Avrupa Merkez Bankası Başkanı: Enflasyon için daha çok kanıt gerekiyor

Avrupa Merkez Bankası Başkanı: Enflasyon için daha çok kanıt gerekiyor

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, bankanın enflasyon patikasına güveni artmakta olsa da enflasyonun hedefe doğru yükseldiğine dair daha fazla kanıta ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Frankfurt'ta düzenlenen bir konferansta konuşan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, "Hali hazırda enflasyonun bizim orta vadeli hedefimize yaklaşmakta olduğunu görüyoruz ve hedefe ulaşılacağına geçmişe göre daha fazla güveniyoruz. Ancak, hala enflasyon dinamiklerinin doğru yönde hareket ettiklerine dair daha fazla kanıt görmeye ihtiyacımız var. Bu nedenle para politikası sabırlı, ısrarcı ve ihtiyatlı olmaya devam edecek" dedi.

Draghi, ECB politikasında ayarlamaların öngörülebilir olmaya devam edeceğini belirtirken, bu ayarlamaların ölçülü bir hızla gerçekleşeceğini vurguladı ve enflasyon hedefine doğru giden patikada devamlı ayarlamaların net varlık alımlarının sona ermesi için şart olduğunu belirtti.

"Şu anda enflasyonun doğru yolda olduğuna geçmişe göre daha fazla güvensek de riskler ve belirsizlikler devam ediyor" diye konuşan Draghi, "İletişimimiz ve faiz patikamız, enflasyonun patikada sürekli ayarlama ile tutarlı bir yörüngede gelişmesini devam ettirmesini sağlayacak şekilde ayarlanacak" ifadelerini kullandı.

CIA Başkanı Gina Haspel Türkiye'ye geliyor CIA Başkanı Gina Haspel Türkiye'ye geliyor

Üniversite öğrencisi canına kıydı Üniversite öğrencisi canına kıydı

Danimarka da Suudi Arabistan ziyaretlerini askıya aldı Danimarka da Suudi Arabistan ziyaretlerini askıya aldı

AK Parti grup toplantısında İngilizce ve Arapça yayın olacak AK Parti grup toplantısında İngilizce ve Arapça yayın olacak

Erdoğan'dan ekonomistlere: Enflasyon olayını düşük faiz aşağı çekecektir Erdoğan'dan ekonomistlere: Enflasyon olayını düşük faiz aşağı çekecektir

Trump'tan çok çarpıcı 'Kaşıkçı' yorumu Trump'tan çok çarpıcı 'Kaşıkçı' yorumu

İstanbul'da bir kişi önüne geleni bıçakladı İstanbul'da bir kişi önüne geleni bıçakladı

Astsubay kazada hayatını kaybetti Astsubay kazada hayatını kaybetti

Bursa'da küçük çocuk aracın altında kaldı Bursa'da küçük çocuk aracın altında kaldı

Cemal Kaşıkçı cinayetinde şok görüntüler! Cemal Kaşıkçı cinayetinde şok görüntüler!

Enes Batur tepki çeken videodan sonra özür diledi Enes Batur tepki çeken videodan sonra özür diledi

Hakkari'den acı haber: 1 şehit Hakkari'den acı haber: 1 şehit

Sözcü Kalın'dan önemli açıklamalar Sözcü Kalın'dan önemli açıklamalar

Elektronik aletler elinizde patlayabilir Elektronik aletler elinizde patlayabilir

''Brezilya'dan getirilen besilik hayvanların Türkiye'ye girişlerine izin verilmedi'' "Brezilya'dan getirilen besilik hayvanların Türkiye'ye girişlerine izin verilmedi"

Nurettin Yıldız'dan skandal açıklama! 'Kadınlar dayak yiyorsa şükretsinler' Nurettin Yıldız'dan skandal açıklama! 'Kadınlar dayak yiyorsa şükretsinler'