Adil Öksüz ile ilgili kamera detayı ortaya çıktı!

Adil Öksüz ile ilgili kamera detayı ortaya çıktı!

FETÖ/PDY'nin firari "Hava Kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün Adana'da örgüt toplantısı yaptığı iddia edilen otelin sahibi ve işletmecisi ile iki çalışanı hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamede, tanıkların Öksüz'ün gizliliğe verdiği öneme ilişkin ifadeleri yer aldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ ile bağlantılı oldukları iddia edilen otel sahibi O.K. ve otelin işletmecisi K.E. ile çalışanları A.K. ve Z.E. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Tutuklanan şüpheliler için "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede itiraflarına yer verilen tanık U.Ö, 2015'te söz konusu otelde işe başladığını belirterek, burada örgütün sohbet toplantıları yapıldığını ileri sürdü. 

Adil Öksüz kameranın yönünü değiştirmiş 

Toplantı öncesi herkesin cep telefonlarının bir poşet içinde toplandığı bilgisini veren U.Ö, şöyle devam etti: 

"Bu telefonlar resepsiyon görevlisi A.K'ye teslim edilirdi. Beni bu toplantılara almadıkları için içerikleri hakkında bilgi sahibi değilim. Yanılmıyorsam 2016 yılının mart ayında akşam saatlerinde yaklaşık 15 kişi kendi araçları ile otele geldiler. Şahıslardan biri benden kameraların yönünü değiştirmemi istedi. Ben de böyle bir şeyin mümkün olmayacağını söyledim. Bunun üzerine ısrar etti, yine aynı kararlılıkla hayır yanıtını verdim. Daha sonra işletmeci K.E. ile telefonla görüştüm. Bana 'kameranın yönünü çevir veya ne istiyorlarsa yap' gibi bir ifadede bulundu. Ben de kameraların yönünü çevirdim. Daha sonra televizyon izlerken, bana 'kameranın yönünü çevir' diyen insanı televizyonda gördüm. Bu şahıs Adil Öksüz'dü." 

Tanık H.Ş. ise 2016'da otelde çok gizli bir toplantı yapıldığını duyduğunu aktararak, "Otel personellerinden F.U, bu toplantılarda servis ve garson ekibinin tamamen gönderildiğini, programda olmamasına rağmen kendisine yemek yaptırıldığını belirterek, servis yaptığı kişinin kesin ve emin olarak Adil Öksüz olduğunu bana söyledi. Bu tip gizli toplantıların ara ara yapıldığını, oteldeki tüm kameraların kapatıldığını ya da kameraların yönlerinin değiştirildiğini, kameraların yönlerinin değiştirilmesinin de İ.İ. isimli şahsa yaptırıldığını hem İ.İ'den hem de tüm personelden öğrendim. Bu tip gizli toplantılar yapılacağı zamanlar da tüm personelin izinli olarak otelden uzaklaştırıldığı, sadece resepsiyon görevlisi A. K'nin otelde bırakıldığını duydum." ifadesini kullandı. 

Öksüz'ün otelde toplantı yapmasına olanak sağlamışlar 

İddianamenin değerlendirme bölümünde ise otelin sahibi O.K. ile işletmecisi K.E'nin, FETÖ/PDY'nin faaliyetleri çerçevesinde oluşturulmuş şehir dışından gelen gezi kafilelerini otelde barındırdığı, otelde silahlı terör örgütü soruşturmaları kapsamında haklarında işlem yapılan iş adamlarıyla toplantılar düzenlediği, 15 Temmuz darbe girişiminde etkin rol alan Adil Öksüz'ün otelde toplantı yapmasına olanak sağladığı ve otelde silahlı terör örgütü adına himmet adı altında para topladığı görüşüne yer verildi. 

Şüpheli Z.E'nin otelde çalıştığı, örgütte "abla" diye tabir edilen konumda sohbetler düzenlediği, örgütün finans kaynağı olan Bank Asya'ya örgüt yöneticilerinin verdiği talimat gereğince para yatırdığı bildirilen iddianamede, resepsiyon görevlisi A.K'nin de iş adamlarının katıldığı himmet toplantıları sonucu elde edilen paraları topladığı, otelde gerçekleşen gizli toplantılara katılan FETÖ/PDY üyelerinin, salonlara girmeden önce telefonlarını topladığı kaydedildi. 

Bursa'da reklam panosu otomobilin üzerine devrildi Bursa'da reklam panosu otomobilin üzerine devrildi

Bursa'da kesilmek üzere satın alınan kuzuya kıyamadı Bursa'da kesilmek üzere satın alınan kuzuya kıyamadı

Bursa'da bugün ve bayramda hava durumu nasıl olacak? (20 Ağustos 2018 Pazartesi)	Bursa'da bugün ve bayramda hava durumu nasıl olacak? (20 Ağustos 2018 Pazartesi)

İlginç davada karar çıktı! Gelin gerdeğe girmeden kaçınca... İlginç davada karar çıktı! Gelin gerdeğe girmeden kaçınca...

Bayramda araç kiralarken bakım belgesine dikkat! Bayramda araç kiralarken bakım belgesine dikkat!

Trump'tan bir tehdit de Melania'ye Trump'tan bir tehdit de Melania'ye

PKK'lının maillerinde ortaya çıktı: 'Fare gibi deliğe sıkıştık' PKK'lının maillerinde ortaya çıktı: 'Fare gibi deliğe sıkıştık'

Yarış yapan lüks araçlar TEM'de kazaya neden oldu Yarış yapan lüks araçlar TEM'de kazaya neden oldu

Erzurum'da felaketi yaşadılar! Erzurum'da felaketi yaşadılar!

9 günlük tatilde fahiş fiyatlara dikkat 9 günlük tatilde fahiş fiyatlara dikkat

Metrelerce yükseklikten beton zemine düştü! Metrelerce yükseklikten beton zemine düştü!

EGM'den bayram öncesi ailelere kayıp çocuk uyarısı EGM'den bayram öncesi ailelere kayıp çocuk uyarısı

Park halindeki araçtaki tartışma silahlı kavgaya dönüştü Park halindeki araçtaki tartışma silahlı kavgaya dönüştü

Paşa'nın ölümü için  soruşturma başlatıldı Paşa'nın ölümü için soruşturma başlatıldı

Erdoğan'dan yeni 'A Takımı'na ilk talimat: Acilen işe koyulalım Erdoğan'dan yeni 'A Takımı'na ilk talimat: Acilen işe koyulalım

Yangında mahsur kalan anne ve çocukları kurtarıldı Yangında mahsur kalan anne ve çocukları kurtarıldı

ABD Büyükelçiliğine silahlı saldırı ABD Büyükelçiliğine silahlı saldırı

Vatandaş maket zannetti ceset çıktı Vatandaş maket zannetti ceset çıktı