Belediye Başkanı Dündar, Bursa'nın projelerini milletvekillerine anlattı

Belediye Başkanı Dündar, Bursa'nın projelerini milletvekillerine anlattı

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa'ya değer katan vizyon projeleri AK Parti Bursa Milletvekilleri'ne anlattı.

Başkan Dündar, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde ağırladığı önceki dönem İçişleri Bakanı ve AK Parti MKYK Üyesi Efkan Ala, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa Milletvekilleri, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a Osmangazi Belediyesi'nin vizyon projeleri hakkında bir sunum yaptı. Dündar, kentsel dönüşüm, tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılması, ulaşım, eğitim, spor ve sosyal belediyecilik konularında hayata geçen ve devam eden projeleri detaylarıyla anlattı. Başkan Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak sadece ilçe sınırları içinde değil bütün Bursa'ya hizmet anlayışıyla çalıştıklarının altını çizerek, ortaya koydukları projelerin hepsinin birer "Bursa Projesi" olduğuna dikkat çekti.

Kentsel dönüşümde Türkiye'ye örnek projeyi Soğanlı'da hayata geçirdiklerini belirten Başkan Dündar, "Cumhurbaşkanımızın kentsel dönüşümde önerdiği zemin+5 kat uygulamasını hayata geçirdik ve bölgede örnek bir şehircilik ortaya çıktı. Bir yandan tarihimize sahip çıkarken, diğer yandan günümüzün modern şehrini inşa ediyoruz. Bursa'nın en önemli ana akslarından biri olan Hamitler ve Yunuseli Mahallelerini birbirine bağlayan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nı hizmete açtık. Osmangazi Meydanı Kentsel Tasarım Projemiz bir Bursa projesi. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, şehrimizin tanıtımı ve tarihimizin anlatımı adına güzel bir eser oldu. Resmi açılış öncesinde yaklaşık 3 bin kişiyi ağırladık. Türkiye'nin en büyük atletizm salonunu inşa ettik. Sosyal belediyecilikte zirve proje olan Kaliteli Yaşam Merkezi'nin inşaatı hızla devam ediyor" dedi. Dündar, sunumda ayrıca önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan Osmangazi Meydanı Projesi'nin tanıtım filmini de izletti.

AK Parti Milletvekileri "Fetih" Yolculuğuna Çıktı

Başkan Dündar, sunumun ardından milletvekillerine Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni gezdirdi. Öncelikle müzenin giriş katındaki 16 büyük tabloyu, 4 bin kitap kapasiteli kütüphane, sinema salonları ve diğer bölümleri gezen milletvekilleri, daha sonra 42 metre açıklığındaki kubbe bölümüne çıktı. Bursa'nın fetih gününün tasvir edildiği panoramik resmi büyük bir heyecanla inceleyen AK Parti heyeti, bir hayli etkilendiklerini belirtti.

AK Parti MKYK Üyesi ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Fetih Müzesi'nin dünya çapında bir eser olduğunu ifade ederek, "Dünyanın değişik yerlerindeki bu tür eserleri görme fırsatı bulmuştum ama burası başat bir eser olmuş. Savaş yerine barış tasvir edilerek önde gelecek bir müze. Başkanımız Mustafa Dündar ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, müzenin çok etkileyici olmasına dikkat çekerek, "Bursa'nın tarihi ve kültürel dokusunu en başından alıp bugüne taşıyan özümüzü bize anlatan bir eser olmuş. Buradaki havayı teneffüs ederek Bursa'nın geçmişini bugüne taşımada bir köprü vazifesi görüyor. Muhteşem bir eser olmuş. Sadece Bursa için değil ülkemiz için çok önemli bir eser" derken, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de, "Müzeyi gezerken tarihe yolculuk yapıyor gibiyiz. Tarih bilincimiz olmazsa geleceğimizi şekillendiremeyiz. Böyle bir eseri şehrimize kazandırdığı için başkanımızı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Fetih Müzesi'ni herkesin mutlaka görmesi gerektiğini kaydeden AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ise, "Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde Osmanlı'nın tüm dünyaya barışı getiren yaşam felsefesi resmedilmiş. Bu bakımdan büyük önem arz ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde duygularını dile getirdi.

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi'nden çok konuşulacak PKK itirafı ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi'nden çok konuşulacak PKK itirafı

Bursa'da cam silen kadın, 3'üncü kattan düştü Bursa'da cam silen kadın, 3'üncü kattan düştü

Hastane otoparkında silahlı saldırı: 1 ölü, 2 yaralı Hastane otoparkında silahlı saldırı: 1 ölü, 2 yaralı

Plastikler poşetler ücretli oluyor Plastikler poşetler ücretli oluyor

Farkındalık için köpeğine ''doğum günü'' düzenledi Farkındalık için köpeğine "doğum günü" düzenledi

Okul müdürü uyuşturucudan gözaltına alındı Okul müdürü uyuşturucudan gözaltına alındı

Sağlık torbası Meclis'ten geçti Sağlık torbası Meclis'ten geçti

Bakan Soylu duyurdu: 3600 konusunda söz verdik, yerine getireceğiz Bakan Soylu duyurdu: 3600 konusunda söz verdik, yerine getireceğiz

'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası 'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası

İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı

Üst geçidin merdivenleri çöktü: Yaralılar var Üst geçidin merdivenleri çöktü: Yaralılar var

Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı günü belli oldu Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı günü belli oldu

Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı

FETÖ'nün 'gaybubet evleri' sorumlusu külçe külçe altınlarla yakalandı FETÖ'nün 'gaybubet evleri' sorumlusu külçe külçe altınlarla yakalandı