BMW motoruna sahip Karsan Jest tanıtıldı

BMW motoruna sahip Karsan Jest tanıtıldı

Karsan, BMW motoruna sahip minibüsünü geçtiğimiz Ağustos ayında Almanya'da düzenlenen Hannover Fuarı'nda sergilemişti. Üretim için hazır olduklarını söyleyen şirket, BMW i3 elektrikli motoruna sahip minibüsü Karsan Jest Electric modelini resmi olarak tanıttı.

Yüzde yüz Türk sermayesi ile üretim yapan Bursa merkezli otomotiv üreticisi Karsan, tamamen elektrikli motora sahip Jest Electric'i resmi olarak tanıttı. Gücünü BMW'den aldığı elektrik motordan sağlayan minibüs, 170 beygir güce sahip.

Yüzde elektrikli yüzde 0 emisyona sahip minibüs, maksimum 210 kilometre menzil sunuyor. 26 kişiye kadar da yolcu taşıyabiliyor. Teknolojiyi yakından takip eden şirket, klasik minibüs tasarımından da taviz vermiyor.

Enerjiyi geri dönüştüren ve bataryalara enerji aktaran fren sistemi sayesinde bataryalar yüzde 25 oranında kendi kendini şarj edebiliyor. Karsan Jest Electric'in alt yapısına bakacak olursak, dört tekerde bağımsız süspansiyonların olması rahat ve konforlu bir yolculuk sunuyor.

Wi-fi uyumluluğu

Şoför kısmında 10.1 inç büyüklüğünde bir ekran ve tamamen dijital göstergeleri olan aracın donanımları arasında anahtarsız giriş ve Wi-Fi uyumluluğu bulunuyor.

Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek

Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı

Bursa'da Üniversite ve Emek metro hatları uzatılacak, yeni hatlar gelecek Bursa'da Üniversite ve Emek metro hatları uzatılacak, yeni hatlar gelecek

Kar nedeniyle 1 hafta mahsur kalan dayı-yeğen kurtarıldı Kar nedeniyle 1 hafta mahsur kalan dayı-yeğen kurtarıldı

Bursa'da abla-kardeşi öldüren zanlı cinayeti itiraf etti Bursa'da abla-kardeşi öldüren zanlı cinayeti itiraf etti

Bursa'da 3 gündür haber alınamayan genç adam her yerde aranıyor Bursa'da 3 gündür haber alınamayan genç adam her yerde aranıyor

Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi

Görenler şaşkına döndü! Kadın kılığına girip... Görenler şaşkına döndü! Kadın kılığına girip...

Seri katil Kayapınar'ın 'akıl sağlığı' raporu ortaya çıktı Seri katil Kayapınar'ın 'akıl sağlığı' raporu ortaya çıktı

Erdoğan'dan önemli açıklamalar Erdoğan'dan önemli açıklamalar