ABD Suriye'de askeri tatbikat başlattı

ABD Suriye'de askeri tatbikat başlattı

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), ABD ile DEAŞ karşıtı koalisyona bağlı askerlerin, Suriye'nin güneyindeki El Tanf bölgesinde askeri tatbikata başladığını duyurdu.

CENTCOM Sözcüsü Deniz Yüzbaşı Bill Urban tarafından yapılan yazılı  açıklamada, tatbikatın Amerikan askerleri ve ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı  koalisyon tarafından yapıldığı kaydedildi.

Tatbikatın 7 Eylül Cuma itibarıyla başladığı ifade edildi. El Tanf  bölgesinde yer alan DEAŞ karşıtı koalisyona ait garnizon çevresindeki 55  kilometrelik alanda icra edildiği belirtilen tatbikatın, kaç gün süreceği  konusunda bilgi verilmedi.

Açıklamada, "Bunun gibi tatbikatlar, DEAŞ'a karşı kapasitemizi  güçlendirmek ve her türlü tehdide karşı hazır olduğumuzdan emin olmak açısından  önem taşıyor." ifadesi kullanıldı.

"Rusya tehdidine karşı hazırlık"

Öte yandan Amerikan CNN kanalına açıklama yapan ve adının  açıklanmasını istemeyen üst düzey bir Pentagon yetkilisi, tatbikata 100'den fazla  Amerikan askerinin katılacağını ve tatbikatın birkaç gün süreceğini söyledi. Aynı  yetkili, CENTCOM açıklamasında Rusya'nın, ABD'ye operasyon konusunda uyarıda  bulunduğu iddiasına yer verilmediğini ancak söz konusu tatbikatın "Rusya  tehdidine karşı bir hazırlık" olduğunu dile getirdi.

Amerikan medyasında, DEAŞ karşıtı koalisyonun El Tanf'ta yer alan  garnizonuna yakın bölgede "Rusya'nın Esed rejimiyle birlikte operasyon yapacağı"  ve "bu konuda ABD'yi birkaç kez uyardığı" iddia edilmişti.

Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar

Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu

Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu

Antalya'yı hortum vurdu Antalya'yı hortum vurdu

Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı! Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı!

15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü 15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız

Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu

Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı Uğur Mumcu Bursa'da anıldı