Bilekleri bükülmeyecek

Bilekleri bükülmeyecek

Bayburt'ta, 20 yıl önce bilek güreşi sporuna başladıktan sonra kısıtlı imkanlarıyla dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazanan milli sporcu Tuncay Başaran, Türkiye'yi temsil edecekleri Dünya Şampiyonası'na yetiştirdiği sporcularıyla hazırlanıyor.

Sporculuk yaşamını aktif olarak devam ettiren ve bunun yanında bilek güreşine ilgi duyan gençlere de antrenörlük yapan Başaran, Türkiye'nin ev sahipliğinde 12-21 Ekim tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası için hazırlıklarını öğrencileriyle aralıksız sürdürüyor.

Gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmesi için gönüllü olarak çaba sarf eden Başaran'ın yetiştirdiği ve milli takıma kazandırdığı Bayburtlu bilek güreşçileri, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında Türkiye'ye birçok madalya kazandırdı.

Tuncay Başaran, bilek güreşi sporcusu olarak kendisinin de 4 kez finalde mücadele ettiğini ve müsabakalarda 2 dünya şampiyonluğu ile 2 dünya ikinciliği elde ettiğini söyledi. 

Bilek güreşi sporunda bir Avrupa ikinciliği ile 2 Avrupa üçüncülüğü başarısı da elde ettiğini ifade eden Başaran, yine bu alanda 8 kez profesyonel uluslararası şampiyonluğu bulunduğunu anlattı.

Başaran, "20 yıl önce bu spora başladım ve halen aktif olarak devam ediyorum. Bu zaman zarfında takım halinde Bayburt'umuza gençlerde, büyüklerde Türkiye'de birincilikler, ikincilikler, üçüncülükler ve takım halinde de şampiyonluklar kazandırdık." dedi.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası'nda Bayburtlu 4 sporcunun Türkiye'yi temsil ettiğini dile getiren Başaran, "Bu şampiyonada 3 kardeşimiz Avrupa üçüncüsü oldu, kadınlarda da bir Avrupa ikincisi çıkardık. Bunlar Bayburt ve ülkemiz için iyi başarılar. Bu kardeşlerimiz aynı zamanda da Dünya Şampiyonası için vize almış oldu. Yine ben de dahil olmak üzere 10 sporcumuzla Dünya Şampiyonası'nda Bayburt'umuzu ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek için hazırlanıyoruz." diye konuştu. 

SPONSOR DESTEĞİ

Hazırlık dönemlerinin kısıtlı imkanlara rağmen kendileri açısından iyi gittiğini söyleyen Tuncay Başaran, "Bilek güreşinde başarılı sporcuların arkasında devamlı destek ve sponsor olan firmaları görüyoruz. Bizlere de sağ olsun Bayburt Belediyesi destek veriyor ama yeterli değil. Çünkü imkanlarımız biraz kısıtlı. Avrupa ve Dünya Şampiyonası gibi uluslararası platformlarda ülkemizi, Bayburt'umuzu en güzel şekilde temsil etmek için sponsor desteğine ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

 

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı

93 yaşındaki adam yanarak can verdi 93 yaşındaki adam yanarak can verdi

Koyun, kapağı çalınan rögara düştü Koyun, kapağı çalınan rögara düştü

Atatürk büstüne baltayla saldıran kadın hakkında flaş gelişme! Atatürk büstüne baltayla saldıran kadın hakkında flaş gelişme!

Müzisyen Değer Deniz'in öldürülmesi davasında sanığa yine 45 yıl Müzisyen Değer Deniz'in öldürülmesi davasında sanığa yine 45 yıl

Bursa'da Karlık ailesinin acı günü  Bursa'da Karlık ailesinin acı günü

1 kilogram, artık 1 kilogram olmayacak! 1 kilogram, artık 1 kilogram olmayacak!

Sosyal medyadan seslenmişti... Gizem'den kahreden haber! Sosyal medyadan seslenmişti... Gizem'den kahreden haber!

Bursa'da yola dökülen mazot kamyoneti şarampole uçurdu Bursa'da yola dökülen mazot kamyoneti şarampole uçurdu

CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu! CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu!

Hatice: ''İbadetlerim Allah ile benim aramda'' Hatice: "İbadetlerim Allah ile benim aramda"

Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi

Aysın Komitgan; <br /> Bal-Göç'te sular durulmuyor Aysın Komitgan;
Bal-Göç'te sular durulmuyor