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası

İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı