ABD seçmeninin yüzde 59'u Trump'tan hoşlanmıyor

ABD seçmeninin yüzde 59'u Trump'tan hoşlanmıyor

ABD'de yapılan bir anket sonucunda, seçmenin yüzde 59'unun, ABD Başkan Donald Trump'tan hoşlanmadığı ortaya çıktı.

Quinnipiac Üniversitesi tarafından 9-13 Ağustos tarihlerinde ülke  çapında yapılan ankette, Amerikan seçmeninin yüzde 59'u Trump'tan hoşlanmadığı  belirtti. Katılımcılardan sadece yüzde 31'inin, Trump'ı kişi olarak onayladığı  kaydedildi.

Ev ve cep telefonları üzerinden bin 175 katılımcılı ankette, 2016  Kasım başkanlık seçimlerinde Trump'a oy veren, üniversite diploması olmayan beyaz  kesim de dahil, ABD seçmeninin yarıdan fazlasının, Trump'ın orta sınıf için  yeterince çalışmadığını belirttiği kaydedildi.

ABD'deki ara seçimlere 3 ay kala yapılan bu anketin, Trump'ın  Cumhuriyetçi Partisi için iyi bir gösterge olmayacağı yorumları yapıldı. Quinnipiac Üniversitesi Anket Başkan Yardımcısı Tim Malloy, 3  ABD'liden sadece birinin Trump'tan hoşlandığını belirterek, "Sıcak yaz ortasında  Trump'ın popülaritesi soğuk karşılanıyor. Bu ne demek? Tabanı idare ediyor ama  geri kalan kesim değil." dedi.

Temmuz ayında btarafından yapılan ankette, Trump'ın popülaritesi  yüzde 41,9 ile ABD Başkanı seçildikten bu yana en yüksek orana ulaşmıştı.

Öte yandan, yine temmuz başında PEW Araştırma Merkezi tarafından  yapılan ankette, Amerikalılar Trump'ın gümrük vergisi politikalarının ABD için  olumsuz etki yapacağı endişelerini dile getirmiş, katılımcılarının yüzde 49'u,  gümrük vergilerinin yükseltilmesinin ABD ve ticari ortakları için kötü olacağını  düşünürken, yüzde 40'ı ABD için iyi olacağını belirtmiş, yüzde 11'i de bir fikri  olmadığını kaydetmişti.

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!

Akıl almaz kaza: 1 yaralı Akıl almaz kaza: 1 yaralı

Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı! Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı!

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor"

MHP Bursa'dan Dündar'a destek! MHP Bursa'dan Dündar'a destek!

Ahmet Kural'a takipsizlik kararı! Ahmet Kural'a takipsizlik kararı!