Açıköğretim digital kitaba geçiyor

Açıköğretim digital kitaba geçiyor

Açık Öğretim Fakültesi, 2018-2019 yılından itibaren öğrencilere basılı kitap yerine Anadolum e-kampüs sistemi aracılığıyla dijital kitap hizmeti sunacak. AÖF'de öğrenci kayıtları 11-21 eylül 2018 tarihleri arasında başlayacak. 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Balıkesir Büro Yöneticisi Necati Eroğlu Anadolu Üniversitesinin "Hayallerin bir diplomaya sığmıyorsa" "İkinci Üniversite Üstelik Giriş Sınavsız" sloganıyla başlattıkları süreçle ilgili bilgiler verdi. Eroğlu, İkinci üniversite hakkından faydalanacak olanları, Meslek Yüksek okullarında okuyan/mezun olanlar ile örgün lisans programlarından önlisans diploması alarak ayrılmış olanlar, lisans programlarında okuyan/mezun olanlar, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar ve diğer Yükseköğretim Kurumlarının Açıköğretim programlarında okuyan/mezun olanların herhangi bir sınava girmeden ikinci üniversite kapsamında kayıt olabilecekleri bilgisini verdi. 

Eroğlu, "Herhangi bir Yükseköğretim Kurumunun Lisans Programından mezun olan veya okuyan öğrenciler Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin önlisans/ Lisans programlarından birine, Herhangi bir Yükseköğretim Kurumunun önlisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim Fakültesinin Önlisans programlarından birine okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak kaydıyla, sınava girmeden ve örgün/uzaktan öğretimdeki kayıtlarını sildirmeden doğrudan Anadolu Üniversitesine Açıköğretim Üniversitesi Bürolarına başvurmak suretiyle kayıt olabilirler" dedi. 

Şube Müdürü Eroğlu, halen Açıköğretim Sistemi içerisinde İkinci Üniversite kapsamında 37 önlisans ve 18 Lisans programı bulunduğunu ve bu programlar içerisinde eğitim dilinin Arapça olduğu İlahiyat Önlisans Programı, yine eğitim dilinin İngilizce olduğu İşletme ve Uluslarararasıİlişkiler Programınında öğrencilerin yoğun ilgisini çektiğini belirtti. 

"Açıköğretim dijital kitaba geçiyor" 

Açık Öğretim Fakültesi Balıkesir Büro Yöneticisi Necati Eroğlu, bilginin sürekli güncellenmesi ve Türkiye'nin yeni yönetim sistemine geçmesi ile beraberinde getirdiği mevzuat değişiklikleri sebebiyle basılı malzemelerin güncelliğini hızla yitirdiğini söyledi. Öğrencilere daha güncel ve doğru bilgiyi sunabilmek için çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Eroğlu, bu nedenle 2018-2019 öğretim yılından itibaren öğrencilere basılı kitap vermek yerine Anadolum e-kampüs sistemi aracılığıyla sunulacak olan dijital kitaplar ve e-öğrenme malzemeleri sunacaklarını ifade etti. 

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Kurtuluş için en güzel örnek! Serkan Yetişmişoğlu;
Kurtuluş için en güzel örnek!

Bursa'da yangına uykuda yakalandılar, komşuları kurtardı Bursa'da yangına uykuda yakalandılar, komşuları kurtardı

Kritik nokta erkeklerde 94, kadınlarda 88 santim (ÖZEL HABER) Kritik nokta erkeklerde 94, kadınlarda 88 santim (ÖZEL HABER)

YÖK'ten 'Suriyeli öğrenci' açıklaması YÖK'ten 'Suriyeli öğrenci' açıklaması

Mesut Demir; <br /> Seçim yarışı kızıştı! Vatandaş proje bekliyor... Mesut Demir;
Seçim yarışı kızıştı! Vatandaş proje bekliyor...

Bursa'da hayalleri uğruna mesleğinden vazgeçerek, kuklabaz oldu Bursa'da hayalleri uğruna mesleğinden vazgeçerek, kuklabaz oldu

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Şubat 2019 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Şubat 2019 Pazartesi)

Satış bedelini düşük gösterenler tek tek çağrıldı! Satış bedelini düşük gösterenler tek tek çağrıldı!

Kadın polise taciz! ''Güzelim rakının yanında güzel gidersin'' Kadın polise taciz! "Güzelim rakının yanında güzel gidersin"

Sevgilisini tokatlayan avukatın 3 yıl hapsi istendi Sevgilisini tokatlayan avukatın 3 yıl hapsi istendi

Emekliye müjde! Bugün hesaplara yatıyor Emekliye müjde! Bugün hesaplara yatıyor

'Camide siyaset yaptı' denen AK Partili Şahin: Organizasyonu ben düzenlemedim 'Camide siyaset yaptı' denen AK Partili Şahin: Organizasyonu ben düzenlemedim

Alevler kısa sürede yayıldı! Alevler kısa sürede yayıldı!

Kanser tedavisinde yeni yöntem Kanser tedavisinde yeni yöntem