Alman üniversiteden Bursa Uludağ Üniversitesi'ne işbirliği ziyareti

Alman üniversiteden Bursa Uludağ Üniversitesi'ne işbirliği ziyareti

Alman Koblenz-Landau Üniversitesi'nde görev yapan akademisyenler, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile ikili ilişkilerin geliştirilmesi adına nezaket ziyaretinde bulundu.

Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden Koblenz-Landau Üniversitesi'nde görev yapan Prof. Dr. Stefan Neuhaus, Prof. Dr. AnnaKhalizova, Prof. Dr. IrısMeissner, Prof. Dr. ImmanuelNover ve Uluslarası İlişkiler Müdürü Dr. IrynaShalaginova, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette BUÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel, Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. İlknur Savaşkan, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Jale Eldeleklioğlu, Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Gonca Erim ve Almanca Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hikmet Uysal hazır bulundu. BUÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, heyeti ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Dünyanın farklı ülkelerinden üniversitelerle işbirliği içerisinde bulunduklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Alman Koblenz-Landau Üniversitesi ile de ikili ilişkilerin geliştirilmesinden memnuniyet duyacaklarını aktardı. 3. Nesil Üniversite anlayışı içerisinde eğitim ve akademik çalışmaları yürüttüklerini vurgulayan Ulcay, Bursa Uludağ Üniversitesi'nin uluslararası bir vizyon kazanabilmesi için yol almaya devam ettiklerinin altını çizdi.

İŞBİRLİĞİ İKİ ÜNİVERSİTEYE DE KATKI SAĞLAYACAK

Prof. Dr. Stefan Neuhaus ise Bursa Uludağ Üniversitesi ile eğitim, bilimsel çalışma ve akademisyen-öğrenci değişim programları konusunda çalışmak istediklerini söyledi. Türkiye'nin akademik göstergelerinin her geçen gün yükselmeye devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Neuhaus, yapılacak işbirliğinin her iki üniversiteye de olumlu katkılar sağlayacağına inandığını kaydetti.

Görüşmelerin sonunda iki üniversite arasında ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Resim-İş Eğitimi ve İngiliz Dili Eğitimi Anabilim dalları ile de Erasmus sözleşmesi yapılması kararlaştırıldı. Alman heyet daha sonra BUÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli'yi ziyaret etti.

Gençler tıp dünyasında iddialı Gençler tıp dünyasında iddialı

7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı 7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)

Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı

Bursa'da turizmde tanıtım atağı Bursa'da turizmde tanıtım atağı

Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız"

 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest! 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest!

Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! ''Gel beni buradan al'' Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! "Gel beni buradan al"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan"

Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış

Ucuz konutta sıra emeklide Ucuz konutta sıra emeklide

12 saat uçuş yok 12 saat uçuş yok

Deprem haritası değişti! Deprem haritası değişti!

TikTok Türkiye için iş ilanı verdi TikTok Türkiye için iş ilanı verdi

''Birden büyük bir gürültü oldu'' Saniyelerle kurtuldular "Birden büyük bir gürültü oldu" Saniyelerle kurtuldular