AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elvan: "İmparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elvan: ''İmparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizler 16 büyük devlet kurmuş, koskoca bir imparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız" dedi.

Ak Parti Mersin İl Başkanlığınca Mut ilçesinde düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutlayan ve bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma yönüne değinen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizler 16 büyük devlet kurmuş, koskoca bir imparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız" dedi. 

Son dönemlerde Türkiye üzerinden oyunlar oynandığını ifade eden Elvan, "Biz ülkemizi büyütüp, güçlendirmek istedik ama önümüze her türlü engeli koymak istediler. Yeri geldi muhtıra vermeye kalktılar, partimizi kapatmak için uğraş verdiler, insanları birbirine düşürmek için Gezi hadiselerini başlattılar. 15-25 Aralık'ta yargı darbe girişiminde bulundular. Son olarakta 15 Temmuz'da bu ülkenin ekmeğini yeyip, suyunu içen, sizin verdiğiniz vergilerle maaşlarını ödediğimiz o hain teröristler ve onu dışarıdan destekleyenler, bu ülkeyi bölüp, parçalamak istediler ama amaçlarına ulaşamadılar." diye konuştu. 

Elvan, konuşmasına şöyle devam etti: 

"Ülkemizin, milletimizin ve devletimiz üzerinden ekonomik anlamda bir darbe girişiminde bulunmaya çalıştılar. Nedeni ortada çünkü Türkiye büyüyor ve güçlenip küresel ölçekte söz sahibi oluyor. Kendi kararını kendi veren bir millet olduk. Dışarıdan gelen talimatlarla değil, artık Türk milleti olarak kendi kararını veriyor. Aynı zamanda milletin sözünü dinleyen bir Cumhurbaşkanımız var. Mücadelemiz bu şekilde devam edecek ve bir gün bu mücadeleden hep birlikte zaferle çıkacağız. Biz milletimize güveniyoruz. Bizler 16 büyük devlet kurmuş, koskoca bir imparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız. Biz inandığımız her şeyi yapacak güçteyiz." 

Elvan, Mut ilçesinde yapılması planlanan projeleri de anlatarak, önümüzdeki günlerde yapılacak olan yerel seçimler için destek istedi. Konuşmasının ardından Elvan, kendisine eşlik eden AK Parti Mersin milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz ve Hacı Özkan ile partililerle bayramlaşarak sohbet etti. 
 

Çocuk parkında korkunç görüntü! Çocuk parkında korkunç görüntü!

Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen

Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar

AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı

Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı

CHP milletvekili hayatını kaybetti CHP milletvekili hayatını kaybetti

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)

Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor

Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar

Altının gramı 6 haftada resmen eridi Altının gramı 6 haftada resmen eridi

Tehlike gittikçe büyüyor! Tehlike gittikçe büyüyor!

14'lük hacker her yerde aranıyor 14'lük hacker her yerde aranıyor

Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek

Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor! Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor!

Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak

Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu