Baba yadigarı 'vosvos'tan 46 yıldır vazgeçemiyor

Baba yadigarı 'vosvos'tan 46 yıldır vazgeçemiyor

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde yaşayan turizmci Filiz Altın, 1972 yılında, liseye başlaması dolayısıyla babasının hediye ettiği Volkswagen Beetle marka otomobiline 46 yıldır gözü gibi bakıyor.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde çadır kamp ve otel işleten turizmci Tahir Altın'ın 46 yıl önce liseye başlayan kızı Filiz Altın'a hediye olarak aldığı 1972 model "vosvos", hiç el değiştirmeden aynı kişide 64 bin kilometrede orijinalliğini koruyor.

Turizmci Filiz Altın, çadır kampının garajında tuttuğu baba yadigarı Volkswagen Beetle marka otomobiline adeta gözü gibi bakıyor.

Babasının 2009 yılında 88 yaşında yaşamını yitirdiğini belirten Altın, otomobili babasının liseye başladığında kendisine hediye olarak Ankara'da bir galeriden sıfır aldığını ifade ederek, ''Henüz 18 yaşımda bile değildim. Epey bir zaman bu araç evin önünde bekledi ben ehliyetimi alıncaya kadar. Bu araba 1972 model. Burada otel işleten Mustafa Keskin'in o zamanlar Ankara'da galerisi vardı. Babamın arkadaşıydı. Ondan aldı bu arabayı." dedi.

Üniversite hayatını bu araba ile geçirdiğini ifade eden Altın, şöyle devam etti:

''Sonrasında yurt dışına ihtisas eğitimi yapmaya gittiğimde araba burada garajda kaldı. Babam da arabayı sakladı. Bir daha kullanılmadı diyebilirim. Bu araba orijinal haliyle duruyor. Bu arabanın manevi değeri ölçülemez. O nedenle maddi değer de biçilebileceğini sanmıyorum. Kısa mesafelerde kullanıyorum. Bu öyle bir araba ki insan duygusal bağ kuruyor, vazgeçemiyor. Babamın hatırası onunla birlikte yaşayacak. İnsanın kalbini bağladığı bir araba.''

Arabayı satmayı hiç düşünmediğini belirten Altın, "Benim için çok önemli bir hediye ve hatıra. Adeta gözüm gibi bakıyorum, çok seviyorum. Burada sanki tabiata, doğaya ait bir araba gibi veya buranın bir parçası gibi." dedi.

Filiz Altın'ın işlettiği çadır kamp ve motelin bulunduğu turizm tesisinde elektrik işlerini yapan ve otomobilin bakımından sorumlu Alaattin Güçlü de aracın her parçasının orijinal olduğunu söyledi.

Hiçbir kazası, değişen parçasının olmadığını vurgulayan Güçlü, "Sadece hafif çizikleri nedeniyle bazı bölgelerinde lokal küçük çaplı boya oldu. Lastikleri olsun, motoru olsun, parçaları olsun tamamıyla orijinal bir araba. Alındığı günden beri garajda yatıyor. Çıkarıp ara sıra çalıştırıyoruz. Bu arabaya kesinlikle bir maddi değer biçilemez. Bu araba daha 64 bin kilometrede. Doğru düzgün bir kilometre bile yapmadı." diye konuştu.

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!

Akıl almaz kaza: 1 yaralı Akıl almaz kaza: 1 yaralı

Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı! Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı!

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı