Bilekleri bükülmeyecek

Bilekleri bükülmeyecek

Bayburt'ta, 20 yıl önce bilek güreşi sporuna başladıktan sonra kısıtlı imkanlarıyla dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazanan milli sporcu Tuncay Başaran, Türkiye'yi temsil edecekleri Dünya Şampiyonası'na yetiştirdiği sporcularıyla hazırlanıyor.

Sporculuk yaşamını aktif olarak devam ettiren ve bunun yanında bilek güreşine ilgi duyan gençlere de antrenörlük yapan Başaran, Türkiye'nin ev sahipliğinde 12-21 Ekim tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası için hazırlıklarını öğrencileriyle aralıksız sürdürüyor.

Gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmesi için gönüllü olarak çaba sarf eden Başaran'ın yetiştirdiği ve milli takıma kazandırdığı Bayburtlu bilek güreşçileri, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında Türkiye'ye birçok madalya kazandırdı.

Tuncay Başaran, bilek güreşi sporcusu olarak kendisinin de 4 kez finalde mücadele ettiğini ve müsabakalarda 2 dünya şampiyonluğu ile 2 dünya ikinciliği elde ettiğini söyledi. 

Bilek güreşi sporunda bir Avrupa ikinciliği ile 2 Avrupa üçüncülüğü başarısı da elde ettiğini ifade eden Başaran, yine bu alanda 8 kez profesyonel uluslararası şampiyonluğu bulunduğunu anlattı.

Başaran, "20 yıl önce bu spora başladım ve halen aktif olarak devam ediyorum. Bu zaman zarfında takım halinde Bayburt'umuza gençlerde, büyüklerde Türkiye'de birincilikler, ikincilikler, üçüncülükler ve takım halinde de şampiyonluklar kazandırdık." dedi.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası'nda Bayburtlu 4 sporcunun Türkiye'yi temsil ettiğini dile getiren Başaran, "Bu şampiyonada 3 kardeşimiz Avrupa üçüncüsü oldu, kadınlarda da bir Avrupa ikincisi çıkardık. Bunlar Bayburt ve ülkemiz için iyi başarılar. Bu kardeşlerimiz aynı zamanda da Dünya Şampiyonası için vize almış oldu. Yine ben de dahil olmak üzere 10 sporcumuzla Dünya Şampiyonası'nda Bayburt'umuzu ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek için hazırlanıyoruz." diye konuştu. 

SPONSOR DESTEĞİ

Hazırlık dönemlerinin kısıtlı imkanlara rağmen kendileri açısından iyi gittiğini söyleyen Tuncay Başaran, "Bilek güreşinde başarılı sporcuların arkasında devamlı destek ve sponsor olan firmaları görüyoruz. Bizlere de sağ olsun Bayburt Belediyesi destek veriyor ama yeterli değil. Çünkü imkanlarımız biraz kısıtlı. Avrupa ve Dünya Şampiyonası gibi uluslararası platformlarda ülkemizi, Bayburt'umuzu en güzel şekilde temsil etmek için sponsor desteğine ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

 

Bursa polisinden okul çevrelerindeki kıraathane ve kafelere sıkı denetim! Bursa polisinden okul çevrelerindeki kıraathane ve kafelere sıkı denetim!

Bursa İznik Gölü'nde risk seviyesinde çekilme yok Bursa İznik Gölü'nde risk seviyesinde çekilme yok

Bursa İnkaya'da otopark sorunu bitiyor Bursa İnkaya'da otopark sorunu bitiyor

AK Partili belediye başkanına saldırı! AK Partili belediye başkanına saldırı!

Anayasa Mahkemesi'nden ''genel kadın'' kararı Anayasa Mahkemesi'nden "genel kadın" kararı

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Yanık: ''Dolar arttı diye fiyat artırımına gitmedik'' Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Yanık: "Dolar arttı diye fiyat artırımına gitmedik"

Cinsiyet değiştirip sevgilisiyle evlenmek istiyor Cinsiyet değiştirip sevgilisiyle evlenmek istiyor

Bursa İl Emniyet Müdürü'nden velilere mektup Bursa İl Emniyet Müdürü'nden velilere mektup

TOKİ'nin yüze 24 indirim kampanyası başlıyor TOKİ'nin yüze 24 indirim kampanyası başlıyor

19 yıllık Adnan Oktar davasında karar çıktı 19 yıllık Adnan Oktar davasında karar çıktı

Yerli üretim logosu belli oldu Yerli üretim logosu belli oldu

'Dehşet Çiftliği' davasında flaş gelişme! 'Dehşet Çiftliği' davasında flaş gelişme!

Sevgilisine kızıp evini yaktı... O genç hakkında karar! Sevgilisine kızıp evini yaktı... O genç hakkında karar!

Katar, dev Türk gıda zincirine talip Katar, dev Türk gıda zincirine talip

Trafik canavarı Bursa'da 63 can aldı! Trafik canavarı Bursa'da 63 can aldı!

Bursa'da Demirtaş İle Avdancık mahalleleri birleşiyor! Bursa'da Demirtaş İle Avdancık mahalleleri birleşiyor!

Bursa'yı dolandıran 'Ponzi Arzu'nun mağdurları günden güne artıyor Bursa'yı dolandıran 'Ponzi Arzu'nun mağdurları günden güne artıyor