AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti

AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti

AK Parti heyeti CHP'ye Kurban Bayramı nedeniyle ziyarette bulundu. Ziyarette yeni yönetim sisteminde parlamentonun güçlü olması gerektiği vurgulandı.

AK Parti heyeti, Kurban Bayramı dolayısıyla ana muhalefet partisi CHP'ye ziyarette bulundu. AK Parti heyetinde Konya Milletvekili Orhan Erdem, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Elif Rabia Gürbüz, Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Sekreteri Esme Özbağ yer aldı. Bayramlaşma için gelen AK Parti heyetini ise CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Parti Meclisi Üyeleri Gamze Pamuk Ateşli, Bülent Ecevit Tatlıdil ve Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Tunçay karşıladı. 

KURBAN FİYATLARI GÜNDEME GELDİ 
Ziyarette hayvan pazarlarındaki durum ve kurban fiyatları da gündeme geldi. Hamzaçebi, hayvan pazarlarındaki durum nedir diye Anadolu'nun nabzını tuttuğunu belirterek, diğer yıllara göre küçük baş hayvanda daha az satışın olduğunu, vatandaşın bütçesinin küçükbaş kurbanı kesmeye yetmediğini ve vatandaşın birleşerek daha az parayla büyükbaş hayvana girdiğini ifade etti. 

AK Parti'li Orhan Erdem ise büyükbaş hayvana girildiğinde yine küçükbaş hayvan fiyatı olacağını kaydederek, "Yeni adetler aslında güzelde Kızılaya Diyanete bağışlarda çok fazla. Kesmek yerine o şekilde vekalet veren de çok oluyor. Biz de keseceklerimizin çoğunu Kızılay'a verdik" dedi. 
Hamzaçebi de kurban vekaletini Kızılay'a verdiğini söyledi. 

"PARLAMENTO GÜÇLÜ OLMALI" 
Yeni dönemde Türkiye'deki sistemin tam bir başkanlık sistemi olmadığını belirten Hamzaçebi, "Yasama organının parlamenter sisteme kıyasla çok daha güçlü olması gerekiyor. TBMM artık hükümetten gelen kanun tasarısı olmayacağından hükümet diye bir kavram olmadığından milletvekillerinin kanun tekliflerini yasalaştıracak. Yasama organının parlamenter sistem gelenekleriyle alışkanlıklarıyla değil bu yeni sistemin kurumsal yapısıyla çok daha konumu güçlendirilerek yasama sürecini o sürecin kalitesini yükseltmesi gerekiyor. Parlamento güçlü olmalı. Bu gücü siyasi parti grupları ama onun ötesinde milletvekilleri verecektir oraya. Başkanlık sistemlerinde parti disiplini zayıftır o nedenle yasama organı çok daha güçlü olur ama bizim gibi hala parlamenter sistem alışkanlıklarını taşıyan ülkelerde parti disiplini çok güçlüdür. Dolayısıyla yasama organının Yürütme karşısında bağımsız bir kimlik koyabilmesinin önündeki en büyük engeldir. Görev iktidar muhalefet herkesin görevi. Meclisin yasama kapasitesini güçlendirmek onu yükseltmek hepimizin önünde böyle bir görev var" şeklinde konuştu. 

"GÜÇLÜ BİR YÜRÜTME VE GÜÇLÜ BİR DENETİM YASAMA OLARAK ÇIKILDI" 
AK Parti'li Erdem ise "Çıkış yolumuz oydu. Güçlü bir yürütme ve güçlü bir denetim yasama olarak çıkıldı. İnşallah hep birlikte bunu oluşturacağız. Daha iyi olması için çalışacağız" diye konuştu. 

AK Parti'nin ardından CHP'ye DSP ve Vatan Partisi heyetleri bayram ziyaretinde bulundu. 

Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi

Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira

Aysın Komitgan; <br /> Bal-Göç'te sular durulmuyor Aysın Komitgan;
Bal-Göç'te sular durulmuyor

Jackson kardeşlerin 'ünlü işadamı bizim babamız' iddiası doğru çıktı Jackson kardeşlerin 'ünlü işadamı bizim babamız' iddiası doğru çıktı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.11.2018 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.11.2018 Çarşamba)

Şartlar belli oldu! Her ay 700 lira devletten Şartlar belli oldu! Her ay 700 lira devletten

Vatandaşlık hakkı verilen Suriyeli sayısı açıklandı Vatandaşlık hakkı verilen Suriyeli sayısı açıklandı

Genç kızı tecavüz edip öldüren sanıkların cezası belli oldu Genç kızı tecavüz edip öldüren sanıkların cezası belli oldu

Nasıl pilot olunur? Nasıl pilot olunur?

Bakan açıkladı: 24 bin TL aylıkla ülkene geri dön Bakan açıkladı: 24 bin TL aylıkla ülkene geri dön

Siyahi genci döverek öldürmüşlerdi! Olay ortaya çıkınca... Siyahi genci döverek öldürmüşlerdi! Olay ortaya çıkınca...

Evlilik teklifini kaza şakasıyla yapmıştı, hayatını kaybetti Evlilik teklifini kaza şakasıyla yapmıştı, hayatını kaybetti

Elektrik, doğalgaz ve su faturalarında yeni dönem! Elektrik, doğalgaz ve su faturalarında yeni dönem!

Doktorlardan, radyolojideki aşırı iş yüküne tepki: Hataya itiliyoruz Doktorlardan, radyolojideki aşırı iş yüküne tepki: Hataya itiliyoruz

Palandöken: Artık para üstü olarak 5-6 kuruş da verilmiyor Palandöken: Artık para üstü olarak 5-6 kuruş da verilmiyor

Korkunç kaza! Duvara girdi Korkunç kaza! Duvara girdi