AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elvan: "İmparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elvan: ''İmparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizler 16 büyük devlet kurmuş, koskoca bir imparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız" dedi.

Ak Parti Mersin İl Başkanlığınca Mut ilçesinde düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutlayan ve bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma yönüne değinen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizler 16 büyük devlet kurmuş, koskoca bir imparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız" dedi. 

Son dönemlerde Türkiye üzerinden oyunlar oynandığını ifade eden Elvan, "Biz ülkemizi büyütüp, güçlendirmek istedik ama önümüze her türlü engeli koymak istediler. Yeri geldi muhtıra vermeye kalktılar, partimizi kapatmak için uğraş verdiler, insanları birbirine düşürmek için Gezi hadiselerini başlattılar. 15-25 Aralık'ta yargı darbe girişiminde bulundular. Son olarakta 15 Temmuz'da bu ülkenin ekmeğini yeyip, suyunu içen, sizin verdiğiniz vergilerle maaşlarını ödediğimiz o hain teröristler ve onu dışarıdan destekleyenler, bu ülkeyi bölüp, parçalamak istediler ama amaçlarına ulaşamadılar." diye konuştu. 

Elvan, konuşmasına şöyle devam etti: 

"Ülkemizin, milletimizin ve devletimiz üzerinden ekonomik anlamda bir darbe girişiminde bulunmaya çalıştılar. Nedeni ortada çünkü Türkiye büyüyor ve güçlenip küresel ölçekte söz sahibi oluyor. Kendi kararını kendi veren bir millet olduk. Dışarıdan gelen talimatlarla değil, artık Türk milleti olarak kendi kararını veriyor. Aynı zamanda milletin sözünü dinleyen bir Cumhurbaşkanımız var. Mücadelemiz bu şekilde devam edecek ve bir gün bu mücadeleden hep birlikte zaferle çıkacağız. Biz milletimize güveniyoruz. Bizler 16 büyük devlet kurmuş, koskoca bir imparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız. Biz inandığımız her şeyi yapacak güçteyiz." 

Elvan, Mut ilçesinde yapılması planlanan projeleri de anlatarak, önümüzdeki günlerde yapılacak olan yerel seçimler için destek istedi. Konuşmasının ardından Elvan, kendisine eşlik eden AK Parti Mersin milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz ve Hacı Özkan ile partililerle bayramlaşarak sohbet etti. 
 

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak

Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci

Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz

Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı

Sokak köpeğine yumruklu işkence Sokak köpeğine yumruklu işkence

Bursa'da okulda eşek şakası Bursa'da okulda eşek şakası

Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi

''Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu...'' "Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu..."

Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu