Binicilikte engel atlama yarışları rekor katılımla başladı

Binicilikte engel atlama yarışları rekor katılımla başladı

Mazda Jinba Ittai Cup 2018 Engel Atlama Binicilik Yarışmaları, Kemer Country Atlı Spor Kulübü'nde binicililerin gösterdiği yoğun ilgiyle Türkiye kapalı manej katılım rekoru ile başladı.

3 ayaktan oluşan organizasyonun ilk etabı 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleşti. Yarışmaların ikinci ayağı 23-24 Şubat 2019, üçüncü ayağı ise 23 -24 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek, finalleri ise 27-28 Nisan 2019  tarihlerinde yapılacak. 

22 takımın yer aldığı Türkiye'nin en iyi 160 at ve binicisinin Ponny, Biniciler, Yıldızlar, Gençler ve Genç Yetişkin ile Yetişkinler olmak üzere beş ayrı kategoride yarışılan yarışmalarda her kategorinin birincilerine Mazda Türkiye tarafından verilecek özel ödülün yanı sıra son iki yaışta ilk beş dereceyi alan yarışmacılar para ödüllerinin sahibi oldu.

2 gün gerçekleşen engel atlama yarışmalarının, ilk ayağının kazanan takımı ise KOERU oldu.

KOERU Takımı:

Burak Azak

Emre Çelikkol

Alin Yazıcı

Ela Civelek

Nazlı Saral

Aslı Aközbek

AKBIYIK: "KATILIM ŞU AN MAKSİMUMDA"

Kemer Country Binicilik Kulübü Sportif Direktörü Atila Akbıyık yaptığı açıklamada, "Mazda Jinba İttai 2019 Takımlar Kupası'nı gerçekleştirdik. 3 ayaktan oluşuyor. Nisan ayında da finali koşacağız. Katılım şu an maksimumda. 160'ın üzerinde at koşuyor şu an. 22 takımımız var, çok heyecanlı yarışmalar geçiyor. Her takımımız 6 biniciden oluşuyor. Binicilerimiz hepsine başarılar diliyorum" dedi.

ÇELİKKOL: "GAYET KEYİFLİ MÜSABAKALAR OLUYOR"

Yarşmaların ilk etabının kazanan takımın binicilerinden Emre Çelikkol ise yaptığı açıklamada, "Şu an hem takım hem de bireysel olarak Mazda müsabakalarını koşuyoruz. Bireysel olarak gayet güzel gidiyor. Aynı zaman da takım olarak da lideriz ve mutluyuz. Gayet keyifli ve güzel müsabakalar oluyor" diye konuştu.

Melda Sarıoğlu da müsabakaların heyecanlı geçtiğini ve her binici için güzel geçmesini ümit ettiğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuşan Bilgili: ''Osmangazi ve Orhangazi Han'a devlet töreniyle anma yapılsın'' Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuşan Bilgili: "Osmangazi ve Orhangazi Han'a devlet töreniyle anma yapılsın"

Aydın Keskin Kadıoğlu: ''Suriyeliler Bursa'da 400'ü aşkın fabrika kurdu'' Aydın Keskin Kadıoğlu: "Suriyeliler Bursa'da 400'ü aşkın fabrika kurdu"

Aktaş'tan Bursa Muradiye Su Fabrikası'nın Yahudilere satıldığı haberlerine açıklama Aktaş'tan Bursa Muradiye Su Fabrikası'nın Yahudilere satıldığı haberlerine açıklama

Bursa'da Suriyelilerin kaldığı ev alev alev yandı Bursa'da Suriyelilerin kaldığı ev alev alev yandı

Bursa'da araç takla attı; 2 yaralı (ÖZEL HABER) Bursa'da araç takla attı; 2 yaralı (ÖZEL HABER)

Bursa'da villa hırsızları kıskıvrak yakalandı Bursa'da villa hırsızları kıskıvrak yakalandı

Emniyet ihbar saydı, o sürücüye ceza kesildi (ÖZEL HABER) Emniyet ihbar saydı, o sürücüye ceza kesildi (ÖZEL HABER)

Bursa'da drift yapan sürücüye 5 bin 480 lira ceza Bursa'da drift yapan sürücüye 5 bin 480 lira ceza

Başından vurulmuş halde bulundu Başından vurulmuş halde bulundu

Bursa'da düdüklü tencere alarmı Bursa'da düdüklü tencere alarmı

Bakan Albayrak: Markette istediğimiz rakamlar yok Bakan Albayrak: Markette istediğimiz rakamlar yok

Korkunç olay! Kuyumcuyu kelepçeleyip, yakmışlar Korkunç olay! Kuyumcuyu kelepçeleyip, yakmışlar

Bahçeli'den flaş sözler: Cumhur ittifakı şaşkına çevirecektir... Bahçeli'den flaş sözler: Cumhur ittifakı şaşkına çevirecektir...