Avrupa Merkez Bankası Başkanı: Enflasyon için daha çok kanıt gerekiyor

Avrupa Merkez Bankası Başkanı: Enflasyon için daha çok kanıt gerekiyor

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, bankanın enflasyon patikasına güveni artmakta olsa da enflasyonun hedefe doğru yükseldiğine dair daha fazla kanıta ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Frankfurt'ta düzenlenen bir konferansta konuşan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, "Hali hazırda enflasyonun bizim orta vadeli hedefimize yaklaşmakta olduğunu görüyoruz ve hedefe ulaşılacağına geçmişe göre daha fazla güveniyoruz. Ancak, hala enflasyon dinamiklerinin doğru yönde hareket ettiklerine dair daha fazla kanıt görmeye ihtiyacımız var. Bu nedenle para politikası sabırlı, ısrarcı ve ihtiyatlı olmaya devam edecek" dedi.

Draghi, ECB politikasında ayarlamaların öngörülebilir olmaya devam edeceğini belirtirken, bu ayarlamaların ölçülü bir hızla gerçekleşeceğini vurguladı ve enflasyon hedefine doğru giden patikada devamlı ayarlamaların net varlık alımlarının sona ermesi için şart olduğunu belirtti.

"Şu anda enflasyonun doğru yolda olduğuna geçmişe göre daha fazla güvensek de riskler ve belirsizlikler devam ediyor" diye konuşan Draghi, "İletişimimiz ve faiz patikamız, enflasyonun patikada sürekli ayarlama ile tutarlı bir yörüngede gelişmesini devam ettirmesini sağlayacak şekilde ayarlanacak" ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu Adnan Koç tutuklandı Ünlü oyuncu Adnan Koç tutuklandı

Aynı tabutta 3 cenaze 3 acı Aynı tabutta 3 cenaze 3 acı

Antalya'da kuyumcuyu öldürdükten sonra yakıp, o anı kaydetmişler Antalya'da kuyumcuyu öldürdükten sonra yakıp, o anı kaydetmişler

5 kişiyi katletti: ''Sevdiğim için yaptım pişman değilim'' 5 kişiyi katletti: "Sevdiğim için yaptım pişman değilim"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan ''Besaş'' açıklaması Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan "Besaş" açıklaması

Bursa'da balık fiyatları arttı! Bursa'da balık fiyatları arttı!

Eylül'ün amcasından sanığa: 5 yaşındaki çocuğun neyinden tahrik oldun Eylül'ün amcasından sanığa: 5 yaşındaki çocuğun neyinden tahrik oldun

Motorine 17 kuruş zam geldi! Motorine 17 kuruş zam geldi!

'Kızıma tecavüz etti' deyip öldürmüştü duruşmada kızı gerçeği itiraf etti! 'Kızıma tecavüz etti' deyip öldürmüştü duruşmada kızı gerçeği itiraf etti!

Eve geç gelen kızının dudağını kesti! Eve geç gelen kızının dudağını kesti!

Bitlis ve Afrin'den acı haber! 4 şehit Bitlis ve Afrin'den acı haber! 4 şehit

Instagram fenomeninden sosyal medya itirafı! Instagram fenomeninden sosyal medya itirafı!

Kayıp genç ormanda elektrik direğine asılı şekilde ölü bulundu Kayıp genç ormanda elektrik direğine asılı şekilde ölü bulundu

Bakan Gül'den 'Çiftlik Bank' açıklaması! Bakan Gül'den 'Çiftlik Bank' açıklaması!

''Canavarca hisle'' cinayete verilen müebbet hapse Bursa'dan onay! "Canavarca hisle" cinayete verilen müebbet hapse Bursa'dan onay!

Bursa'da devriye gezen jandarma PKK üyesini yakaladı Bursa'da devriye gezen jandarma PKK üyesini yakaladı

Arkadaşına kızdı, aracını parçaladı! Arkadaşına kızdı, aracını parçaladı!