Biyopsi iğnesini yerlileştirip 45 ülkeye ihraç etti

Biyopsi iğnesini yerlileştirip 45 ülkeye ihraç etti

Ankaralı medikal firması GEOTEK, daha önce yurt dışından getirdiği biyopsi iğnesini yerli imkanlarla üreterek 45 ülkeye ihracat yapma başarısı gösterdi.

Ankaralı medikal firması GEOTEK, daha önce yurt dışından getirdiği biyopsi iğnesini yerli imkanlarla üreterek 45 ülkeye ihracat yapma başarısı gösterdi. 

OSTİM'de faaliyetlerini sürdüren söz konusu firmanın kurucu ortağı Veysel Ersun Nasırlıoğlu, yaptığı açıklamada, şirketi 2002 yılında 3 ortak olarak kurduklarını anlattı.

Nasırlıoğlu, ABD menşeli biyopsi iğnelerinin satışını yaptıklarını belirterek, daha sonra ürünü kendi imkanlarıyla üretmeye karar verdiklerini söyledi. 2008 yılından itibaren biyopsi iğnelerini üretme çalışmalarına başladıklarını dile getiren Nasırlıoğlu, "Daha sonraki dönemde ürünün kullanılabilirliği ve eksiklikleri konusunda hekimlerin görüşlerini aldık. 2010 yılından itibaren piyasaya çıkarmaya başladık, 2011 yılında da ilk ihracatımızı İran'a gerçekleştirdik." dedi.

Aralarında Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Polonya ve Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinin de bulunduğu 45 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Nasırlıoğlu, ABD pazarına girme konusunda da çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

"İthalata engel oluyoruz"

Nasırlıoğlu, yaptıkları üretimle, ithal ürünler karşısında fiyat avantajı sağladıklarına işaret ederek, "Bizim için yerli üretimin en güzel yanı, ihracat yapmamızın yanında ithal ürünlerin ülkemize girmesine de engel olması." değerlendirmesinde bulundu.

Yerli ürün ihracatının şirketin büyümesi açsından önemine değinen Nasırlıoğlu, "İhracat yapmak firmanın büyümesi anlamında çok ciddi geri dönüşler sağlıyor. İhracatın en güzel yanlarından biri ödemelerin çok daha düzenli ve kısa vadelerde olması. Bu da bizim gibi firmaların yeni ürün üretmesi açısından çok önemli." diye konuştu.

Nasırlıoğlu, küresel pazarda sağlık sektörü alanındaki rekabet koşullarının çok zor olduğunu dile getirdi.

Firma olarak yaklaşık 35 farklı ürün geliştirdiklerini belirten Nasırlıoğlu, gelecek dönemde özellikle ana üretim alanları olan biyopsi iğnesinde yerlilik oranını yüzde 80 düzeyine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Nasırlıoğlu, özellikle üretici firmalara destek verilmesi gerektiğinin altını çizerek, Türk Eximbank'ın önemli kredi imkanları sağlamasına karşın vadelerin kısa olduğunu ifade etti. Nasırlıoğlu, bu anlamda kamu kesiminin uzun vadeli, düşük faizli ya da faizsiz kredi olanakları oluşturması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bursa'da yüksek gerilim hattına değerek ağır yaralanan inşaat işçisi kurtarılamadı Bursa'da yüksek gerilim hattına değerek ağır yaralanan inşaat işçisi kurtarılamadı

Bursa'da 4 yılda tamamladığı teknesiyle dünya turuna çıkacak Bursa'da 4 yılda tamamladığı teknesiyle dünya turuna çıkacak

Bakan Kurum açıkladı: 10.5 milyon vatandaş yararlandı Bakan Kurum açıkladı: 10.5 milyon vatandaş yararlandı

Bursa'da PKK/KCK operasyonunda 15 kişiye gözaltı! Bursa'da PKK/KCK operasyonunda 15 kişiye gözaltı!

Safranın kilosu 30 ile 70 bin TL arasında satılıyor Safranın kilosu 30 ile 70 bin TL arasında satılıyor

Bursa'da sular kesilecek!	Bursa'da sular kesilecek!

Bursa'da denetimli serbestlikle cezaevinden çıktı, yine uyuşturucu ticaretinden tutuklandı Bursa'da denetimli serbestlikle cezaevinden çıktı, yine uyuşturucu ticaretinden tutuklandı

Bursa'da kedi ve köpek maması getirene portre çizim bedava Bursa'da kedi ve köpek maması getirene portre çizim bedava

Mesut Demir; <br /> Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi.. Mesut Demir;
Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi..

Bursa'da 4 kişinin öldüğü kazaya neden olan TIR şoförüne 15 yıl hapis istemi Bursa'da 4 kişinin öldüğü kazaya neden olan TIR şoförüne 15 yıl hapis istemi

Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber

Yaşlı adam çocuktan düşen 100 lirayı alıp kaçtı Yaşlı adam çocuktan düşen 100 lirayı alıp kaçtı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı)

5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek 5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek

67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü 67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü