Atık malzemeler gazinin elinde hayat buluyor

Atık malzemeler gazinin elinde hayat buluyor

Batman'da vatani görevini yaptığı sırada teröristlerle girdiği çatışmada gazi olan İrfan Öztürk, atık malzemelerden yaptığı dekoratif eşyalarla dikkati çekiyor.

Batman'da 1994 yılında vatani görevini yaptığı sırada teröristlerle girdiği çatışmada gazi olan İrfan Öztürk, atık metal ve ahşapları dekoratif eşyalara dönüştürüyor.

Vatani görevini yaptığı 1994 yılında terör örgütü PKK mensuplarıyla girdiği çatışmada sağ ayağına kurşun, sırtına ve sağ koluna ise şarapnel parçaları isabet eden Öztürk (45), o dönem Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) 1,5 yıl süresince tedavi edildi.

Tedavisinin ardından bir süre ticaretle uğraşan, daha sonra Samsun Tarım ve Orman Müdürlüğünde memur olarak çalışmaya başlayan iki çocuk babası gazi Öztürk, evinin bir bölümüne kurduğu küçük atölyesinde atık malzemelerden dekoratif eşyalar yapıyor.

Komşuda gördüğü sehpa üzerine başladı

Öztürk, yaptığı açıklamada, iki yıl önce komşusunda gördüğü sehpanın fiyatının çok yüksek olduğunu öğrenince, "Bunu ben de yapabilirim" diyerek dekoratif eşya yapımına merak saldığını söyledi.

Sehpayı çok ucuza mal ettiğini, daha sonra yeni eşyalar yapmaya başladığını ifade eden Öztürk, zaman içinde evinde kurduğu küçük atölyede kendini bu alanda geliştirdiğini anlattı.

Atık ahşap ve metalden duvar panosu, sehpa, avize, lambader yapan Öztürk, ürünlerin çevresinde beğenildiğini, bazılarını sattığını, birçoğunu da yakınlarına hediye ettiğini belirtti.

Bir şeyler üretmenin keyifli olduğunu vurgulayan Öztürk, şunları dile getirdi:

"Yemek konusunda insanlar çok israf yapıyor. Evde kullandığımız eşyalarda da israf yapıyoruz. Özellikle doğada çok fazla israf yapıyoruz. Ben bu atıkları çöp olan eşyaları ve ağaçları aldım yeniden değerlendirdim. İnsanlar bunun çöp olduğunu düşünmüyorlar. Onları öyle bir hale getiriyorum ki eşyaların yeni olduğunu düşünüyorlar. Bunların hepsi birer çöp ve ben bunları çöpten toplayarak yapıyorum. İnsanların yaptığım eşyaları beğenmesi beni çok mutlu ediyor. Bir şey yapıp da ortaya koyuyorsunuz ya bunun mutluluğu, hazzı hiçbir şeyde yok. Yaptığım şeylerin bana geri dönüşü güzel olduğu zaman çok daha mutlu oluyorum."

Hayır kurumu için üretmek istiyor

Öztürk, evde kurduğu küçük atölyesini büyüterek, ağaçtan mutfak malzemeleri ve daha büyük ev eşyaları da yapmak istediğini ifade etti.

Evde eşi ve komşularını rahatsız etmekten çekindiğini belirten Öztürk, "İleriye dönük hayallerim var. Bir hayır kurumu için ürünler yapıp satmak istiyorum. Onu gerçekleştirirsem benim için zirve o olacak." diye konuştu.

Gazilere eve kapanmamalarını tavsiye eden Öztürk, "Ben gazi arkadaşlarımın evlerine kapanmalarını asla istemiyorum. En azından bir el sanatıyla, bir hobiyle uğraşsınlar ve hayata yeniden tutunsunlar." değerlendirmesinde bulundu.

İrfan Öztürk'ün eşi ev hanımı Perihan Öztürk, eşiyle gurur duyduğunu, onun yaptığı dekoratif eşyaların komşuları ve çevresi tarafından çok beğenildiğini anlattı.

Beyaz Saray'dan FETÖ açıklaması Beyaz Saray'dan FETÖ açıklaması

Tartıştığı arkadaşı tarafından öldürüldü Tartıştığı arkadaşı tarafından öldürüldü

18 yıldır heyelan tehlikesiyle yaşıyorlar 18 yıldır heyelan tehlikesiyle yaşıyorlar

Çantadan deste deste dolar çıktı! Çantadan deste deste dolar çıktı!

Kırıkkale-Kayseri kara yolunda göçük Kırıkkale-Kayseri kara yolunda göçük

Uyuşturucu satıcıları suçüstü yakalandı Uyuşturucu satıcıları suçüstü yakalandı

Belçika Başbakanı istifa ediyor Belçika Başbakanı istifa ediyor

Kaza sonrası küçük çocuk annesinin kucağında ağladı Kaza sonrası küçük çocuk annesinin kucağında ağladı

Beklenen kar yağışı Balkanlar'dan geldi Beklenen kar yağışı Balkanlar'dan geldi

Öğrenci servisi ile kamyon çarpıştı: 13'ü öğrenci, 15 yaralı Öğrenci servisi ile kamyon çarpıştı: 13'ü öğrenci, 15 yaralı

Ve kuruluyor! Trump resmen imzaladı Ve kuruluyor! Trump resmen imzaladı

Bakan Albayrak'tan 'enflasyonla mücadele' açıklaması Bakan Albayrak'tan 'enflasyonla mücadele' açıklaması

Bursa Deniz Otobüsleri'nden sefer iptalleri Bursa Deniz Otobüsleri'nden sefer iptalleri

Murat Özdemir için karar belli oldu Murat Özdemir için karar belli oldu