Afrin'e göç ediyorlar

Afrin'e göç ediyorlar

Tahran Zirvesi'nde Türkiye'nin ateşkes önerisini kabul etmeyen Rusya dün de İdlib'in güney kesimlerini savaş uçaklarıyla vurmaya devam etti.

Rusya ve Esad rejimine ait savaş uçakları ile rejimin helikopterleri, dün sabah İdlib'in güneyindeki Marratinnuman ilçesi, Habit beldesi, Sirce, Huveyin, Abidin ve El Hülübbe köyleri, Hama'nın kuzeyindeki Latamine ilçesindeki sivil yerleşimlerle muhalif ve terör gruplarının cephe hatlarına saldırdı. Beyaz Baretliler saldırılarda 5 sivilin öldüğünü, 7 sivilin yaralandığını ileri sürdü. 

Bu arada blgede Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kurduğu gözlem noktalarının hedef alınmadığı, buralardaki teyakkuz durumunun devam ettiği belirtildi. İdlib çevresine yönelik taarruzların daha öncekiler gibi 'yoklama' amaçlı olduğu değerlendiriliyor. 

PYD'DEN TEMİZLENMİŞTİ

Topyekün bir harekât olması halinde Türkiye'nin sınırlarını açmayıp sivillerin Suriye toprakları içinde karşılanacağı kararlılığını koruması nedeniyle İdlib kent merkezinde sivillerin kuzeyde bulunan ve TSK'nın Zeytin Dalı harekâtıyla PYD/YPG'den temizlediği Afrin bölgesine doğru hareketlenebileceği belirtildi. Küçük gruplar halinde Afrin'e doğru hareketlenmeler başladığı bildirildi. TSK'nın sınır hattına zırhlı ve paletli araç ile personel takviyesi devam etti. İskenderun'a demiryoluyla gelen askeri araçlar Hatay sınır hattındaki birliklere gönderildi.  

Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu! Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu!

Bakan Albayrak: Pozitif bir haftayı bitirdik! Bakan Albayrak: Pozitif bir haftayı bitirdik!

Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti! Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti!

Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı

Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı

Sabah ezanı saatleri değişti Sabah ezanı saatleri değişti

Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar

70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!
70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!

Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet

Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı

Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER)

Milli Piyango biletlerinde yeni dönem Milli Piyango biletlerinde yeni dönem