Anne-kız başarıya kürek çekiyor

Anne-kız başarıya kürek çekiyor

Kürek sporuyla ilgilenen kızını antrenmanlara götürürken zamanla kendisini de bu sporun içinde bulan Özlem Semiz, kızıyla aynı parkurda kürek çekmenin mutluluğunu yaşıyor.

Altınboynuz Spor Kulübünün lisanlı sporcusu olan kızı 16 yaşındaki Dila Eylül Semiz'i antrenmanlara götüren Özlem Semiz, bir süre sonra kürek sporuyla ilgilenmeye başladı.

Küçük yaşta annesinin tavsiyesiyle kürek sporuyla tanışan Dila Eylül Semiz, kendisini antrenmanlara götüren annesinin de bu sporu yapmasını istedi. Bir süre sonra çocuğunun ısrarına dayanamayan anne Semiz, kulübün lisanslı sporcusu oldu.

Sapanca Gölü'nde düzenlenen Türkiye Deniz Küreği Şampiyonası'nda ilk kez kızıyla yarışan Semiz, "Büyük Kadınlar 4 Çifte" kategorisinde 2 bin metrede mücadele etti.

Kızıyla aynı şampiyonada yarışmanın heyecanını yaşayan anne Semiz, başarı elde etmek için kızıyla kürek çekmeye devam etmek istiyor.

"Kürek sporuna devam edeceğim"

Özlem Semiz, yaptığı açıklamada, kızının kürek sporuyla ilgilendiğini, kendisinin 1 yıl önce bu spora başladığını anlattı.

Yaş ortalaması en yüksek ekibin kendileri olduğunu aktaran Semiz, "Kızımı getirip götürdüğüm için ben de devam ettim. Bizim için gayet olumlu etkisi oldu. Kızımla birlikte spor yapıyoruz. Bu zamana kadar sürekli bir spor yapmamıştım. Benim için iyi bir deneyim oldu." diye konuştu.

Semiz, Sapanca Gölü'nde düzenlenen Türkiye Deniz Küreği Şampiyonası'nda "Büyük Kadınlar 4 Çifte" kategorisinde mücadele ettiklerini ancak ikinci elemede yarışa katılamadıklarını belirterek, şimdi 29 Ekim'de yapılacak yarışlara hazırlanacaklarını kaydetti.

Kızıyla aynı kulvarda yarışmadıklarını ama onu izlemenin çok keyifli olduğunu dile getiren anne Semiz, şöyle devam etti:

"O da beni ilk defa izledi. Güzel oldu bizim için. Herkesin bu spora başlaması gerek. Fizik açısından da sağlık açısından da çok faydası var. Bırakmayı düşünmüyorum, devam edeceğim. Hobi olarak, sağlık açısından başladık ama yarışlara katılmak da bizim için güzel bir aktivite oluyor. Katılıyoruz ama tabii çok büyük beklentimiz yok."

Genç sporcuları geçmeyi çok istediğini ancak bunun zor olduğunu ifade eden Semiz, bunun için çok çalışması gerektiğini söyledi.

"Aynı sporu yaptığımız için çok mutluyum"

Altınboynuz Spor Kulübü sporcusu Dila Eylül Semiz de kürek sporuna annesinin teşviki sonucu başladığını belirterek, 2 yıldır kürek çektiğini anlattı.

Bir süre sonra annesinin de kürek sporuyla ilgilenmeye başladığını aktaran Dila Eylül, "Bu durumdan çok memnunum. Annemin ilk başladığı zamanlarda 2 bin metrede yarışacağını hiç düşünemezdim ama çok mutluyuz. Çok güzel bir duygu. Annemden daha önce başladığım için o bana,' Nasıl yapacağım, kürek sonunu getireceğim?' diye soruyor. Beraber konuşuyoruz, tartışıyoruz ama aynı sporu yaptığımız için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Dila Eylül Semiz, annesiyle daha çok teknik konuları konuştuğuna dikkati çekerek, "Annem beni geçebilir mi bilemiyorum. Performansı gayet iyi gözüküyor şu anda. İki farklı yaştaki insan, anne-kız özellikle bu sporu yapabiliyor. Her yaştaki insan rahatlıkla yapabilir. Böyle bir örnek de var karşılarında. Ailece bir aktivite yapmak isterlerse kürek çok güzel bir seçim bence." değerlendirmesinde bulundu.

Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor

Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek

Bursa Uludağ'da kestane hasadı başladı Bursa Uludağ'da kestane hasadı başladı

Düğünden vazgeçip, motosikletle dünyayı gezdiler Düğünden vazgeçip, motosikletle dünyayı gezdiler

Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi

Sedanur köyünde toprağa verildi Sedanur köyünde toprağa verildi

Anne ve 3 çocuğunu kezzapla yaktı; 'Hatırlamıyorum' dedi Anne ve 3 çocuğunu kezzapla yaktı; 'Hatırlamıyorum' dedi

Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı

Arkadaşlarının acı haberiyle yıkıldılar Arkadaşlarının acı haberiyle yıkıldılar

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)

Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu

Fişek sandılar bomba çıktı! Fişek sandılar bomba çıktı!

Çalışanlara erken zam! Çalışanlara erken zam!

Trafikte pes dedirten görüntü Trafikte pes dedirten görüntü

Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...
Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...

İmar barışında fazla ödeme yapana iade! İmar barışında fazla ödeme yapana iade!

İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı

Cehennemi yaşıyorlar! ''17 kez tecavüze uğradım'' Cehennemi yaşıyorlar! "17 kez tecavüze uğradım"