Akhisarspor'un tarihi günü

Akhisarspor'un tarihi günü

Türkiye Kupası'nı geçen sezon müzesine götürüp bu sezon tarihinde ilk kez Avrupa arenasında boy gösterme hakkını elde eden Akhisarspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri yarın belli olacak.

Akigo'nun kupa şampiyonu olarak direkt katılacağı Avrupa Ligi'nde grup aşamasının kura çekimi saat 14.00'te Monaco'da yapılacak. Organizasyona 4. torbadan girecek Akigo'nun muhtemel rakipleri arasında İngiltere'den Chelsea, Arsenal, İtalya'dan Milan, Lazio, İspanya'dan Villareal, Real Betis, Almanya'dan Leverkusen, Eintracht Frankfurt gibi dev takımlar var.

UEFA Avrupa Ligi'nde takımlar 4'er takımlı 12 gruba ayrılacak. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak maçlar sonucunda gruplarında ilk 2 sırayı elde eden ekipler isimlerini son 32'ye yazdırırken 3 ve 4. sıraları elde edenler elenecek. Çift maçlı eleminasyon usulüne göre oynanacak son 32 turunda UEFA'da yoluna devam eden 24 takıma Şampiyonlar Ligi'nden elenecek 8 ekip de eklenecek. Avrupa Ligi'nde grup aşaması 20 Eylül'deki ilk maçlarla başlayıp 13 Aralık'ta son bulacak. Avrupa devlerini Akhisar'da konuk edecek temsilcimiz tur atlamayı başarırsa 14-21 Şubat 2019 tarihlerinde son 32 turu maçlarına çıkacak.

KASASI DOLACAK

AKHİSARSPOR, UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara katılım payı olarak 2.6 milyon Euro ödül alacak. UEFA, gruplarda takımlara her galibiyet için 360 bin, her beraberlik için ise 120 bin Euro performans primi dağıtacak. Grubunu lider olarak bitirip son 32'ye çıkan takım 600 bin, ikinci olan takım ise 300 bin Euro daha kazanacak. Son 32'ye kalan takımlara ayrıca 500 bin Euro ödül dağıtılıyor.

Yıllardır yolunu gözlediği 12 bin 139 seyirci kapasiteli Spor Toto Akhisar Stadyumu'na geçen sezon devre arasında kavuşan Akigo, Avrupalı devleri ilk kez ağırlayacağı UEFA maçlarında tribün hasılatı, lisanslı ürün satışı ve yayın gelirlerinden de kasasını doldurmayı bekliyor.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

TIR sürücüsü yük indirirken kalp krizi geçirerek öldü TIR sürücüsü yük indirirken kalp krizi geçirerek öldü

Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek

Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı

Bursa'da Üniversite ve Emek metro hatları uzatılacak, yeni hatlar gelecek Bursa'da Üniversite ve Emek metro hatları uzatılacak, yeni hatlar gelecek

Kar nedeniyle 1 hafta mahsur kalan dayı-yeğen kurtarıldı Kar nedeniyle 1 hafta mahsur kalan dayı-yeğen kurtarıldı

Bursa'da abla-kardeşi öldüren zanlı cinayeti itiraf etti Bursa'da abla-kardeşi öldüren zanlı cinayeti itiraf etti

Bursa'da 3 gündür haber alınamayan genç adam her yerde aranıyor Bursa'da 3 gündür haber alınamayan genç adam her yerde aranıyor

Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi

Görenler şaşkına döndü! Kadın kılığına girip... Görenler şaşkına döndü! Kadın kılığına girip...