Antrenörlerin hakemlik yapması Kamu Denetçiliği Kurumuna şikayet edildi

Antrenörlerin hakemlik yapması Kamu Denetçiliği Kurumuna şikayet edildi

Aerobik cimnastik branşında spor kulüplerinde antrenör olarak görev alanların aynı zamanda hakemlik yapmalarının çıkar çatışmasına sebep olduğu ileri sürüldü.

Kamu Denetçiliği Kurumundan yapılan açıklamaya göre, kuruma İzmir'den başvuran bir kişinin, Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen aerobik branşındaki müsabakalarda spor kulüplerinde antrenör olarak çalışanların aynı zamanda hakemlik yapmalarının çıkar çatışmasına sebep olduğunu ileri sürdü.

Şikayetçinin antrenörlerle kendi sporcuları bir müsabakada sporcu-hakem olarak karşılaştığında rakip sporcunun aleyhine bir sürecin işlediğini savundu.

Öte yandan federasyonun 2019'da vize verdiği antrenör ve hakem listelerine bakıldığında, 74 hakemden 25'inin aynı zamanda antrenör olarak çalıştığı tespit edildi. Bu durumda cimnastik müsabakalarında görev yapan her üç hakemden birinin antrenör olarak çalıştığı belirlendi.

Adil bir hakemlik sisteminin oluşturulması istenen başvuru, Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından incelenmeye alındı.

Gençler tıp dünyasında iddialı Gençler tıp dünyasında iddialı

7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı 7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)

Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı

Bursa'da turizmde tanıtım atağı Bursa'da turizmde tanıtım atağı

Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız"

 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest! 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest!

Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! ''Gel beni buradan al'' Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! "Gel beni buradan al"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan"

Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış

Ucuz konutta sıra emeklide Ucuz konutta sıra emeklide

12 saat uçuş yok 12 saat uçuş yok

Deprem haritası değişti! Deprem haritası değişti!

TikTok Türkiye için iş ilanı verdi TikTok Türkiye için iş ilanı verdi

''Birden büyük bir gürültü oldu'' Saniyelerle kurtuldular "Birden büyük bir gürültü oldu" Saniyelerle kurtuldular