Azaerbaycan'da ABD protestosu

Azaerbaycan'da ABD protestosu

ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararına bir tepki de Azerbaycan'dan geldi. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, ABD'nin Türkiye'ye karşı yaptığı yaptırımlar protesto edildi.

ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımlarını kınayan Azerbaycan vatandaşları, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği önüne toplandı. ABD'nin uyguladığı yaptırımları lanetleyen kalabalık, "Yaşasın Türkiye, yaşasın Erdoğan", "Dolarları yakın" "Türkiye-Azerbaycan" diye birlik ve kardeşlik sloganları attı. Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığıyla dünyanın en güçlü devletlerinden birine çevrilmekte olduğunu belirten Muharrem İsmayılov, "Bugün Türkiye'nin yanında Azerbaycan, Pakistan, Katar ve orta Asya ülkeleri kardeş gibi duruyorlar. ABD, 15 Temmuz darbesini yapmak istedi, yapamadı. Kötülükler yaptı ama olmadı. Şimdi de finansal kriz oluşturmak istiyor" dedi. Azerbaycan halkının kalbinin her zaman Türkiye ile birlikte çarptığını vurgulayan İsmayılov, "Bir hakikaten bir millet, iki devletiz. Türkiye'nin kederleri bizimdir. Türkiye'nin yanında olmak bize onur kaynağıdır" diye konuştu. 

Nazim Acalov ise, "ABD ve ona yandaş olan bazı kapitalist ülkeler Türkiye'nin bölgede artan siyasi ve ekonomik nüfuzuna zarar vermek için yaptırımlar uyguluyor. Biz buna itiraz ediyoruz. Hiç kimse Türkiye'nin kudretine engel olamaz" ifadelerini kullandı. 

Üzerinde ABD doları çizilmiş kağıtları yakan protestocular Türk mallarını almalarına özen göstermeleri için vatandaşlara seslendi. 

Boğazı kesilerek öldürüldü Boğazı kesilerek öldürüldü

İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü 8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü

Stan Lee hayatını kaybetti Stan Lee hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı

Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı  Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı

Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu

2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti 2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti

Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi

Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti

5 yıllık faiz 5 ayın dibinde 5 yıllık faiz 5 ayın dibinde

Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL! Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: ''Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez'' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez"

Bursa'da o caddelere otopark yasağı Bursa'da o caddelere otopark yasağı