"ABD'nin Suriye'deki Rus güçlerini vurması öngörülemez sonuçlar doğurur, biz her türlü senaryoya hazırız"

''ABD'nin Suriye'deki Rus güçlerini vurması öngörülemez sonuçlar doğurur, biz her türlü senaryoya hazırız''

Wall Street Journal'ın ABD'nin İdlib'de Rusya ve İran mevzilerini hedef alabileceği yönündeki haberinin ardından Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi üyesi Franz Klintseviç, böyle bir adımın öngörülemez sonuçlar doğurabileceğini, ancak Rus güçlerinin her türlü senaryoya hazır olduğunu vurguladı.

Wall Street Journal gazetesinin ismi belirtilmeyen ABD'li kaynaklara dayandırdığı haberinde ABD Başkanı Donald Trump'ın, Suriye ordusunun İdlib operasyonunda klor gazı kullanması durumunda Rus ve İran güçlerinin hedef alınması ihtimalini değerlendirdiği belirtildi.

Konuyla ilgili yorumda bulunan Klintseviç "Bunun yalan haber olduğundan neredeyse hiç şüphem yok. Gazete yine bir talimatı yerine getirerek durumu körüklüyor" dedi.

Trump'ın özelinde konuşmadığını belirten Klintseviç, ABD gibi bir ülkenin devlet başkanının Suriye'de Rus güçlerine vurulmasının öngörülemez sonuçları olacağını anlaması gerektiğini, gerekçenin de 'uydurmaca' olduğunu ifade etti.

'SURİYE ORDUSUNUN KLOR GAZI KULLANMASINA GEREK YOK'

lintseviç "Suriye hükümet güçlerinin İdlib'deki teröristleri temizlemesi için klor gazı kullanmasına gerek yok. Teröristlerin sonu geldi. Bir gün önce ya da bir gün sonra onları durdurmanın bir farkı yok" dedi.

'SAVAŞ SAVAŞTIR'

Klintseviç ayrıca, olası bir saldırıyla ilgili "Savaş savaştır, savaşta her şey mümkündür. Suriye'deki Rus güçleri her türlü gelişmeye hazır" dedi.

Wall Street Journal'in haberinde İdlib'de teröristlere karşı operasyonunda klor gazı kullanması durumunda Washington'ın Suriye ordusunu vurabileceği belirtildi. Haberde, ABD güçlerinin, Suriye'deki Rus ve İran güçlerini de hedef alabileceği kaydedildi.

Haberde, Pentagon'un askeri seçenekleri değerlendirdiğini, Trump'ın ise henüz nasıl bir karşılık verileyeceği ya da Rus ve İran güçlerinin hedef alınması konusunda bir karar almadığı belirtildi.

Habere göre, Washington, klor gazı kullanımının ABD'nin Suriye ordusunu vurmasını gerektirip gerektirmeyeceği konusunda da henüz net bir karar almış değil. Ancak böyle bir durumda hükümet güçlerine maksimum düzeyde zarar verilmesi için Rus hava savunma sistemlerine bir saldırı olasılığı düşünülebilir.

15 yıllık eşini öldüren sanık: Babama küfür edince tahrik oldum, pişmanım 15 yıllık eşini öldüren sanık: Babama küfür edince tahrik oldum, pişmanım

ABD'den sınır dışı edilen FETÖ Vakfı eski yöneticisi tutuklandı ABD'den sınır dışı edilen FETÖ Vakfı eski yöneticisi tutuklandı

11 cana 13 yıl ceza! Bursa'ya geliyorlardı... 11 cana 13 yıl ceza! Bursa'ya geliyorlardı...

Erdoğan: Seçim ittifakını masaya yatıracağız! Erdoğan: Seçim ittifakını masaya yatıracağız!

Bursa'da silahlı saldırganlara ceza yağdı Bursa'da silahlı saldırganlara ceza yağdı

Instagram ve Facebook çöktü! Instagram ve Facebook çöktü!

Bursa'da taşeron kıyımı! Bursa'da taşeron kıyımı!

Kahreden detayı teyzesi açıkladı: 2 ayı kalmıştı Kahreden detayı teyzesi açıkladı: 2 ayı kalmıştı

Beyaz ette indirim! Beyaz ette indirim!

Reis filminde Emine Erdoğan'ı canlandıran oyuncu AK Parti'den adaylığını açıkladı Reis filminde Emine Erdoğan'ı canlandıran oyuncu AK Parti'den adaylığını açıkladı

Teff Tohumlu Çay'dan zehir çıktı! Teff Tohumlu Çay'dan zehir çıktı!

Bursa'da 'gelin arabalı' soyguncu, kuyumcuyu soymaya değil, havaya ateş etmeye gelmiş Bursa'da 'gelin arabalı' soyguncu, kuyumcuyu soymaya değil, havaya ateş etmeye gelmiş

Bursa'da silah imalathanesine şok baskın Bursa'da silah imalathanesine şok baskın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Yaman Kaya; <br /> EYT'lilerin haklarını artık verin! Yaman Kaya;
EYT'lilerin haklarını artık verin!

Tarih merakı Bursa'nın 700 yıllık Osmanlı köyüne yatırım yaptırdı Tarih merakı Bursa'nın 700 yıllık Osmanlı köyüne yatırım yaptırdı