Bilal Erdoğan: Türkiye 2024'te okçuluk sporunda zirveye oynayacak

Bilal Erdoğan: Türkiye 2024'te okçuluk sporunda zirveye oynayacak

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, milli sporcuların bayrağı daha ileriye taşımasını hedeflediklerini belirterek, "Ümit ediyorum ki 2020'de ilk madalya gelecektir ama 2024'e geldiğimiz zamana artık Türkiye dünyada okçuluk sporunda zirveye oynayan milletlerden bir tanesi olacaktır." dedi.

Erdoğan, Okçular Vakfı tarafından vakfın Spor Kulübünde düzenlenen  "Milli Okçular Buluşması"nda, Sofya'da düzenlenen Avrupa Grand Prix  müsabakasından dönen milli okçularla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Burada konuşan Erdoğan, vakfın bütün okçuların yuvası olduğunu ve  ecdadın tarihte zirve yaptığı okçuluk sporunun merkezi olduğunu söyledi.

Tarihi bir mekanda bu işin yeniden ihya edilmiş olmasının çok  sevindirici olduğunu belirten Erdoğan, "Herhalde bu mekanın bereketiyle beraber  Okçular Tekkesi bugüne kadar belki 100 bine kadar insana ok attırdı. Bunların  ciddi bir kısmına eğitimler verdi. Daha ilerleyenleri lisanslarını aldı ve 300'e  yakın performans sporcusu da vakıf spor kulübümüz bünyesinde spor yapıyor." diye  konuştu. Okçuluk sporunun Türk milletinin geçmişinde, kodlarında ve DNA'sından  olduğundan spora yoğun bir teveccüh olduğuna dikkati çeken Erdoğan, 5-6 yıl  içerisinde okçuluğun tanıtılmasında güzel işler ortaya koyduklarını vurguladı.

"TÜRK SPORCULARININ DERECELERİ BÜYÜK BİR GURUR VESİLESİ"

Türkiye Okçular Federasyonu (TOF) Başkanı Abdullah Topaloğlu ise bütün  okçuların yuvası olan Okçular Vakfı'nın okçuluk sporuna büyük bir değer kattığını  ifade etti.

Sporcuların son zamanlarda gösterdiği başarıların kendilerini  gururlandırdığını ve umutlandırdığını belirten Topaloğlu, "Türk sporcularının  Avrupa'da ve dünyada almış olduğu bu dereceler ülkemize ve milletimize çok büyük  bir gurur vesilesi oluyor. Hepinizi tebrik ediyorum. Türk okçuluğuna yaptığı  hizmetler adına çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından milli okçulara Okçular Vakfı logolu saat hediye  eden Erdoğan, onlarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Daha sonra vakfın Spor Kulübü'ne geçen Erdoğan, sporcularla sohbet  ederek, onların okçuluk sporuyla ilgili görüşlerini dinledi.

Bilal Erdoğan, Bulgaristan'daki Avrupa Grand Prix müsabakalarında  altın madalya kazanan Mete Gazoz ve Milli Okçu Demir Elmaağaçlı'yla birlikte ok  atışı gerçekleştirdi.

"OKÇULUK HAYATIMIN BİR PARÇASI"

Avrupa Grand Prix müsabakaları klasik yay erkeklerde altın madalya  kazanan Mete Gazoz yaptığı açıklamada, bu müsabakadan yaklaşık bir  hafta önce düzenlenen dünya kupasında şampiyon olduğunu söyledi.

Bu yarışmadan sonra Avrupa Grand Prix'teki rakiplerinin kendisinden  çekinmeye başladığını belirten Gazoz, bunun kendisi için büyük bir avantaj  olduğunu ve kolay bir şekilde şampiyon olduğunu dile getirdi.

Okçuluğa 3 yaşında başladığını aktaran Gazoz, sözlerini, "Şu anda 19  yaşındayım. 16 senedir bu sporu yapıyoruz. Annem de babam da okçu olduğu için ben  sahada doğdum diyebilirim. Okçuluk benim için her şey, hayatımın bir parçası.  Hedefim 2036 olimpiyatlarına kadar profesyonel sporculuk hayatımı sürdürmeyi  düşünüyorum. 2036'dan sonra artık iki olimpiyat şampiyonu olarak okçuluğu  bırakmayı düşünüyorum." diye tamamladı.

Bursa'da dünürler arasında bıçaklı kavga: 5 yaralı Bursa'da dünürler arasında bıçaklı kavga: 5 yaralı

Denize düşen genç kızı polis kurtardı Denize düşen genç kızı polis kurtardı

İTO Genel Sekreteri Öztürk: Cerrahapaşa'da idrar tahlillerinin bile yapılamadığı günler oluyor İTO Genel Sekreteri Öztürk: Cerrahapaşa'da idrar tahlillerinin bile yapılamadığı günler oluyor

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 6 yaralı İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 6 yaralı

O banknotlar cuma günü tedavülden kaldırılıyor O banknotlar cuma günü tedavülden kaldırılıyor

Gece yarısı hareketli saatler! Çok sayıda polis sevk edildi... Gece yarısı hareketli saatler! Çok sayıda polis sevk edildi...

Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin sahibi konuştu Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin sahibi konuştu

Aile mezarı açtırdı: Hepsi gözaltına alındı! Aile mezarı açtırdı: Hepsi gözaltına alındı!

Sri Lanka Başbakanı'ndan çarpıcı açıklamalar Sri Lanka Başbakanı'ndan çarpıcı açıklamalar

Kolombiya'da toprak kayması felaketi! Kolombiya'da toprak kayması felaketi!

Düğünden dönen aile oğlunun cesediyle karşılaştı Düğünden dönen aile oğlunun cesediyle karşılaştı

Abdullah Gül'den Kılıçdaroğlu mesajı Abdullah Gül'den Kılıçdaroğlu mesajı

Evde bıçaklı saldırı: Anne öldü, oğlu komada Evde bıçaklı saldırı: Anne öldü, oğlu komada

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun: Bugün 4 şehidimizi toprağa verdik, unutmayacağız Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun: Bugün 4 şehidimizi toprağa verdik, unutmayacağız

Minibüs çarşı iznine çıkan askerlere çarptı Minibüs çarşı iznine çıkan askerlere çarptı

Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değil Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değil