Batı Akdeniz'den ihracat 1 milyar doları aştı

Batı Akdeniz'den ihracat 1 milyar doları aştı

BAİB Başkanı Hakkı Bahar "Batı Akdeniz ihracatı yılın geride kalan 7 aylık döneminde yüzde 10,36 artış göstererek, 1 milyar 68 milyon 377 bin dolara ulaştı" dedi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı  Bahar, Batı Akdeniz'den yapılan ihracatın ocak-temmuz döneminde yüzde 10,36  artarak, 1 milyar 68 milyon 377 bin dolara ulaştığını belirtti.  

Bahar, yaptığı yazılı açıklamada, Birliğin faaliyet alanındaki  Antalya, Burdur ve Isparta'dan temmuzda gerçekleştirilen dış satımın yüzde 10,59  artışla 136 milyon 60 bin 513 dolar olduğunu ifade etti.

İhracatın yarısından fazlasının yaş meyve sebze ile maden sektörü  ürünlerinden oluştuğunu belirten Bahar, Batı Akdeniz'in ihracatının yılın 7 aylık  döneminde yüzde 10,36 artış göstererek, 1 milyar 68 milyon 377 bin dolara  çıktığını bildirdi.

Bölgeden en fazla ihracatın Çin Halk Cumhuriyeti'ne yapıldığını  aktaran Bahar, şunları kaydetti:

"En fazla ihracat gerçekleştiren ilk 5 sektörde en büyük ihracat  artışı demir ve demir dışı metaller sektöründe yaşandı. Sektörün ihracatı yüzde  72,54 artışla 59 milyon 200 bin 416 dolar oldu. Yaş meyve sebze sektöründe artış  yüzde 15,92 olurken, rakam 300 milyon dolara yaklaştı. Yaş meyve sebze sektörü  ihracatının örtü altı sebze üretiminin başlamasıyla daha da artması bekleniyor.  İhracatın en fazla arttığı ülke ise Rusya. Rusya'ya ihracatımız yüzde 166,73  artışla 70 milyon 253 bin 903 dolara yükseldi."

Anayasa Mahkemesinden ''spin ve drift'' kararı! Bursa ve Trabzon'da... Anayasa Mahkemesinden "spin ve drift" kararı! Bursa ve Trabzon'da...

 DEAŞ Terör Örgütü militanı Bursa'da yakalandı DEAŞ Terör Örgütü militanı Bursa'da yakalandı

Bursa Uludağ'da bahar karı Bursa Uludağ'da bahar karı

Bakanlık ''Birlik Operasyonu'' görüntülerini paylaştı Bakanlık "Birlik Operasyonu" görüntülerini paylaştı

Bursa polisi uyuşturucu ticareti yapanlara göz açtırmadı Bursa polisi uyuşturucu ticareti yapanlara göz açtırmadı

Bursa'da anne olmak için beyin pilinin yerini ameliyatla değiştirdi Bursa'da anne olmak için beyin pilinin yerini ameliyatla değiştirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'la büyük Bursa buluşması Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'la büyük Bursa buluşması

Bursa'da o mağaranın içi böyle görüntülendi! Bursa'da o mağaranın içi böyle görüntülendi!

Facebook'ta bir güvenlik açığı daha Facebook'ta bir güvenlik açığı daha

Bursa'daki balık tezgahları güneşi bekliyor (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahları güneşi bekliyor (ÖZEL HABER)

Bugün Berat Kandili! Bugün Berat Kandili!

Bursa'da başkan makam araçlarını topladı, yaşlı, engelli ve şehit yakınlarına tahsis etti Bursa'da başkan makam araçlarını topladı, yaşlı, engelli ve şehit yakınlarına tahsis etti

Kasaplardan et ve tavuk zammı tepkisi Kasaplardan et ve tavuk zammı tepkisi

Rising City'de 'OPUS by Evke' rüzgarı esiyor (ÖZEL HABER) Rising City'de 'OPUS by Evke' rüzgarı esiyor (ÖZEL HABER)

Bursaspor- Kasımpaşa maçını kim alır? (SÖZ BURSALILARDA) Bursaspor- Kasımpaşa maçını kim alır? (SÖZ BURSALILARDA)

Bursa'da kazada kızı ölen annenin feryadı: Gül gibi fidanım toprak oldu Bursa'da kazada kızı ölen annenin feryadı: Gül gibi fidanım toprak oldu

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (19 Nisan 2019 Cuma) Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (19 Nisan 2019 Cuma)