Aliyev, TBMM Başkanı Yıldırım'ı kabul etti

Aliyev, TBMM Başkanı Yıldırım'ı kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı kabul etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yıldırım'ı TBMM Başkanı olarak seçilmesi vesilesiyle kutlayan Aliyev, Yıldırım'ın başbakan olduğu dönemde ve diğer görevlerinde Türkiye-Azerbaycan kardeşlik ilişkilerinin pekişmesine, Bakü-Tiflis-Kars projesinin gerçekleşmesine büyük katkı sağladığını belirtti.

Azerbaycan ve Türkiye arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her alanda geliştiğine dikkat çeken Aliyev, iki ülkenin gerçekleştirdiği Bakü-Tiflis-Ceyhan, TANAP, Bakü-Tiflis-Kars gibi projelerin önemine dikkat çekti.

Türkiye ve Azerbaycan'ın her zaman birbirlerini desteklediğini, iki ülkenin bugün de birlikte hareket ettiğini belirten Aliyev, parlamentolar arası ilişkilerin Yıldırım'ın başkanlığı döneminde başarılı bir şekilde gelişeceğine olan inancını dile getirdi.

TBMM Başkanı Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ilettiği Aliyev'e tebriği için teşekkür etti.

Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her alanda başarılı bir şekilde geliştiğini vurgulayan Yıldırım, ilişkilerin güçlenmeye devam edeceğine olan inancını dile getirdi.

TBMM Başkanı olarak ilk resmi ziyaretini Azerbaycan'a yapmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Yıldırım, Azerbaycan'ın kaydettiği gelişmelerin Türkiye'de büyük mutlulukla karşılandığını belirtti.

Yıldırım, temasları kapsamında Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti. Önce merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in Fahri Hiyaban'daki mezarına ziyarette bulunan Yıldırım, Aliyev'in kabrine çelenk koydu, eşi Zarife Aliyeva'nın kabrine çiçek bıraktı.

TBMM Başkanı Yıldırım, 20 Ocak şehitlerinin defnedildiği Bakü Şehitler Hiyabanı'nı da ziyaret etti. Şehitlerin mezarlarına karanfiller koyan Yıldırım, Ebedi Ateş Anıtı'na da çelenk bıraktı.

Daha sonra Bakü Türk Şehitliği'ne geçen Yıldırım, anıta çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Temsili şehit mezarlarına karanfil bırakan Yıldırım, anıt defterine duygularını yazdı.

TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Bursa'da zincirleme kaza Bursa'da zincirleme kaza

Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi

Bursa'da ölüm tarlada yakaladı Bursa'da ölüm tarlada yakaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı!

ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi

İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi! İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi!

Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var... Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz

3 yaşındaki çocuktan çok acı haber 3 yaşındaki çocuktan çok acı haber

FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi

Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu! Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu!