Ahırdaki hayvanlara saldıran köpeklere karşı tüfekli nöbet

Ahırdaki hayvanlara saldıran köpeklere karşı tüfekli nöbet

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, köpeklerin ahırlardaki hayvanlarına saldırdığını ve telef ettiklerini öne süren mahalleli, hayvanlarını korumak için gece gündüz nöbet tutuyor.

İzmir Ödemiş Ertuğrul Mahallesi'nde hayvan yetiştiricileri son bir ayda  gruplar halinde dolaşan köpeklerin saldırısı sonrası 10 hayvanlarının telef  olduğunu, birçoğunun da yaralandığını belirterek, hayvanlarını korumak için  tüfekle beklemeye başladı. Selma Arslan, yaptığı açıklamada, geçimlerini  hayvancılıkla sağladıklarını söyleyerek, bu nedenle başıboş köpeklerin bölgeden  uzaklaştırılmasını istediklerini dile getirdi.

Bir hayvanını köpeklerin saldırarak yediğini anlatan Arslan,  "Sabahleyin geldiğimizde hayvanı böyle yaralı olarak bulduk. Geldiğimizde  kalabalık köpek grubu vardı. Sesimizi duyunca kaçıp gittiler ama bizlere saldırsa  insan dahi kurtulamaz. Köpekler, iki düveme saldırdı. Bir tanesini öldürüp  yediler. Bir tanesini de yaralı olarak kurtardık." dedi.

"Korku içindeyiz"

Mahallede hayvancılık yapan Kemal Ersöz de son bir aydır köpeklerin  toplu halde köylerine geldiğini ifade etti. Ersöz, "İnsanlar burada toplu köpekler tarafından yapılan saldırılar  yüzünden mağdur durumdalar. Bazıları buzağı bazıları da 1 yaşında hayvanlar  köpeklerin saldırısında telef oldu. Biz vatandaş olarak ne kadar önlem  alabiliriz? Büyükşehir Belediyesini aradığımızda 'Bu  konuda ilçe belediyesini  arayın' diyorlar. Bizlerin burada canı yandı. Her gün 'Köpekler acaba ne zaman  gelecek?' diye korku içindeyiz." şeklinde konuştu.

"Elektrikli tel çektik fayda etmedi" 

Hasan Arslan da köpeklerin saldırısında bir buzağının telef olduğunu,  2 buzağının yaralandığını aktardı. Köpek saldırılarından korunmak için ahırın çevresine elektrikli tel  çektiğini ama bundan da bir sonuç alamadığını kaydeden  Arslan, şunları söyledi:

"Çareyi ancak gece ve gündüz tüfeklerimizle nöbet tutmakta  bulduk.  Çok mağduruz. Şehirdeki köpekler buradaki köpeklerden farklı. Şehirdeki  köpeklerin iyi veya kötü bir şekilde karınları doyuyor.  Ancak bizim yaşadığımız  kırsal alanlarda nereden  geldiğini  bilmediğimiz 35-40 köpek gruplar halinde  ahırlara dadandılar. Jandarma  ve Ödemiş Belediyesinin ilgili birimlerine haber  verdik. Jandarma ekipleri mahallemizde incelemeleri belediye  ekipleri ile  birlikte yaptılar. Bir an önce köpek korkusundan artık kurtulmak  istiyoruz."

MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu

Bursa'da ailesini katleden çiftçi: Gafletle hepsini öldürdüm Bursa'da ailesini katleden çiftçi: Gafletle hepsini öldürdüm

Bodrum katta korkunç olay! Yarı çıplak halde... Bodrum katta korkunç olay! Yarı çıplak halde...

Kemal Türkün, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı Kemal Türkün, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı

Bursa Nilüfer'de 'Canlı Torbacı' yakayı ele verdi Bursa Nilüfer'de 'Canlı Torbacı' yakayı ele verdi

Bursa'da kar yağışı! Bursa'da kar yağışı!

Bursa'da kalaşnikofla işlenen cinayette 2 sanıktan birine tahliye Bursa'da kalaşnikofla işlenen cinayette 2 sanıktan birine tahliye

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER) Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER)

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti