AK Parti'li Baybatur'dan dolandırıcılık uyarısı

AK Parti'li Baybatur'dan dolandırıcılık uyarısı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, son günlerde kendi ismini kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışan şahıslara karşı uyarıda bulundu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, kendi ismini kullanarak çeşitli kurum, kuruluş ve iş adamlarından hasta ve ihtiyaç sahiplerine yardım adı altında maddi yardım talebinde bulunulması üzerine bir açıklama yayınladı.

Son günlerde bazı art niyetli kişi ya da kişilerin kendilerini "Ben Murat Baybatur'um" ya da "Murat Baybatur adına arıyorum" diyerek maddi yardım talebinde bulunduğuna dair bilgi edindiğini ifade eden Baybatur, mağduriyetlerin oluşmaması adına vatandaşları uyardı. Baybatur, yaptığı açıklamada, "Gizli numaradan aramak suretiyle kendilerini 'Murat Baybatur' olarak tanıtan veya benim adıma aradığını iddia eden kötü niyetli kişi ya da kişilerin 'Hasta var yardım edeceğiz, İhtiyaç sahibi var yardım edeceğiz' gibi çeşitli gerekçelerle kurum, kuruluş ve iş adamlarımızdan maddi yardım talebinde bulunduğu bilgisini edinmiş bulunuyorum. Murat Baybatur olarak ne benim ne de birlikte çalıştığım arkadaşlarımın böyle bir talebi hiçbir zaman olmadığı gibi olamazda. Vatandaşlarımızın bu tür taleplere itibar etmemeleri, verilen hesap numaralarına hiçbir şekilde para aktarmamaları, kendilerini arayan kötü niyetli kişileri en yakın kolluk merkezine veya 155 Polis İmdat'ı arayarak suç duyurusunda bulunmaları dolandırıcıların yakalanması ve muhtemel mağduriyetlerin önlenmesi açısından önemlidir" ifadelerini kullandı. 
 

Otomobilde kanlı infaz! Otomobilde kanlı infaz!

Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası

Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler

ABD'den Türkiye açıklaması ABD'den Türkiye açıklaması

Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü

Yine aynı rezalet! Dakikalarca tekme tokat dövdüler Yine aynı rezalet! Dakikalarca tekme tokat dövdüler

Kayseri Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu, yaralı polisler var Kayseri Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu, yaralı polisler var

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı? Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı?

Öpücük attığı adamın kendisini darp ettiğini iddia etti Öpücük attığı adamın kendisini darp ettiğini iddia etti

Bursa'da ziyarete açıldı denilen müze kapalı çıktı Bursa'da ziyarete açıldı denilen müze kapalı çıktı