Beşiktaşlı Pepe'den yaylım ateşi

Beşiktaşlı Pepe'den yaylım ateşi

Adı son dönemlerde sıklıkla transfer dedikodularına karışan Beşiktaş'ın yıldızı Pepe, resmi Twitter hesabından zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın geçtiğimiz yaz Real Madrid'den bonservis bedeli ödemeden transfer ettiği Pepe'nin adı son dönemlerde transfer dedikodularına karışmıştı.

Daha önce bizzat kendi ağzından Çin'de oynamayacağını açıklayan Portekizliye Avrupa'nın önemli kulüplerinin talip olduğu iddia edilmişti.

Adı Porto ve Wolverhampton Wanderers ile birlikte anılan 35 yaşındaki stoper, bu defa bambaşka bir konuyla gündeme geldi.

Tecrübeli futbolcu, resmi Twitter hesabından bir gazeteciyle atıştı.

Pepe, kendisini vergi kaçırmakla itham eden Barselonalı gazeteci Fonsi Loaiza'ya adeta ateş püskürdü.

Her şey, Loaiza'nın "James Rodriguez'in 6 milyon euro vergi kaçırdığı ortaya çıktı. Kendisi Cristiano Ronaldo, Jose Mourinho, Marcelo, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao, Xabi Alonso, Pepe, Mesut Özil ve Angel Di Maria'ya katılmış oldu." tweet'iyle başladı.

Loaiza'nın Real Madrid'deki vergi kaçakçılığının 50 milyon euro'yu aştığına yönelik bu tweet'ine Beşiktaşlı Pepe'den çok sert bir yanıt geldi.

Yıldız futbolcu, Loaiza'ya "Pepe? Ben mi? Vergi kaçırmakla suçlanmak mı? Liste yapmak için benim adımı kullanma. Twitter'dan bunu yazmak kolay. Gazetecilik yap ve insanları doğru bilgilendir." diye çıkıştı.

Loaiza ise Pepe'nin bu çıkışına "İmaj haklarını 1 euro'ya satarak milyon euro'lardan kaçmak da tweet atmak kadar basit olmalı." şeklinde cevap verdi.

Verdiği bilginin doğru olduğunu savunan Loaiza, Pepe'ye "Sahada şiddeti meşru kılmaya ek olarak Football Leaks belgelerinde imaj haklarını 1 euro'ya sattığın görünüyor. Eğer bu yalansa mahkemeye git ve Twitter'dan konuşma." dedi.

Pepe ise Loaiza'ya verdiği yanıtta "Gerçeğin ve iddianın ne olduğunu öğrendiğini de görüyorsunuz. Bu bilginin doğruluğu için başvurulacak tek merci İspanyol Hazinesi'dir. Gazetecilik, Google'da arayıp bulduklarımızdan çok daha fazlasıdır." ifadelerini kullandı.


 

Bununla da yetinmeyen Pepe, "Beni bir listeye dahil ediyor ve kesinlikle doğru olmayan bir vergi kaçakçılığı iddiasıyla suçluyorsun. Ben de gelir beyanımın her yıl gerçekleri anlattığını söylüyorum. Dolayısıyla karakterlerini benim ismimle harcamana gerek yok. Sana tweet'lerinle bol eğlenceler..." mesajını paylaştı.

İkilinin bu atışması, sosyal medyayı sallarken hem İspanyol hem de Türk basınında gündem oldu.

Bursa kurban pazarında hareketlilik devam ediyor Bursa kurban pazarında hareketlilik devam ediyor

Bursa Payitaht Çarşı'da bayram bereketi Bursa Payitaht Çarşı'da bayram bereketi

Bursa İznik Belediyesi'nden 'ABD ürünlerini boykot' çağrısı Bursa İznik Belediyesi'nden 'ABD ürünlerini boykot' çağrısı

Muğla'da yaşayan turistin evinden skunk çıktı Muğla'da yaşayan turistin evinden skunk çıktı

Çeşme, bayramda nüfusunun 25 katı misafir ağırlıyor Çeşme, bayramda nüfusunun 25 katı misafir ağırlıyor

Gurbetçi aile dehşeti yaşadı! 'Köpeğimizi aldı ve parçaladı...' Gurbetçi aile dehşeti yaşadı! 'Köpeğimizi aldı ve parçaladı...'

Bursa'daki oteller Arap turistlerle doldu Bursa'daki oteller Arap turistlerle doldu

Bursa'da otobüs şoförü kalp krizi geçiren kadının hayatını böyle kurtardı Bursa'da otobüs şoförü kalp krizi geçiren kadının hayatını böyle kurtardı

Bursa'da 34 aracın karıştığı kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı Bursa'da 34 aracın karıştığı kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Bursa'da reklam panosu otomobilin üzerine devrildi Bursa'da reklam panosu otomobilin üzerine devrildi

Bursa'da kesilmek üzere satın alınan kuzuya kıyamadı Bursa'da kesilmek üzere satın alınan kuzuya kıyamadı

Bursa'da bugün ve bayramda hava durumu nasıl olacak? (20 Ağustos 2018 Pazartesi)	Bursa'da bugün ve bayramda hava durumu nasıl olacak? (20 Ağustos 2018 Pazartesi)

İlginç davada karar çıktı! Gelin gerdeğe girmeden kaçınca... İlginç davada karar çıktı! Gelin gerdeğe girmeden kaçınca...

Bayramda araç kiralarken bakım belgesine dikkat! Bayramda araç kiralarken bakım belgesine dikkat!

Trump'tan bir tehdit de Melania'ye Trump'tan bir tehdit de Melania'ye

PKK'lının maillerinde ortaya çıktı: 'Fare gibi deliğe sıkıştık' PKK'lının maillerinde ortaya çıktı: 'Fare gibi deliğe sıkıştık'

Yarış yapan lüks araçlar TEM'de kazaya neden oldu Yarış yapan lüks araçlar TEM'de kazaya neden oldu

Erzurum'da felaketi yaşadılar! Erzurum'da felaketi yaşadılar!