Bacaklarındaki kireçlenmeden bu yöntemle kurtuldu

Bacaklarındaki kireçlenmeden bu yöntemle kurtuldu

Bacaklarındaki yoğun kireçlenme dolayısıyla ağrıları olan Bediha Ceyhan, yağ hücrelerinden özel bir filtre sistemi ile alınan özel kök hücrelerinin bacağına enjekte edilmesiyle sağlığına kavuştu.

54 yaşındaki Bediha Ceyhan, bacaklarındaki kireçlenmelerin artmasıyla ağrıdan yürüyemez hale geldi. Kayseri Şehir Hastanesi'ne başvuran Ceyhan'a, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yağ hücrelerinden özel bir filtre sistemi ile alınan özel kök hücreleri bacağına enjekte edildi. Bu işlem Kayseri'de ilk olurken, Ceyhan da ağrılarından kurtuldu.

Ameliyat hakkında bilgiler veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Havva Talay Çalış, "Hastamıza kireçlenme için birçok tedavi uygulayabilirdik ancak kireçlenmesini muayene ettikten sonra ve filmlerini çektik, kireçlenmenin çok ileri aşamada olduğunu tespit ettik. O nedenle kök hücre tedavisini tercih ettik. Çünkü ileri aşamada ameliyat öneriyoruz. Kayseri'de ilk kez bizim polikliniğimizde kök hücre tedavisi uygulanmış oldu. İlk önce anestezi uygulamalarını gerçekleştirdikten sonra yağ hücrelerini aldık. Onlardan özel bir filtre sistemi ile özel kök hücreleri süzerek onları ayrıştırdık. O kök hücreler ayrıştıktan sonra da ameliyathane koşullarında hastamızın dizine enjekte ettik. Hastamız şu anda yürüteç ile yürüyor. Çünkü o kök hücrelerin dizine yapışması için süre geçmesi gerekiyor. Ameliyattan sonra hastamızın yürümesini biraz kısıtlıyoruz. 15 günden sonra normal aktivitesine geri dönecek. Hastamızın ağrıları da şimdiden azaldı" ifadelerini kullandı.

54 yaşındaki Bediha Ceyhan ise, "Dizlerimde kireçlenme vardı. Çok ağrılarım vardı. Doktorum kök hücre yöntemini yaptı. Doktoruma çok teşekkür ederim. Ağrılarımdan dolayı gezemiyordum ve merdiven çıkamıyordum. Ağrılardan dolayı uykum gelmiyordu, uyuyamıyordum. Şimdi ağrılarım dindi" dedi. 

İngiltere: Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmalı İngiltere: Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmalı

Boğazı kesilerek öldürüldü Boğazı kesilerek öldürüldü

İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü 8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü

Stan Lee hayatını kaybetti Stan Lee hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı

Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı  Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı

Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu

2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti 2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti

Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi

Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti

5 yıllık faiz 5 ayın dibinde 5 yıllık faiz 5 ayın dibinde

Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL! Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: ''Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez'' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez"